Nowe ATI nowy problem z TV-OUT


(Ksg666) #1

Przez 3 lata miałem Radka 9800pro i przez 3 lata korzystałem na nim z kabla TV-OUT. A korzystałem w ten sposób, że oglądałem sobie filmy przełanczając ekran na tv. Robiłem to w ten sposób ze wchodziłem do właściwości i tam w zakładce ustawienia dawałem na zaawansowane. Tam miałem możliwoś włączenia ekranu tv. Potem dawałem na opcje klonowania, typ teatralny itp. I śmigało znakomicie przez Dziobas'a z napisami czy nie przez 3 lata... Gdy instalowalem sterowniki ATI to zazwyczaj był problem bo nie było wtedy tych zakładek tylko Catalyst Control Center. Ale jak sciagłem stery z neta to wszystko ładnie śmigało :wink: Teraz jednak mam

Radeonka HD4850 no i tu sie zaczyna problem. Dostałem do niego tą przejściówke na tv-out ale to nie robi różnicy bo ma takie same ułożenie pinów jak stara. Czy mam zainstalowane stery czy też nie nie mam tego we właściwościach i nie moge sie połapa. Odinstalowałem stery z płyty ni zainstalowałem te: http://support.ati.com/ics/support/defa ... onID=35298

To samo... :confused: A w Control Center tym ich całym nie umiem się połapac. Umiem zrobi, że przełącze ekran ale wtedy wszystko mam na tv a na monitorze pustka... ;] A to nie o to chodzi, bo chce mie obraz tu i tu. I teraz się nasówa pytanie, jak to zrobc? Będe wdzięczny za każdą pomoc :wink:


(Przemi G) #2

Zainstaluj Drivery Omegi ze strony http://www.omegadrivers.net/, nie dość że będziesz miał najnowsze sterowniki to także stary układ zaawansowanych ustawień, bo ten Catalyst Center jest dziwnie niewygodny.


(Ksg666) #3

No wszystko fajnie tylko jak tam wchodze, daje "omega drivers" potem wybieram ATI i ze windows xp i mam tam dosc troche tych sterow i wszystkie waza tyle samo... :confused: Zainstalowalem te ostatnie "Hardware Setup" i nic to nie zmienilo. Tak jakby rzadnych sterow nie bylo :confused: Oczywiscie ATI odinstalowalem.


(Przemi G) #4

No to dobrze doszłeś, tu nie ma róznicy skąd pobierzesz, bo we wszystkich to samo.

Musiałeś je jakos źle zainstalować, zauważ że podczas instalacji powinno 2 razy wyskoczycz okienko z ostrzeżeniem podmiany orginalnych plików gdzie trzeba przyciskać "mimo to kontynuuj"

Zrób tak:

1 - usuń orginalne sterowniki ATI przez dodaj/usuń programy bądź użyjdo

tego deinstalatora http://www.softwarepatch.pl/plik/2590/56/6/karty-graficzne/ATI-Catalyst-Uninstaller.html

3 - zrestartuj komputer - zainstaluj sterowniki omega

a) podczas instalacji wybierz "normal omega drivers"

b) FAST WRITES OFF (może być i ON jak nie będzie sprawiało problemów ale bezpieczniej OFF)

c) kiedy windows monituje o braku certyfikatu sterownika,wybierz "mimo to

kontynuuj"

d) zrestartuj komputer

4 -we właściwościach sterownika (prawoklik na

pulpicie/właściwości/ustawienia /zaawansowane/ekrany) ustawiasz TV


(Ksg666) #5

Usunalem dokladnie stery ATI (redcznie a potem programem dla pewnosci). Potem rozpoczalem instalacje omega drivers (instalka wazyla prawie 18mb). Jednak instalacja nie wygladala tak ze sie pytalo o certyfikat itp. Po instalacji zrestartowalem komputer. I sprawa wyglada tak jakby wogole sterow nie bylo, nie mowiac juz o ustawianiu ekranow (prawoklik na pulpicie/właściwości/ustawienia /zaawansowane/ekrany)! :confused: Mam 2 ikony na pulpicie "ATI Tray Tools" i "ATI 3D control panel". Jak klikam na ta pierwsza to wyskakuje error: "Can not find ATI video board or no catalyst drivers installed!" :confused: a gdy kilam na to drugie to windows nie moze znalezc skrotu... :confused:

co mam zrobic? stery sciagniete z http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php Pomocy!