Nowe części, stary zasilacz - uda się?

Witam

Składam sobie nowego kompa, mam już praktycznie wszystko. Jednak przy próbie złożenia wszystkiego powstał problem z zasilaczem - jest inne wejście niż przy starej płycie głównej.

I tu rodzi się pytanie: czy mój stary zasilacz da sobie radę z nowym sprzętem?

cały problem sprowadza się do pytania: kupować przejściówkę za 3zł czy nowy zasilacz za X zł?

Stary zasilacz ma moc 300W

Nowe części:

Płyta - Asus P5SD1 - FM2/S LGA 775

Procesor - Celeron 2,8 GHz

Grafika - GeForce 9500 GT, 512MB DDR2/128bit

Pamięć - 2 x 1GB DDR DIMM 400MHz PC 2-3200

teoretycznie powinno być ok jeśli zasilacz ma choćby przeciętną skuteczność zobacz dokładnie jaki producent i model zasilacza to Ci powiem na 100% czy da radę czy nie

Ja do starego zasilacza no name max 350W średnia 200 W

Podłączone mam

MSI KA780G (z integrowana kartą graficzna Radeon HD3200 256 mb ddr3) 130 W

I do tego PHENOM x3 który potrzebuje 95 W

Do tego karta DVB, sieciowa bezprzewodowa,

Puki co brak jakichkolwiek zastrzeżeń.

A co to za zasilacz jest w ogóle?

Osobiście odradzam próbę takiej syntezy.

Jeśli zasilacz nie markowy to lepiej nie eksperymentować. :wink: Podaj markę zasilacza i zobaczymy czy ten zasilacz da radę… :wink:

Zasilacz to:

Codegen 250 XA1

Jak najprędzej trzeba wymienić! Od razu by pewnie nowy komputer spalił… :wink:

Co Wy od tego zasilacza chcecie?

Bardzo dobry, ja na nim ciągne i7 965, GTX 280 AMP w SLI i parę innych rzeczy. Daje radę świetnie.

A tak serio … :stuck_out_tongue:

Wymień na MODECOM MC-350

No padlinke masz a nie zasilacz może dać radę ale masz 50% szans zależy od egzemplarza albo da rade i będzie cały czas spoko lub tylko krótko Ci popracuje lub odrazu zdechnie włącz kompa wejdź w bios nie odpalając windy i zobacz czy coś w zasilaczu buczy głośniej chodzi jakoś mocniej się grzeje jeśli masz możliwość sprawdź napięcia i zobacz czy nie ma jakichś skoków i trzymaj cały czas rękę na kablu zasilającym i jak coś nie tak to wyciągaj wtyczkę odrazu i ![-o<

Pharah jak przeczytałem pierwsze 2 akapity twojego postu to aż się wyprostowałem w fotelu i czytałęm tą część jeszcze ze trzy razy bo nie byłem pewny czy dobrze rozumiem … ale potem doczytałem resztę :lol:

Tak trzymaj ręke na kablu zasilającym to cie wcale nie ■■■■■… Lepiej nawet nie próbuj z tym zasilaczem.

:twisted: :twisted: :twisted:

Jedząc obiad myślałem, że ze śmiechu się udławię xD

TOPIC: Modecom MC-350 to gdzieś 110 pln. Więc warto bo to dobry zasilacz :slight_smile:

dzięki wielkie za pomoc :piwo:

jak będzie trzymał za izolację kabla to go nie kopnie :stuck_out_tongue: chyba że ma goły kabel bez izolacji 8)

Czasem może być przebicie xD :aniol:.