Nowe forum discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie


#159

Tak, na wcześniejszym forum również była taka możliwość ale to jest głupota, bo jak to napisał moderator:

Jeżeli zakładasz jakiś temat i dostajesz odpowiedz to nie kasuj swoich postów! Takie zachowanie wprowadza bałagań i jest niedopuszczalne.

Tak można robić z każdym swoim postem i według mnie zamknięcie tematu lub brak możliwości edycji postu po napisaniu kolejnego postu przez innego użytkownika wyeliminowałby tę głupotę. Ja bym również chciał mieć możliwość osobistego zamknięcia własnych tematów. Na innych forach istnieje niekiedy taka możliwość.


(rgabrysiak) #160

Nie neguję twojego punktu widzenia, warto się jednak zastanowić czy przez kilku użytkowników inteligentnych inaczej, rykoszetem w postaci braku możliwości edycji postu mają dostać ci logicznie myślący. Bardziej skłaniałbym sie do możliwości czasowej edycji o której wspomniał Radek68, podobnie jednak jak on nie wiem, czy Discourse przewiduje taką możlwość i najważniejsze, jak na ten pomysł zapatruje się szef wszystkich szefów.


#161

Tylko jeśli ktoś napisze kolejny post, to jaki jest sens edycji poprzedniego? Dla mnie żaden. Wprowadza to jedynie bałagan. Edycja powinna być możliwa tylko do momentu braku pojawienia się kolejnego postu innej osoby. Po prostu uważam, że takie rozwiązanie jest uczciwe dla wszystkich i czytelne. Historia wprowadzonych zmian według mnie tego nie załatwia.


(marcin82) #162

Ja bym również chciał mieć możliwość osobistego zamknięcia własnych tematów. Na innych forach istnieje niekiedy taka możliwość.

To jest dobry pomysł. Dołożyłbym jeszcze rzeczywiście auto-zamykanie wątku po powiedzmy miesiącu. Nie byłoby wtedy takich kwiatków w trzyletnim wątku:

Witam podpinam sie do wontku. mam ten sam problem.pomorze ktos z moim problemem!!!

:smiley:


#163

No właśnie! Od tego jest możliwość założenia nowego tematu. Zresztą kontynuacja wątku o zakupach jest bez sensu jeśli po pół roku większość linków i tak nie działa. Taki temat powinien być dawno zamknięty.

PS. Z tym usuwaniem postów, o których pisał Radek68 muszę napisać, że chodzi zapewne o mnie. Miałem nadzieję, że ktoś z administracji ukróci taką możliwość, ale jak widzę nikt na to nie wpadł. Zawsze uważam, że czyny motywują do działania, a że bana się nie bałem to poświęciłem kilkanaście minut na edycję swoich postów. Podkreślam edycję, bo usunąć ich nie mogłem.


(Bogdan_G) #164

Tyran6 - Jeszcze nie tak dawno pisałem konkretnie o zamykaniu starych tematów:


Właściwie można by przenieść dyskusję o zamykaniu tematów w jedno miejsce, czyli stary temat.
Zostałem skrytykowany, a sprawa jednak jest jeszcze dla kogoś aktualna.


#165

Według mnie nie ma sensu przenosić tego wątku gdzie indziej, bo ten temat idealnie nadaje się do tego. Jest to jak najbardziej dobra sugestia by nowe forum było lepsze od poprzedniego. Oczywiście jeśli administracja chce porządku, a nie bałaganu. To już ich wybór.

PS. Widzę, że we wcześniejszym temacie raczej pomysł nie przypadł do gustu, a szkoda. Od tego by kontynuować tematy przez kilka lat jest ich przyklejanie. Większość forów wyznaje taką zasadę i jest to najlepsze rozwiązanie by znaleźć ważne informacje (z wyszukiwarki i tak mało kto korzysta, a nowi użytkownicy to w ogóle, więc i tak stare wątki giną). Zresztą często podpinanie się pod temat tylko z podobnym problemem lub wręcz odmiennym wprowadza bałagan i tutaj spotkałem się z tym wielokrotnie.


(Bogdan_G) #166

Nowe ubranie, ale… Stare sprawy jeszcze niezamiecione.


(tomekb) #167

Autor moze edytowac wylacznie swoje posty napisane w ciagu ostatnich 60 dni i moze wyedytowac max 30 postow dziennie. Czy udalo sie komus przekroczyc te limity? Mozna je zmniejszyc np edycja tylko 7 dni wstecz i 5 razy dziennie?


(Bogdan_G) #168

Siedem dni, to wypas, ale edytowanie 5 razy dziennie, to mało, gdy często za szybko piszę i zdarza mi się co post poprawiać błędy, a trochę niedowidzę.
Teraz i tak na nowym discourse jest lepiej z uwagi na podgląd i szybko to idzie, żeby napisać.
Chodzi bardziej o to, żeby do starych tematów już nic nie dopisywać. Przykładowo tematy sprzed lat nie są do dyskusji, ale przydają się w treści merytorycznej. Sam niedawno korzystałem z tematu - jak przyspieszyć YouTube modyfikując rejestr. Po ostatniej migracji temat zginął. Ale żeby tam do dopisywać, bo ktoś wpadnie na pomysł, wynalazek, czy ma podobny problem i odkopie - to już jest bez racjonalnych przesłanek.

Swoją drogą, to szkoda przydatnych porad, które giną. Dużo miałem w zakładkach, czyli stery-do-intel-r-g33-g31 z 2011 roku i tam inne przydatne. Akurat te stery mogłem odzyskać z web cache.


Intel nie pokasował stron i z dwudziestu lat.

Z komunikatu wynika, że temat został sprzątnięty teraz 8 lutego. No to ktoś musiał się mocno narobić…


(tomekb) #169

Ten wątek jest przecież dostępny:

Coś z niego zniknęło?


(Bogdan_G) #170

Fakt, ale coś się zmieniło. Dlaczego w starych zakładkach mam adres?
https://forum.dobreprogramy.pl/stery-do-intel-r-g33-g31-express-chipset-family-t358922/
Ten nowy adres ma ://forum.dobreprogramy.pl/t/stery-do-intel-r-g33-g31-express-chipset-family/358756?source_topic_id=520496

Moja krzywda, ale dzięki i za ten link.
Tak samo miałem to wspomniane wyżej: https://forum.dobreprogramy.pl/jak-przyspieszyc-youtube-t423558.html?hilit=serviceprovider
A teraz znalazlem inny link: ://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-przyspieszyc-youtube/350911
Teraz podmieniam zakladki…


(pikaczu) #171

proszę o licznik postów.


(darek719) #172

Oczywiście jest sens edycji. Bo kolejny post może być tylko zwróceniem uwagi moderatora bądź innego użytkownika “że potrzeba więcej danych do rozwiązania problemu” i wtedy warto wszystkie dane uzupełnić w pierwszym poście…


(rgabrysiak) #173

@tomekb nie jestem zwolennikem odznak na forum, jeżeli jednak mają one zostać niech zaczną działać poprawnie. Za zaproszenie użytkownika powinna wpaść odznaka Promoter, chyba że jej opis jest kompletnie od czapki, podobnie sprawa ma się z Pierwszą Odpowiedzią przez Email, trzy wysłane w ten sposób wiadomości a odznaki brak. Nie zdziwę się, jeżeli pozostałe są również zbugowane.


#174

I po uzupełnieniu danych usuwasz post zwracający uwagę, bo nie ma już sensu i wprowadza tylko bałagan?

No to ja chcę powrotu moich postów, które zmoderowałem na “del”. Jak jest edycja to mogę sobie edytować jak mi się podoba! Jest gdzieś zapis w regulaminie forum mówiący, że edycja musi być zgodna z pewnymi wytycznymi?

PS. Według regulaminu możecie usuwać niezgodne z tematem komentarze, ale nigdzie nie widziałem, że możecie przywracać starą wersję.


(demisen) #175

To jest jakaś tragedia … nic nie widać, nic nie jest czytelne jeden wielki bałagan. Czuje się jak bym githuba przeglądał, normalnie możecie zmienić język tego forum na chińskie domki lub afgańskie szlaczki i nikt nie zauważy różnicy. Z jakiś powodów nadal fora stoją na IPBoard. Pomyślmy czemu? Bo jest proste i przejrzyste ?


(pocolog) #176

Ja już całkowicie do nowego forum przywykłem i nawet doceniam, ale brakuje licznika postów, starych likeów, starych oznaczeń postów rozwiązanych itp… sama ilość odznak o niczym nikomu nie mówi… co to za odznaki “napisałeś pierwszy post”? :stuck_out_tongue_winking_eye:

edit.
Nie ma, czy ja nie widzę możliwości zmiany adresu email? To dosyć ważna sprawa przecież :>


#177

Ja również nie widzę opcji zmiany maila. Przed kombinacjami na forum można go było zmienić na stronie. Teraz można na stronie dodać jedynie nowy awatar i można zmienić hasło. Opcje zmiany maila i usunięcia awatara wyparowały.


(pocolog) #178

Nadal można zakładać tematy bez kategorii? https://forum.dobreprogramy.pl/t/jakie-sterowniki-karta-graficzna-do-laptopa-samsunga-kompletnie-zielona/