Nowe Chłodzenie a procek dalej sie grzeje

Nowe Chłodzenie dziś kupione nałożyłem warstwę pasty AC MX-1 włączam kompa a temperatura jak była wysoka tak jest ;/ 60 stopni. O co chodzi?? mam taką samą temperaturę jak na poprzednim coolerze. Czy to błąd programu?? Everest home edition

Sprawdź temperaturę w biosie.

Witam!

  1. źle założyłeś cooler

  2. za dużo pasty

  3. pasta musi się wygrzać

sprawdź powyższe opcje.

ldr18

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Może źle nałożyłeś pastę,która zresztą i tak jest do niczego (Arctic Cooling MX-1),razem z pastą powinieneś mieć dołączoną instrukcję jej poprawnego nakładania 8) .

Cooler dobrze dociśnięty sprawdzałem kilka razy.Być może to wina płyty głownej podobno GIGABYTE przekłamuje temperaturę.Pasta jakoś dziwnie się rozsmarowywała nie chciała w ogóle przylegać i zostawała na palcu ale jakoś sobie poradziłem. Kupie inna pastę i zobaczę…

Nie kupuj innej, pasta musi się wygrzać jak się wygrzeje temperatury spadną o około 5 stopni. pasta nie jest znów najgorsza dobrze śe to nie sylikon.

Rozsmarowywałeś ją palcem? Oo

I co z tego? Najwygodniej palcem. :wink:

Jeśli tak, to możesz od razu zwalić winę na pastę - nie dotyka sie jej palcami bo możesz nanieść tłuszczu. Zresztą pewnie jest jej za dużo… Poradnik z wikipedii

nałożyłem nową warstwę pasty i teraz temperatura jest ok 68* a w stresie podchodzi pod 80 . Zastanawia mnie jedno o co chodzi z tym temp rdzenia: 69.1°C

Mam takiego Procka Zobacz!

pentiumy to okropne grzałki, nawet dobre chłodzenia nie są w stanie spuścić ich do temp. poniżej 35*C

No ja mam P4 2.8 i w stresie dochodzi czasem prawie 70. Myślę żeby sobie sprawić Ninje albo Infinity. Wydatek trochę jest, ale do podkręcania to trzeba :slight_smile:

MX-1 jest do niczego? Dziwnę… testy wskazują że jest ponad przeciątną, a napewno lepsza jest lepsza od standardowo dodawanych silikonów :?