Nowe gniazdko telefoniczne

Witam mam problem otóż jestem w tym temacie kompletnie zielony czy neostrada tzn internet będzie mi działał przez takie gniazdko telefoniczne rj12 ? http://allegro.pl/legrand-valena-gniazdo-telefoniczne-rj12-biale-i5154913327.html

Gniazdko (jego typ i model) nie ma najmniejszego znaczenia, ważne aby połączenie przewodów w gniazdku było prawidłowe i pewne.

To gniazdo, które pokazujesz, jest tzw. gniazdem podtynkowym - musisz mieć w ścianie otwór o średnicy 68 mm, w nim osadzoną puszkę instalacyjną a w tej puszce montujesz dopiero to gniazdo. Do tej puszki kable doprowadzane są pod tynkiem, więc zastanów się czy dobre rozwiązanie wybrałeś, jeśli masz przewody na powierzchni ściany.

tak o to mi chodzi mam ten otwór o którym mowa. Tylko jest kolejny problem będę musiał dzwonić do neostrady pewnie żeby ktoś mi to podłączył bo nie mam pojęcia jak to podpiąć reszte gniazdek (elektryczne, antenowe) podłączy mi ojciec lecz gdy mu powiedziałem o telefonicznym powiedział że nie wie jak to podłączyć :smiley:

Instalacyjny kabel telefoniczny jest najczęściej (prawie zawsze) czterożyłowy ale zawsze są wykorzystane tylko 2 żyły - sprawdźcie które są obecnie podłączone i właśnie te dwie podłączcie do środkowych styków nowego gniazda, które styków ma też 4.

okej dzięki za pomoc, najważniejsze wiem czyli że wejście będzie pasowało do modemu od neostrady dzięki też za opis jak podłączyć myślę że dam sobie z tym radę jakieś trudne to nie jest z tego co piszesz :).