Nowe chłodzenie i ram

witam. mianowicie, mam zamiar kupić chłodzenie na procka na socket 775 do 100zł. Myślałem o tym lub o tym. Które chłodzenie byście wybrali ?? A może jakieś zupełnie inne ?? Procek to P4 630 3GHz na boxowym chłodzeniu, które nie jest najlepsze :confused: (temperatura w stresie dochodzi do 56*C) .

P.S. sklep musi być z Krakowa.

Druga sprawa. Chciałbym dokupić 1GB ramu. Obecnie mam 512MB chyba firmy elixir DDR (ale nie jestem pewny). Czy to oznacza, że mam kupić te ramy :?:

Zrobisz sobie duzą niespodziankę jeśli dorzucisz do w pełni miedzianego zalmana http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Zalman/wentylatory_CPU/Zalman_CNPS_7000B_Cu/pelny,id,14448/

Zgaduje że w Krakowie jest jakiś komputronik. Ewentualnie poza tymi dwoma które wymieniłeś Arctic Cooling Freezer pro 64 też nie jest zły. Co do zalmana to sprawdź dwa razy czy wejdzie.

milą czy nie milą niespodzianke??

Testowałeś tego zalmana??

Mam go u siebie jest dużo lepszy od aluminiowo miedzianego.

a jakiego masz procka i jakie temperatury na tym chłodzeniu??

Ale możesz zaoszczędzić parę złotych kupując Pentagrama, jest równie dobry jak Zalman. A do zaoszczędzonych pieniędzy dołożysz troche i pamiątki sobie kupisz lepsze :slight_smile: Zresztą w moim podpisie Pentagram Freezone pojawia się 2 razy i to całkowicie miedziane :smiley:

Athlon xp+ (barton) 1,8@2,2ghz jak jest stosunkowo ciepło w mieszkaniu to mam 40 stopni idle i ok 48 w stresie na minimalnych obrotach oczywiście kiedy to zalman jest niesłyszalny (vcore 1,64)

mymaney jednak wole chyba zalmana

Mariosti* a do tego zalmana będę musiał kupować jeszcze jakieś przejściówki czy coś takiego na socket 775?? bo w niektórych modelach zalmana tak trzeba

P.S. stosowałeś pastę dołączoną do zestawu zalmana czy kupiłeś jakiegoś arctic’a ??

Zalmana stg1 sobie kupiłem, a do cnps7000 rzeczywiście potrzeba przelotke na s775… Ale tak duża różnica cenow już zmniejsza jego atrakcyjność…

AC Frezer 7 pro / CM Hyper TX2

Testy

http://tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=19

http://tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=22