Nowe chłodzenie GTX460 PalitSonic

Witam kupiłem dawno GTX460 i hałasuje mi więc postanowiłem kupić Accelero Twin Turbo pro ale jest problem po pierwsze część odbierająca ciepło jest zakrywa tylko kawałek GPU a po drugie żeby w ogóle położyć chłodzenie na rdzeń muszę ściągnąc tę blachę z przodu karty (od portów) mało tego chłodzenie kończy się równo z końcówką wtyku więc nie zmieści się do obudowy. Ktoś wie co z tym fantem zrobić ? Jakie inne chłodzenie będzie pasować? Niby Accelero Twin Turbo pro powinno pasować do gtx 460 ale nie do mojego modelu…

dsc0240ch.th.jpg

Dodane 17.11.2011 (Cz) 19:50

Jednak dobrze grzebiąc w necie odnalazłem taki temat:

http://www.overclock.net/t/827886/gtx-4 … rence-list

i teoretycznie do mojej grafiki (768RAM) twin turbo pro 120W (takie mam) powinno pasować ale nie wiem jakim sposobem ? Ktoś może robił coś takiego ?

Accelero Twin Turbo Pro nie pasuje na żadnego GTX460 (skąd w ogóle było takie przypuszczenie?), dopiero model Twin Turbo II jest z tymi kartami kompatybilny.

Twin Turbo II też ma taki małą część odbierającą ciepło… Czyli tak ma być że nie na cały GPU tak ?

Tu akurat nie chodzi o rozmiar podstawki (np. Zalman VF2000 ma też małą podstawkę i mu to nie przeszkadza) tylko o oficjalną kompatybilność. Na GTX460 pasuje tylko Twin Turbo II i tego nie przeskoczysz…

Rozumiem. Skoro tak przewiduje producent to tak musi być. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Chcialbym sie podpiac pod ten temat, mianowicie kupilem ten cooler tj. TWIN TURBO PRO i dodatkowo set pod gtx 460:

http://www.ebay.com/itm/310289850385?ss … 1497.l2649

I mam pytanie czy bedzie to wszystko kompatybilne z gtx 460 ???

Vr-005 jest do chłodzenia Accelero Extreme, więc pozostaje zwrot TTP, lub odsprzedaż jeślli jest używane.

Jest napisane w specyfikacji, ze:

Application:

Accelero Xtreme Plus

Accelero Twin Turbo Pro, Accelero Twin Turbo

Accelero S1 Rev.2

Wiec wraz z tym zestawem, bedzie ten cooler dzialal na gtx 460 czy nie ???

Ramka montażowa jest Accelero Extreme nie do Twin Turbo Pro, to chłodzenie nie pasuje do tej karty. GF 460 i 560 ma nie typowy prostokątny kształt rdzenia.