Nowe forum IPBoard - pomysły, propozycje i życzenia

Dobrym pomysłem by było na stronie głównej forum na dole, dać ramkę z 5-8 użytkownikami co mają najwięcej podziękowań. Taka statystyka :wink:

@AssassinZGothica zdaję sobie sprawę, że dla sporej liczby osób ilość lajków, podziękować itp., itd. jest sensem życia, ale w twoim pomyśle nie widzę krzty logiki.

@rgabrysiak nie oto mi chodziło. Pomyślałem sobie tak. Ktoś ma problem zakłada konto i temat patrzy sobie po forum a ten gość ma największą ilość podziękowań to musi się znać na czym pisze.

Hej,

 

Tak - i będzie go atakował spamem na PW. Faktycznie, dobre uproszczenie. Wtedy to w ogóle będę musiał sobie szablon napisać z odpowiedzią, że od rozwiązywania problemów jest forum. :stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

A gdzie jest “polubowna” portalowa liczba ukryta? Forumowa liczba jest na forum. Jak by się polubienia multikontowcow nakładały? Czy ktoś mógłby to ogarnąć, jakiś Super Ktoś, ale nie łoś. Od razu febra trzęsie, gdyby taki troll proboszcz miałby status znawcy, znafcy, sprawcy D:P

Czasem człowiek nie zna się w temacie tylko dlatego, że nie przyłącza się do laickiego chóru.

@AssassinZGothica nie podzielam twojego optymizmu, ilość postów, komentarzy, lajków czy czego jeszcze człowiek nie wymyśli nie jest wyznacznikiem posiadanej wiedzy, a co za tym idzie nie można na ich podstawie klasyfikować ludzi, choć niektórzy tak właśnie robią lub próbują robić.

Wiedzy nie da się w prosty sposób zmierzyć, dla mnie osoba która napisze kilka merytorycznych postów w „trudniejszych” tematach na forum jest dużo bardziej wiarygodna niż ktoś kto pisze masowo w prostych sprawach, otrzymując za to polubienia.

Wnioskuje o dodanie do forum działu ,Moja autorska aplikacja’’ lub czegoś w teń deseń, w którym programiści (dział o programowaniu macie) będą mogli dzielić się swoją pracą i uzyskiwać od użytkowników opinie na temat swoich programów. W końcu to portal o oprogramowaniu, a w Polsce jest wielu profesjonalnych i hobbistycznych programistów, którzy tworzą wiele ciekawych programów.

Pożywka dla spamerów tak jak dział o hostingach, jeśli miałby takowy powstać to od 1000 postów, w sumie hostingi też można by tak przerobić.

1000 postów to raczej przesada, mało który zwykły User ma tyle postów. 100 postów było by lepszym rozwiązaniem (ale to już zależy od Waszych statystyk). Na innych forach (nawet tych mniej o programach a więcej o sprzęcie) takie działy funkcjonują i raczej nie ma tam zalewu spamu.

A poza tym osoba, która by chciała się zareklamować na głównym portalu mogła by sprawdzić najpierw na forum czy jest sens.

W przypadku użytkownika o małym stażu ciężko w takiej sytuacji stwierdzić, czy to jest spam, czy nie. Tak więc jakieś ograniczenie musi być.

Dodajcie jakieś nowe motywy. Na głównej motyw można dać, można to dlaczego tutaj nie ma żadnego motywu? Najlepiej jak by się według siebie personalizowało kolorystykę. Jest takie coś możliwe?

 

Ps. nie działają emotikony. Klikam na “buźkę”<core_emoticon_group_default<i nic.

Pomarzyć dobra rzecz, mi do pełni szczęścia wystarczy usunięcie najbardziej irytujących błędów.

Można gdzieś sprawdzić posty dodane od ostatniej wizyty? Dawno mnie tutaj nie było i nie widzę tego.

Hej,

 

Myślę, że najłatwiej w taki sposób: https://forum.dobreprogramy.pl/uzytkownik/205942-igloman/aktywnosc/

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale chodziło mi o posty oddane przez wszystkie  użytkowników.

Hej,

 

Wtedy przycisk Cała aktywność pod główną belką. Dostępna też pod linkiem: https://forum.dobreprogramy.pl/discover/

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rzeczywiście jest, dziękuję.

Nie wiem czy wiecie, ale zaznaczanie jakiegoś wyrazu np. zaznaczam końcowy wyraz i przyciskam “ctrl” i chcę zaznaczyć pierwszy wyraz nie działa, bo zaznacza mi wszystko. Kiedyś dało się tak zaznaczać. Pora może emotikony naprawić, bo po co ma być coś co nie da się użyć?

Dzisiaj po kolejnym temacie wyrzuconym do śmietnika, zastanawiam się nad pierwszą nazwą działu “Sprawdzone porady”.

Ktoś ma problem z komputerem i chce sprawdzonej porady, a tu nazwa myląca, bo prowadzi do poradników, więc kolejna owca do strzyżenia.

Zmienić nazwę! na “PORADNIKI”.

Sprawdzone porady po to poszły do góry by osoby nie czytające działów od razu szły do moderacji - wcześniej wszystko było w problemach z oprogramowaniem :stuck_out_tongue: