Nowe motywy forum - "jasny", "ciemny" oraz "szary (post #22)"

Pogrzebaliśmy trochę w motywach, posprzątaliśmy i… udało się zrobić coś nowego :wink: Mamy teraz skórkę jasną oraz ciemną na forum, a tak naprawdę to jest jeden motyw, tylko dwa schematy kolorów. Możecie przestawić się w opcjach (Ustawienia → Interfejs). Uwaga, kolor logo zmienia się dopiero po kliknięciu Zapisz :slight_smile:

Jak Wam się podoba? Przy okazji dajcie znać, czy nie zapomniałem o jakichś poprawkach do pluginów etc. - przyjąłem zasadę „resetu” do fabrycznego motywu Discourse i dodawałem drobne poprawki m.in. do pluginu z reakcjami.

7 polubień

Nareszcie, tyle lat czekania :slight_smile: Trochę emoji jeszcze odstaje od całości, ale poza tym brawo :+1:

Ja to się zastanawiam czy nie wyrzucić tych emoji… To się dubluje z reakcjami Discourse - Ty sam nawet dałeś obie reakcje :wink: Myślicie, że jest sens to trzymać? Z tego co rozumiem, to emoji daje nam trochę więcej wyboru, a Discourse tylko „serduszko”.

O i świetnie. :slight_smile: Już przełączam się na ciemną stronę forum. :wink:

Serduszko to faktycznie trochę niewiele, ale ogólnie emoji jest zgodne z ciemnym motywem, ale tylko jedynie w momencie wyboru, więc może jakoś da się to ogarnąć:

image

1 polubienie

Spoko zaraz pomyślę nad jakaś szpachlą :wink:

2 polubienia

Super, podoba mi się ale pozostaję przy swoim ciemnym motywie, który jest odrobinę ciemniejszy. Prównanie:

Motyw Docenta vs Motyw Sidkwy

@Docent

vs

@sidkwa

Czarny kolor jest nudny, wg. mnie. Szary już lepiej wygląda.

1 polubienie

Ali pogrzebowo. Może przyzwyczaję się?
Wstrząsające stare lata. default_tooth

Wklejam tutaj schemat tego ciemnego motywu, jeśli ktoś chce może spróbować wymyślić inny i wtedy jak będzie sensowny to mogę dodać go jako alternatywę do wyboru :slight_smile:

"Ciemny": {
  "primary": "dddddd",
  "secondary": "222222",
  "tertiary": "0f82af",
  "quaternary": "c14924",
  "header_background": "111111",
  "header_primary": "dddddd",
  "highlight": "a87137",
  "danger": "e45735",
  "success": "1ca551",
  "love": "fa6c8d"
}

Nie ma przymusu używania, domyślny pozostaje jasny motyw, który dodatkowo ma teraz białą belkę menu, więc jest nieco lżejszy/jaśniejszy :wink:

Ani myślę nic złego napisać. I tak jest o niebo lepiej, niż ciemny motyw portalu w znaczeniu - wyraźniej. Widać - discourse niedoceniony jest…

WOW - zajeboście :slight_smile:

No, ciemny motyw tak średnio bym powiedział:

Pozwoliłem sobie przenieść do odpowiedniego działu i wątku :stuck_out_tongue:

Racja, coś z tą wtyczką jest nie tak. W GitHubie widzę, że kod jest ok, więc być może wystarczy przebudowa kontenera dockerowego (wtedy część styli pluginów jest kompilowanych na nowo). Dam znać.

Na ciemnym motywie nie widać części liter. (czarna czcionka)
Ale widać zmiany, fajnie.
Pozdr

Rozumiem, że mówisz o tym samym co @LORDEK (prywatne wiadomości na belce menu) czy chodzi o coś innego?

Dzięki, to też plugin (inny) - sprawdzę!

1 polubienie

Linki mają dziwną kreskę zieloną w nowych motywach:

lub tu: [PC] Kupujemy tanio i dostajemy za darmo gry - #1081 przez LORDEK

Jak dla mnie do likwidacji:

  • obraz

  • obraz


Propozycja naprawy jakiej nie lubił np. narnadill:

  • użycie negacji np. :not(.source)

    header:not(.source) {
        border-top: 5px solid #88ae04;
    }
    
  • lub użycie specyficznej klasy np. .d-header

    header.d-header {
        border-top: 5px solid #88ae04;
    }
    

w CSS do zastosowania. Chyba lepiej użyć klasy d-header jak jest w miarę stała dla szablonu i nie padnie w edycji „2.9.0beta1”.

A dałoby się wprowadzić opcje aby automatycznie się zmieniał o danej godzinie ? :smiley: