Nowe części do komputera

Hej!

Jak już pisałem w innym temacie planuje zakup nowego PC (części). Przed chwilą sprawdzałem części w sklepie (Agito.pl) i zauważyłem że dzisiaj wieczorem(bo popołudniu kosztowała 309zł) kosztuje już 330zł, więc proszę Was: doradźcie mi.

W ostatnim tygodniu była jakaś apokalipsa z cenami. Procesor z 220zł podrożał do 244zł! Płyta główna dzisiaj podrożała z 309zł do 330zł! Karta graficzna z 497zł podrożała do 566zł. Więc nie wiem czy czekać nadal do listopada czy teraz kupywać zanim ceny pójdą jeszcze wyżej.

Oto mój konfig:

Dysk, bude oraz napęd mam.

Chciałbym wziąść tą karte graf. ale jest ona za droga i myślę nad:

Co wy na to?

Kupować teraz? Czekać do listopada?

PS. Moje fundusze to 1500zł razem z przesyłką. Chcę żeby było najtaniej bo chce kupić jeszcze monitor.

Zestaw ok ale czy ceny pójdą górę, czy części stanieją to chyba nikt nie ma pojęcia.

“K. graficzna Gainward Radeon HD 4850 Golden Sample 512MB DDR3 BOX 566 zł” taniej i lepiej Ci wyjdzie wziąć najtańszego hd4850 i Accelero s1 rev.2 + cichy wentylator.

No więc tak. Dzisiaj rano sprawdziłem cenny moich artykułów w Agito i były one bez zmian. Niestety już dzisiaj wieczorem karta graficzna Palit HD4850 (więcej w poście wyżej) zdrożała o 10zł i zaczyna mnie to powoli wkurzać. Bo gdyby kupiłbym PC tydzień temu (lub półtora tygodnia) zaoszczędziłbym jakieś 100zł !!

Więc postanowiłem że prawdopodobnie jutro po szkole zamówię mój sprzęcior. Jest jeden problem. Nie mam wystarczających funduszy i mam pytanie. Czy ten cały zestaw (z jakimś Radeonem HD4850 na plecach) udźwignie Fortron 350W ?? Oczywiście jak bym na nim pracował to nie obciążał bym procka tak mocno tzn. gry,OC.

Bez tego nowego zasilacza OCZ SXS500W także brakuje mi kasy ale te 50 (max. 70zł) to mi mama pożyczy :stuck_out_tongue:

PS. Jeśli chodzi o kartę graficzną to jaką polecacie z serii HD4850 z Agito.pl? Fundusz to max. 1200 (1220zł z przesyłką)

grafa

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigab … 35880.html

Pewnie by dał radę, bez obciążania, ale to żadne używanie to tak ja by używać starego, a do tego w nic nie zagrasz.

Ram

http://www.agito.pl/ddr-2/ocz-ddr2-dual … 28724.html

http://www.agito.pl/ddr-2/patriot-ddr2- … 25101.html

Nie dużo droższy, a na 99% podkręcą się lepiej od A-daty.

Hej!

Dzisiaj chyba zamówię części.

Będą to:

Dobry sprzęt??

PROSZĘ O OPDOWIEDZI BO DZISIAJ ZAMAWIAM!

tak dobry

jeśli kryzys sie pogłebi to ceny poszybują do góry, juz teraz drożeje bo firmy starają sie ograniczyć produkcje by zminimalizowac ponoszone koszty :>

Już drożeje… niedawno Asusa za 360zł kupiłem a już ponad 400.

moja msi neo2-fr kosztowała 340zł teraz kosztuje 380zł e7200 w lipcu kosztował na agito 292zł teraz koło 370zł :smiley: a na komputroniku przekroczył bariere 400zł…

ceny miedzi, krzemu i alluminium także są podatne na zawirowania :wink: i to ma zapewne swój wpływ na cene sprzetu poniekąd, więc albo ryzykujeszi czekasz licząc że ceny spadną, albo kupujesz teraz i liczysz że nie będzie sprzęt taniał :smiley: nie wiadomo czy już jest szczyt cen czy to dopiero początek

lecą ceny na łeb na szyje. Mój komputer w maju kosztował 2999 zł, a teraz 2985 zł.

“Zasilacz OCZ StealthXStream 500W SLI 189 zł Klik! (Jest to wersja chyba rev.1 ale chyba nie gra różnicy)”

Różnica jest w hałasie i chyba dodatkowej wtyczce SATA (na korzyść rev.2), więc rewizja gra rolę…

Reszta git.

:? Ty myślisz że dla takiego intela jest drogo wyprodukować procesor? źle Ci się wydaję, tak na prawdę cena produkcji jest znacznie mniejsza.

Mogę się założyć że ceny niedługo będą spadać.

Cena w Polskich hurtowniach zależy głownie od kursu Euro, USD i/lub EUR/USD ( w zależności skąd sprowadzają sprzęt )

ta bo intel bedzie miał skąd finansować badania i bierzącą produkcje, każda firma ma jakieś kredyty :]

No :slight_smile:

Zamówiłem części. Dokladnie takie jak w poście #6.

Mam na dzieję, że wszystko będzie działać.

Jak już dostane przesyłkę i złożę części to jeszcze napisze.

Dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

Witam ponownie!

Wczoraj dostałem przesyłkę, złożyłem komputerek i zainstalowałem windowsa. Po przesiadce z Athlona 3000+ jest różnica.

No dobra, ale koniec już z tym :stuck_out_tongue:

Mam kilka problemów. Prawdopodobnie wentylator od procesora dość głośno mi chodzi. Wczoraj grałem w CoD4 to go słyszałem nawet jak miałem akcje na monitorze. Nie wiem jaka wtedy była temperatura, ale teraz od jakiś 15min także mi PC chodzi i także już buczy. Temperatura procka to: 35stopni oraz 2068 RPM wentylatora.

Druga sprawa. Czytałem opinie moje grafy (HD4850 od Palita chłodzenie SONIC) że temperatura w spoczynku 35stopni. A ja teraz aktualnie mam 45stopni przy 1300 RPM (bodajże 100%).

Pytania:

Jak uspokoić wentylator od proca? (kumpel mi mówił żeby odkleić naklejke co jest na wentylatorze i wlać tak do środka 1 krople oleju od maszyny do szycia/strzyżenia włosów)

Jak zmniejszyć temperature grafy?

Jakim programem ustalać prędkości wentylatorów przez Windowsa XP?

Czekam :slight_smile:

ustaw może w biosie żeby rpm wiatraka zależało od temperatury procka

Właśnie pograłem jakieś 10min w Crysisa (Grafa na full) i procek temperatura 43stopnie i obroty 3000 i on WYJE !!

Karta graficzna stopni 60 obrotów 1300, ale bardzo szybko już spadło do 46stopni :slight_smile:

Jak zaradzić na do darcie sie wentylatora od proca???

steemm co mi to pomoże jeśli i tak podczas grania użycie proca bedzie 100% więc i wycie masakryczne? No pomoże jeśli nie bede grał ale chodzi szczególnie o granie :frowning:

Pomóżcie!!

Ustaw w biosie w PC Health Status lub podobnej nazwie, kontrolę przez PWM, lub zakup nowego chłodzenia ze 120mm śmigłem Karakum lub TR Ultra 120A z Acutake.