Nowe łącze bardzo muli przy p2p

Dzisiaj netia podłączyła mi łącze 4Mbit. Posprawdzałem pingi itp i jest ogień… jest do czasu odpalenia utorrenta. Ustawiłem ściąganie i wysyłanie na połowę łącza czyli zostało mi “wolne” więcej niż na starym 1Mbit. Stronki otwierają się tragicznie, np forum.dobreprogramy.pl ładowało się ok. minuty. Google.pl ma jeszcze większe problemy, nie mówiąc już o gmailu. W ustawieniach programu dałem max 100 globalnych połączeń i max 10 na torrent. Wcześniej miałem 300/150 i śmigało jak dzikie. Co może być przyczyną? Dodam że na drugim komputerze z Vistą nawet przy maksymalnym obciążeniu łącza stronki otwierają się błyskawicznie. Moją bramą do internetu jest router Linksys WAG54GS. Na początku swojego żywota miał problemy na 1Mbit (też mulenie przy p2p, ale po pewnym czasie mu przeszło. Jeśli to jego wina to na jaki router go wymienić? Cena max 300zł.

Pozdrawiam

EDIT: Problem rozwiązany. Wystarczyło w ustawieniach routera przestawić "DSL Modulation: " na G.dmt i włączyć wbudowany QoS. Na 1Mbit nie działał, a tu spełnia swoje zadanie.