Nowe głośniki podłączone do laptopa nie wydają basów

Witam. Kolejny już mój problem. Posiadam laptopa z win vista, karta dźwiękowa zintegrowana. Kupiłem właśnie głośniki Creative SBS 380 2.1. W sklepie fajnie grały, basy itp. W domu podłączam i głośniki grają,ale subwoofer nie wydaje basów. Nie wiem co jest grane, czy trzeba gdzieś jakieś ustawienia zmienić? Pomocy, proszę !!

sprawdz ustawienia karty dzwiekowej , wgraj najnowsze stery

Zazwyczaj laptopy nie posiadają rozbudowanych sterowników dzwięku i można do nich podłanczać wyłącznie głośniki stereo , przy zestawie 2,1 uzyskanie basów będzie raczej niemożliwe.

Sterowniki zaktualizowałem i dalej nic. W sklepach komputerowych mówiono mi, że to normalnie będzie działało, poza tym na opakowaniu tychże głośników jest napisane, że głośniki te można podłączyć i do PC stacjonarnych i do laptopów, więc wydaje mi się, że to nie wina laptopa tylko ustawień.

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 23:24

Poza tym na każdej stronie internetowej, gdzie opisane są te głośniki napisane jest, że są basy na laptopach.

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 23:29

Slyszałem, że w win vista trzeba przestawiac ustawienia dźwieków, i faktycznie widze w pasku koło zegara w tej ikonie głośności, że mam ustawione dzwieki dla głośnik wewnętrzny/słuchawki. No i nie wiem jak mam przestawić na głośniki zewnętrzne.

Ale one grają !!

A może w subwooferze potencjometr do ustawiania basów ustawiony masz na minimum (0), dlatego basy są niesłyszalne ?