Nowe forum Discourse (2017) - błędy, propozycje, sugestie

Jak to nie ma? :slight_smile:

Było widoczne przez dobre 10 minut, w lewym górnym rogu…

Kolejny czujny :slight_smile: To w takim razie musiał być cache :wink: To był jakiś poważny problem, że trzeba pisać że było i zniknęło? :wink:

Ja tylko stwierdzam fakt, że było :smiley: Najpierw pomyślałem, że coś się rozjeżdża w kodowaniu, ale samo zniknęło to olałem :stuck_out_tongue: Poza tym pojawił się skrypt za to odpowiedzialny widoczny w NoScript. To dodatkowo utwierdziło mnie w przekonaniu, że to wasza robota.

Hej,

No właśnie o tym pisałem. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Lekka “zadyszka” ??

Nie mogę się połapać z nową formą forum.

  • gdzie są jakieś rangi użytkowników, nie wiem czy ktoś jest nowy, czy też odwrotnie.
  • gdzie są posty, na które odpisywałem?

W profilu użytkownika jest coś takiego jak Poziom zaufania a objaśnienie tego “zjawiska” znajdziesz np. tutaj: What do user trust levels do?

W profilu - Aktywność - Odpowiedzi

Zmieniają się na śledzenie po 4 minutach czytania, jeśli założyłeś temat, odpowiedziałeś w wątku albo zawiera tag który subskrybujesz

No to dodam coś od siebie.

Trochę mnie irytuje sytuacja, gdy stare tematy nie zostają zamykane. Powinna to robić administracja lub osoba zakładająca temat powinna mieć możliwość jego zamknięcia. Obecnie można do woli zmieniać zawartość komentarzy nawet po kilku latach. Sam zresztą tak zrobiłem, bo miałem nadzieję, że wreszcie ktoś tę wadę zauważy!

Druga sprawa to czy w nowym forum jest możliwość włączenia stron w danym temacie by wyświetlała się na stronie określona liczba postów, np. 10. Dla mnie to nieporozumienie by np. w tym wątku trzeba było przewijać kilkaset postów by dojść do ostatniego. Może, że nie odkryłem jak to zrobić?

Powinno przenieść Cię automagicznie do pierwszego nie przeczytanego.

Chyba już to ogarnąłem. Może po prostu kwestia przyzwyczajenia.

Jednak pozostaje problem z zamykaniem tematów.

Nie wiem czy mnie pamięć nie myli, ale wydaje mi się, że na poprzednim skrypcie forum użytkownik również mógł bez przeszkód edytować swoje posty.

To (edycja swoich postów) według mnie można by było zmienić, bo potem wychodzą takie kwiatki jak ostatnio, gdy użytkownik wykasował kilkadziesiąt czy nawet kilkaset postów ze starych wątków, gdzie są odpowiedzi innych i całość wygląda bezsensownie.
Są inne fora, gdzie post można edytować przez np. 48 godzin, albo przez 24 godziny, a później już nie. Ma to plusy i minusy, trzeba by się nad tym zastanowić. O ile ten silnik w ogóle coś takiego dopuszcza, bo nie mam pojęcia.

Tak, na wcześniejszym forum również była taka możliwość ale to jest głupota, bo jak to napisał moderator:

Jeżeli zakładasz jakiś temat i dostajesz odpowiedz to nie kasuj swoich postów! Takie zachowanie wprowadza bałagań i jest niedopuszczalne.

Tak można robić z każdym swoim postem i według mnie zamknięcie tematu lub brak możliwości edycji postu po napisaniu kolejnego postu przez innego użytkownika wyeliminowałby tę głupotę. Ja bym również chciał mieć możliwość osobistego zamknięcia własnych tematów. Na innych forach istnieje niekiedy taka możliwość.

1 polubienie

Nie neguję twojego punktu widzenia, warto się jednak zastanowić czy przez kilku użytkowników inteligentnych inaczej, rykoszetem w postaci braku możliwości edycji postu mają dostać ci logicznie myślący. Bardziej skłaniałbym sie do możliwości czasowej edycji o której wspomniał Radek68, podobnie jednak jak on nie wiem, czy Discourse przewiduje taką możlwość i najważniejsze, jak na ten pomysł zapatruje się szef wszystkich szefów.

Tylko jeśli ktoś napisze kolejny post, to jaki jest sens edycji poprzedniego? Dla mnie żaden. Wprowadza to jedynie bałagan. Edycja powinna być możliwa tylko do momentu braku pojawienia się kolejnego postu innej osoby. Po prostu uważam, że takie rozwiązanie jest uczciwe dla wszystkich i czytelne. Historia wprowadzonych zmian według mnie tego nie załatwia.

1 polubienie

Ja bym również chciał mieć możliwość osobistego zamknięcia własnych tematów. Na innych forach istnieje niekiedy taka możliwość.

To jest dobry pomysł. Dołożyłbym jeszcze rzeczywiście auto-zamykanie wątku po powiedzmy miesiącu. Nie byłoby wtedy takich kwiatków w trzyletnim wątku:

Witam podpinam sie do wontku. mam ten sam problem.pomorze ktos z moim problemem!!!

:smiley:

1 polubienie

No właśnie! Od tego jest możliwość założenia nowego tematu. Zresztą kontynuacja wątku o zakupach jest bez sensu jeśli po pół roku większość linków i tak nie działa. Taki temat powinien być dawno zamknięty.

PS. Z tym usuwaniem postów, o których pisał Radek68 muszę napisać, że chodzi zapewne o mnie. Miałem nadzieję, że ktoś z administracji ukróci taką możliwość, ale jak widzę nikt na to nie wpadł. Zawsze uważam, że czyny motywują do działania, a że bana się nie bałem to poświęciłem kilkanaście minut na edycję swoich postów. Podkreślam edycję, bo usunąć ich nie mogłem.

Tyran6 - Jeszcze nie tak dawno pisałem konkretnie o zamykaniu starych tematów:


Właściwie można by przenieść dyskusję o zamykaniu tematów w jedno miejsce, czyli stary temat.
Zostałem skrytykowany, a sprawa jednak jest jeszcze dla kogoś aktualna.

1 polubienie