Nowe części. Co tańsze a wyajniejsze?

Witam! :slight_smile:

Chcę sobie kupić nowe części ( tym razem już mieć PC na kilka lat a nie na rok bo ten już za słaby). Podam teraz co bym brał i jakie ceny. Proszę ewentualnie o jakieś sugestie z cenami (co do wydajności), aby jak najlepiej wyjść:

  • AMD Phenom X3 3 x 2,1 GHz ------------------- 320zł

  • 2 x 2 Gb Ram Kingston 800 MHz --------------- 130zł

  • GeForce 9600 GT 512 DDr3 Gigabyte ---------- 410 zł

  • Płyta głowna Gigabyte M52L-S3 ---------------- 200 zł

Wszystko biorę nowe. Sprzęt aktualny podany w opisie. Posiadam Windows’a XP 32-bit. Przy 6 Gb Ramu (2Gb z tego komputera + 4 Gb nowe) chyba potrzebna jest już Vista 64-bit. Dobrze mówie? Bo nie jestem pewny. :slight_smile:

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam! :slight_smile:

e5200

2x2gb patriot // a-data

gigabyte p31

żeby ci wykryło wiecej niz 3gb ramu musisz mieć system 64bitowy

spokojnie wystarczy XP 64-bit lub Windows 7 64-bit jeśli chodzi o Windows :slight_smile:

“goodprogram”:

  1. Nie chcę Intel’a (wole AMD ponieważ nie widzę rzadniej różnicy, a z komputerem mam doczynienia od 4 roku życia :smiley: )

  2. Czemu Patriot’y? Nie lepsze OCZ?

  3. Płyta zostaje bo tańsza. :slight_smile:

A ja bym jednak kupił jakiegoś core 2 duo i brał 9600 gt + lub 9800.Core2duo oczywiście powyżej 2.6ghz lub niższe ale przetaktować do 3ghz a co do płyty głównej-odradzam p31.Już lepiej bierz tę co wymieniłeś

Dodane 13 sty 2009, o 22:21

Bierz patrioty bo lepiej się je kręci i wyciągają cl4 na 800mhz a co do procka-bo jest w technologii 45nm i mniej grzeje jak i również mniej prądu żre i lepiej się kręci.a nie bierzesz pod uwagi że możesz 2x 9600gt wziąć pod sli? to naprawdę niezła grafa by byla wtedy

Nie no kurde… Przez 2 latka sobie uzbierałem sumkę i nie chcę jej całej odrazu wydawać więc wole zostawić i nie brać płyty ze SLI. Wolałbym już brać ATi Radeon’a HD 4870 X2 2048 ram 512 Bit. :slight_smile: (JA SIĘ WOGÓLE DZIWIE, ŻE BIORĘ GEFORCE! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

EDIT:

A! I te ramy… to wole juz Kingston’y (za te OCZ rok temu dalem 200 zł). I Kingston’y najtańsze.