Nowe motywy forum - "jasny", "ciemny" oraz "szary (post #22)"

Jak masz aktualizowany GNU/Linux (nie utknąłeś na wersji z około 2009 z przestarzałą przeglądarką) lub Windows 10 to w nim wymuś dostosowanie motywu do pory dnia.

Forum fajnie współgra z ustawieniem „ciemny” motyw w Windows 10.

No chyba, że sztywna godzina za bardzo razi…, niewykluczone że już jest API dla dodatków na wymuszanie motywu (jak zabawa w terminalu / harmonogramie zadań jest zbyt trudna) oraz bazowaniu na czasie wschodu i zachodu słońca (pobierając ją z np. serwisów pogodowych) i lepiej pasuje od sztywnej „5:30”.

Zrobiłem motyw Szary z (na razie) elementami zielonego. A co.
Może komuś się spodoba. :slight_smile:

3 polubienia

Co jak ktoś zachce tęczowo?? :stuck_out_tongue: Nie mogłem się powstrzymać napisać.

EDIT w sumie ma tęczę na głównej forum z boku tematów :slight_smile:

Szary - to najlepszy kolor dla moich oczu. Dzięki wielkie.

Wtedy trzeba nauczyć się CSS i spróbować zrobić własny styl, pod stare safari zadziała dodatek:

http://sobolev.us/stylish/

Pod nowsze coś płatnego lub darmowego może stąd:

@Docent czarniejszej czerni nie było? Jakaś stypa czy co? Wybieram biały motyw.

Szary jest ok. Na razie najlepszy. Niema takiego kontrastu, więc mniej męczy i jest neutralny dla kolorów.

3 polubienia

Taki właśnie był zamysł, aby nie był to motyw kontrastowy, a neutralny. Dla mnie stał się domyślnym. :slight_smile:

Jedyny problem jaki widzę, to kolory, który silnik forum sam sobie do tego dobiera, czyli np. kolor powiadomień. Jak dla mnie trochę za mało są widoczne, ale akurat tego koloru nie można bezpośrednio ustawiać. Może coś pokombinuję jutro.

image

I się pięknie udało :slight_smile: Całkiem fajnie się motyw prezentuje…

1 polubienie

Jednym z najmniej męczących i jednocześnie przyjemnych schematów kolorów jest Gruvy z komunikatora yakyak. Na pierwszy rzut oka, lipa, ale po 15 minutach użytkowania okazuje się, że ta kolorystyka jest bardzo naturalna, przyjemna i nie razi.

Zieleń R 56 G114 B117, Brąz jasny R229 G212 B163 Tło jaśniejsze R36 G36 B36, ciemniejsze 30.
Do tego jakiś obrazek zboża w o zachodzie słońca i o dziwo, wychodzi kojąca kolorystyka, której sam bym nigdy nie wybrał, gdyby nie przypadek.

Pomyślimy. :slight_smile:

Bardzo ładnie to wygląda jak dla mnie ale znam osoby które wolą jasne tło nie mówię o forum bo oni tu nie istnieją ale np. w przeglądarkach i nie chcą zmian, pewnie ze względu na wzrok bo tylko to mi wymieniali.

Jasny motyw forum… zawsze można zastosować Dark Reader :slightly_smiling_face:

Ustawiłem ciemny

Hej, mały update - ogólnie problemy kolorystyczne z zieloną linią oraz wtyczką do prywatnych wiadomości naprawione :wink:

Co do wtyczki, jednak wymagało to pogrzebania w kodzie - wysłałem nawet pull requesta do oryginalnego repo, a na razie działamy z forka. Mam nadzieję, że zmergują moje zmiany, bo ostatnio coś tam niewiele się dzieje… Dla zainteresowanych PR tutaj:

1 polubienie

SUPER!
Ciemny motyw na propsie!
Od razu wygodniej. thnx.

A może motyw granatowy? :smiley:

Na podstawie motywu ciemnego zmienione wartości (w trakcie dopasowywania):

--primary: #eaeaea;
--secondary: #0f063c;
--tertiary: #53c8f2;
--quaternary: #30bf12;
--header_background: #272860;
--header_primary: #eaeaea;
--primary-low: #283b79;
--primary-medium: #327299;
--quaternary-low: #005b06;
--blend-primary-secondary-5: #234868;

Ustawiłem post na tryb wiki (że możecie edytować ten post) gdyby ktoś chciał dopisać brakujące kolory lub zaproponować inne:




@aesereht nie podoba mi się. Wolę szary.

1 polubienie

Wow, @Docent na forum, ciemny motyw, jakiś update silnika, koniec świata nadchodzi czy ki … wodę mąci :smiley:

1 polubienie

Radek68 za skórkę powinien dostać nagrodę, przynajmniej krzynkę piwa, a drugą, że serduszka zrobił zielone. Były czerwone o znaczeniu osobistym, a niejednemu zdawało się, że polubił Ktosia, a nie, co napisane.
Tak nagle zrobiło się rasistowsko - czarne, albo białe. Murzyńskie kolory, to przegięcie i wstyd.
A tam! Wdepnęli w rasistowski model. to niech ich niesie.

1 polubienie