Nowe chłodzenie i ram


(Krzyhoooo) #1

witam. mianowicie, mam zamiar kupić chłodzenie na procka na socket 775 do 100zł. Myślałem o tym lub o tym. Które chłodzenie byście wybrali ?? A może jakieś zupełnie inne ?? Procek to P4 630 3GHz na boxowym chłodzeniu, które nie jest najlepsze :confused: (temperatura w stresie dochodzi do 56*C) .

P.S. sklep musi być z Krakowa.

Druga sprawa. Chciałbym dokupić 1GB ramu. Obecnie mam 512MB chyba firmy elixir DDR (ale nie jestem pewny). Czy to oznacza, że mam kupić te ramy :?:


(Mariosti*) #2

Zrobisz sobie duzą niespodziankę jeśli dorzucisz do w pełni miedzianego zalmana http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Zalman/wentylatory_CPU/Zalman_CNPS_7000B_Cu/pelny,id,14448/

Zgaduje że w Krakowie jest jakiś komputronik. Ewentualnie poza tymi dwoma które wymieniłeś Arctic Cooling Freezer pro 64 też nie jest zły. Co do zalmana to sprawdź dwa razy czy wejdzie.


(Krzyhoooo) #3

milą czy nie milą niespodzianke??

Testowałeś tego zalmana??


(Mariosti*) #4

Mam go u siebie jest dużo lepszy od aluminiowo miedzianego.


(Krzyhoooo) #5

a jakiego masz procka i jakie temperatury na tym chłodzeniu??


(Maney691) #6

Ale możesz zaoszczędzić parę złotych kupując Pentagrama, jest równie dobry jak Zalman. A do zaoszczędzonych pieniędzy dołożysz troche i pamiątki sobie kupisz lepsze :slight_smile: Zresztą w moim podpisie Pentagram Freezone pojawia się 2 razy i to całkowicie miedziane :smiley:


(Mariosti*) #7

Athlon xp+ (barton) 1,8@2,2ghz jak jest stosunkowo ciepło w mieszkaniu to mam 40 stopni idle i ok 48 w stresie na minimalnych obrotach oczywiście kiedy to zalman jest niesłyszalny (vcore 1,64)


(Krzyhoooo) #8

mymaney jednak wole chyba zalmana

Mariosti* a do tego zalmana będę musiał kupować jeszcze jakieś przejściówki czy coś takiego na socket 775?? bo w niektórych modelach zalmana tak trzeba

P.S. stosowałeś pastę dołączoną do zestawu zalmana czy kupiłeś jakiegoś arctic'a ??


(Mariosti*) #9

Zalmana stg1 sobie kupiłem, a do cnps7000 rzeczywiście potrzeba przelotke na s775.... Ale tak duża różnica cenow już zmniejsza jego atrakcyjność...


(Błażej) #10

AC Frezer 7 pro / CM Hyper TX2

Testy

http://tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=19

http://tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=22