Nowe konto w win xp

(Bertas96) #1

Witam, chciałbym założyć nowe konto w Windows XP, problem w tym, że obecne (jedyne) konto jakie mam to systemowe admina, a ja chciałbym założyć konto z ograniczeniami. I teraz pytanie jak zrobić konto z ograniczeniami obok tego systemowego? Bo za każdym razem mi znikało systemowe, a chce mieć te dwa.

(Atronics) #2

czy taka podpowie będzie dobra (przykład)

http://www.pcformat.pl/Jak-zalozyc-kont … ista,a,606

(Werniks) #3

Najprawdopodobniej nie utworzyłeś żadnego konta podczas instalacji systemu, więc system udostępnia ci tworzone automatycznie konto ADMINISTRATORA.

Najpierw musisz utworzyć nowe konto Z UPRAWNIENIAMI administratora (nie zapomnij o haśle), a następnie - po zalogowaniu na to wcześniej utworzone konto (z uprawnieniami admina) - będziesz mógł utworzyć kolejne konto, tym razem z ograniczonymi uprawnieniami. Ikony reprezentujące oba utworzone przez ciebie konta będą widoczne na ekranie logowania.

(Bertas96) #4

Wszytko fajnie tylko ja mam zablokowany przycisk “ograniczone”.

(Werniks) #5

Bo wciąż próbujesz majstrować przy jedynym koncie Administratora na komputerze. Zrób tak jak pisałem wcześniej - utwórz najpierw nowe konto z uprawnieniami administratora. Z jego poziomu przycisk będzie odblokowany

(Bertas96) #6

Udało się, dzięki :slight_smile: