Nowe partycjonowanie dysku twardego

Przepraszam, że poruszam ten temat. Czytałem poprzednie wątki. Ale każdy jest trochę inny niż mój. Poza tym nie jestem “demonem komputerowym” i boję się coś zepsuć.

Mam dysk twardy podzielony na partycje

C-14,6GB

D-29,2GB

E-30,5GB

Niestety na C zaczyna brakować miejsca. Dokupiłem Dysk Twardy, na który mam zamiar przenieść wszystko z partycji E.

Jeżeli dobrze “kombinuje” procedura powinna być taka:

1.Przenoszę wszystko z E

  1. Robię Format E

3.Robię defragmentację C

4.Przy pomocy EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition rozszerzam partycje C o partycje (byłą) E

Bardzo proszę o odpowiedź czy dobrze myślę? A może są jakieś inne sposoby (prostsze) ?

Pozdrawiam

Jerzy

No nie bardzo, jeśli chcesz połączyć partycję E i C, ponieważ muszą one fizycznie sąsiadować na dysku twardym, a w twoim wypadku zapewne pomiędzy nimi znajduje się D.

Ależ jak najbardziej się da :wink: trzeba tylko po usunięciu danych z e usunąć tą partycję, w ten sposób powstanie nieprzydzielone miejsce, wtedy klikając na “środek” d przesuwamy na koniec, co powoduje przesunięcie wolnej przestrzeni między c a d a wtedy mozna już bez problemu powiększyć o nieprzydzielone miejsce dysk c, ponieważ sąsiaduje ono z dyskiem c :slight_smile:

No niby tak, w ten sposób co blackcross pisze można, choć wymaga to przedstawionych zabiegów :wink:

Skoro masz nowy dysk to możesz równie szybko przenieść wszystkie dane na nowy dysk, po SATA2 to 30GB w niecałą godzinę się przekopiuje (zależy jakie pliki). A stary podzielić wedle woli spod instalatora Windows tylko jak chcesz stworzyć partycje np. 30GB to wiesz 30*1024+10 i będziesz miał prawi idealne 30GB.

Dziękuję za wszystkie porady. Z tego widać, że jest to możliwe. Niestety, ponieważ jest to jednak dość skomplikowane, nie zdecyduję się na samodzielną pracę. Poproszę kogoś bardziej obeznanego.

Boję się coś zepsuć.

Pozdrawiam

Jerzy