Nowe ATI nowy problem z TV-OUT

Przez 3 lata miałem Radka 9800pro i przez 3 lata korzystałem na nim z kabla TV-OUT. A korzystałem w ten sposób, że oglądałem sobie filmy przełanczając ekran na tv. Robiłem to w ten sposób ze wchodziłem do właściwości i tam w zakładce ustawienia dawałem na zaawansowane. Tam miałem możliwoś włączenia ekranu tv. Potem dawałem na opcje klonowania, typ teatralny itp. I śmigało znakomicie przez Dziobas’a z napisami czy nie przez 3 lata… Gdy instalowalem sterowniki ATI to zazwyczaj był problem bo nie było wtedy tych zakładek tylko Catalyst Control Center. Ale jak sciagłem stery z neta to wszystko ładnie śmigało :wink: Teraz jednak mam

Radeonka HD4850 no i tu sie zaczyna problem. Dostałem do niego tą przejściówke na tv-out ale to nie robi różnicy bo ma takie same ułożenie pinów jak stara. Czy mam zainstalowane stery czy też nie nie mam tego we właściwościach i nie moge sie połapa. Odinstalowałem stery z płyty ni zainstalowałem te: http://support.ati.com/ics/support/defa … onID=35298

To samo… :confused: A w Control Center tym ich całym nie umiem się połapac. Umiem zrobi, że przełącze ekran ale wtedy wszystko mam na tv a na monitorze pustka… ;] A to nie o to chodzi, bo chce mie obraz tu i tu. I teraz się nasówa pytanie, jak to zrobc? Będe wdzięczny za każdą pomoc :wink:

Zainstaluj Drivery Omegi ze strony http://www.omegadrivers.net/, nie dość że będziesz miał najnowsze sterowniki to także stary układ zaawansowanych ustawień, bo ten Catalyst Center jest dziwnie niewygodny.

No wszystko fajnie tylko jak tam wchodze, daje “omega drivers” potem wybieram ATI i ze windows xp i mam tam dosc troche tych sterow i wszystkie waza tyle samo… :confused: Zainstalowalem te ostatnie “Hardware Setup” i nic to nie zmienilo. Tak jakby rzadnych sterow nie bylo :confused: Oczywiscie ATI odinstalowalem.

No to dobrze doszłeś, tu nie ma róznicy skąd pobierzesz, bo we wszystkich to samo.

Musiałeś je jakos źle zainstalować, zauważ że podczas instalacji powinno 2 razy wyskoczycz okienko z ostrzeżeniem podmiany orginalnych plików gdzie trzeba przyciskać “mimo to kontynuuj”

Zrób tak:

1 - usuń orginalne sterowniki ATI przez dodaj/usuń programy bądź użyjdo

tego deinstalatora http://www.softwarepatch.pl/plik/2590/56/6/karty-graficzne/ATI-Catalyst-Uninstaller.html

3 - zrestartuj komputer - zainstaluj sterowniki omega

a) podczas instalacji wybierz “normal omega drivers”

b) FAST WRITES OFF (może być i ON jak nie będzie sprawiało problemów ale bezpieczniej OFF)

c) kiedy windows monituje o braku certyfikatu sterownika,wybierz "mimo to

kontynuuj"

d) zrestartuj komputer

4 -we właściwościach sterownika (prawoklik na

pulpicie/właściwości/ustawienia /zaawansowane/ekrany) ustawiasz TV

Usunalem dokladnie stery ATI (redcznie a potem programem dla pewnosci). Potem rozpoczalem instalacje omega drivers (instalka wazyla prawie 18mb). Jednak instalacja nie wygladala tak ze sie pytalo o certyfikat itp. Po instalacji zrestartowalem komputer. I sprawa wyglada tak jakby wogole sterow nie bylo, nie mowiac juz o ustawianiu ekranow (prawoklik na pulpicie/właściwości/ustawienia /zaawansowane/ekrany)! :confused: Mam 2 ikony na pulpicie “ATI Tray Tools” i “ATI 3D control panel”. Jak klikam na ta pierwsza to wyskakuje error: “Can not find ATI video board or no catalyst drivers installed!” :confused: a gdy kilam na to drugie to windows nie moze znalezc skrotu… :confused:

co mam zrobic? stery sciagniete z http://www.omegadrivers.net/ati_winxp.php Pomocy!