Nowe moduły RAM - brak POST'a, obrazu, podwójny start

Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc - sprawa mnie przerosła.

Może ktoś spotkał się z następującym problemem:

Wymieniłem moduły RAM w dość starym PC, DDR1, zmiana z 2x 256 MB na 2x 1GB.

Po tym fakcie, po zainstalowaniu jednego, dwóch, nowych, nowych ze starymi,

czy w jakichkolwiek możliwych kombinacjach komputer nie chce bootować. Włącza się, wiatraki chodzą,

jednak nie ma sygnału z karty, żadnych beep’ów. Pierwsze włączenie - chodzi około 5 sekund,

wyłącza się, włącza sam ponownie i tak jak pisałem - brak reakcji.

Naklejka na starych modułach:

DDR 256MB PC3200

PN: GR400D64/256

Naklejka na nowych modułach:

1GB Sync 400MHz PC3200S-400-510 CL3

W BIOSie pod starymi RAM’ami, przed zmianą na nowe,

próbowałem różnych ustawień w CAS Latency, w timingach - w końcu ustawiłem na Auto po SPD,

jednak żadna kombinacja nie przyniosła żadnych zmian.

Poradźcie - gdzie popełniłem błąd :expressionless: pozdrawiam.

Jaka płyta główna? Nie kupiłeś czasem najtańszych pamięci z allegro, które są kompatybilne tylko z niektórymi chipsetami?

P.S. Rozumiem, że na starych kostkach wszystko działa bez problemu?

ja bym obstawiał coś z zasilaczem

Niektóre stare płyty mają problemy z modułami o dużej pojemności, w czasach ddr1 kości 1GB używano raczej rzadko, znacznie popularniejsze były 256 i 512MB.

Sprawdź w instrukcji czy twoja płyta na pewno obsługuje moduły 1GB lub czy nie przekroczyłeś maksymalnej ilości pamięci obsługiwanej przez płytę.

Zasilacz mało prawdopodobny. Sam mam podobny problem na 2 różnych zasilaczach tylko że czasami i tak że odpalam jest sygnał i stop wszystko nagle znowu odpala i normalnie śmiga. Co do tematu to jaka płyta główna i sprawdź pojedynczo najpierw jedną 1GB potem drugą kość możliwe że jedna z nich jest uszkodzona, albo coś.

Nawet jeśli nie obsługuje 1GB to powinna widzieć połowę, czyli jeśli obsługuje 512 na slot to 512 powinna widzieć, był ostatnio podobny problem na forum, gdzie kolega miał 2 kostki po 2GB a zamiast 4 GB widziało 2, okazało się że płyta obsługiwała 4GB ale w modułach po 1GB być może to nie działa w każdym przypadku, sprawdź pamięć jeszcze na innym komputerze.

Witam. Tak, kupiłem niestety najtańsze pamięci z allegro, to prawda i po kilku kombinacjach,

próbach itp dochodzę do wniosku, że to będzie właśnie źródło problemu.

Płyta główna ASROCK P4i45e. Chipset wg. programu Everest:

Intel Brookdale i845e.

Wiem też, co napisane jest w manualu płyty głównej - teoretycznie płyta obsługuje tylko jedną kość 400MHz,

na pierwszym slocie w trybie OC (overclocking mode, jumper na płycie głównej, przestawia FSB z 533 na 800 MHz),

jednak także po zmianie na ten tryb i wkładaniu po jednej kości, nowej, jak i starej, komputer nic nie wyświetla.

Dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam,

proszę o dalsze sugestie, podpowiedzi.

Pokaż link do aukcji z której kupowałeś pamięć.

http://allegro.pl/nowe-2gb-micron-samsu … 45260.html

To jest aukcja. Ponadto wyżej przepisałem dane, które znajdują się na kościach Samsunga, które otrzymałem.

Linki allegro w końcu wygasną, więc cytuję ze strony aukcji:

I masz napisane nie działają z chipsetem intela a ty masz właśnie intela i wszystko jest jasne.