Nowe chłodzenie na CPU (czy się zmieści)

Witam

Mam zamiar kupić chłodzenie na procesor Zalman CNPS9500A LED. Ale nie jestem pewien czy zmieści sie na płycie. Sloty na ram są bardzo blisko miejsca na CPU. :expressionless: Czy ten Zalman wejdzie? Jeżeli nie to proszę o pomoc w wyborze czegoś odpowiedniego i w miarę wydajnego.

Mobo: MSI K9N SLI-2f

Zdjęcie płyty

Masz zamontowaną płytę w kompie to pomierz sobie ile ci miejsca zostaje na wiatrok…

A jeżeli o sloty pam. ci chodzi to zawsze możesz kostki wpiąć przy brzegu…

Na moje oko :slight_smile: qlerek powinien się tam spokojnie zmieścić…

ten zalman się zmieści…

ale jak masz am2 to chyba bardziej opłacalne jest kupienie arctic freezer 64 pro ~50zł

i do tego dobrą pastę np. arctic silver 5 ~20zł

Między kondensatorami po lewej stronie a ramem jest około 8,5cm może trochę mniej. A dokładnie taka jest szerokość Zalmana. Dlatego obawiam się, że może sie nie zmieścić.

Widziałem parę negatywnych komentarzy na temat tego chłodzenia np. “tania” zapinka. Poza tym chciał bym żeby chłodzenie starczyło na dłużej i było wydajne.

A dobrych to już nie widziałeś prawda? Ten Fryzjer ma doskonały stosunek wydajność/cena i jest szczególnie polecany. Tańszy niż ten wynalazek Zalmana - nie jest wart swojej kwoty.

W tej cenie polecam Scythe Mugen

a gdzie widzałeś te komentarze? programosy :stuck_out_tongue:

jak tak to nawet nimi się nie sugeruj :stuck_out_tongue:

ja kupiłem to chłodzenie używane i jakoś chodzi…

a te komentarze były na jakiejś podstawie czy tak sobie?

PS. producent daje 6 lat gwarancji więc…

Prawda, jest tańszy. Ale nikt nie powiedział, że muszę na siłę oszczędzać. Zależy mi na wydajności i tym czy go wcisnę na mobo. Tak przy okazji… Jeżeli ram chodzi w trybie dual to można je wpiąć równolegle do slotów leżących bardziej po prawej stronie?

PS cytując komentarze szczęśliwych posiadaczy (nie z programosów :P)

Pentagram Freezone nxc-100 cu

co o nim sądzicie?

Nie wiem czy wejdzie :smiley:

Może żeby pokazać jak mało tam jest miejsca zamieszczę zdjęcia :smiley:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Możecie na nich zauważyć mój nowatorski sposób zamontowania wentyla 8x8 na karcie graficznej. :smiley: :smiley:

mysłe ze wejdzie ja mam duzo kondensatorów i sie nie miesciło i mozna odwrocic dzwignie z zapinki

Dzisiaj przełożyłem ramy do innych slotów i na szerokość powinno się zmieścić. Boje się tylko, że kondensatory po lewej stronie CPU mogą zawadzać. Możliwe, że będzie trzeba “zmodować” cooler :slight_smile: A jaką pastę polecacie? Zastanawiam się nad Arctic Silver 5, Liquid Pro i ZM-STG1.

polecam jeszcze pentagrama HP-100 AlCu lite