Nowe płyty główne nie pokazują obrazu, mój błąd?

Tak, sprawdzałem na GT 220 i jest to samo. Nie wiem, czy tu wspomniałem, ale podejrzewam procesor, bo nie ma sygnałów z BIOSu - nawet po wyjęciu ramu. Czy może to być objaw właśnie procesora? Wiatrak chodzi, ale nie wstaje…

Chodzi o to, żebyś sprawdził nie na GT 220, ale na karcie graficznej zintegrowanej! Płyta ma swoją kartę AMD Radeon 3000. Sprawdzając to, usuń uprzednio z komputera kartę graficzną PCI.

No panowie, na zdjęciu widać przecież gdzie jest podłączony monitor. :slight_smile:

Hej,

No właśnie tym się sugerowałem. Skoro na obu kartach jest problem, to uszkodzona jest albo płyta, albo procesor, albo RAM. Spróbuj sprawdzić dwa ostatnie elementy podmieniając działającymi alternatywami. Ewentualnie fajną sprawą są party diagnostyczna na złącze PCI - w czasie uruchamiana komputera wyświetlają informację z kodem błędu, na którym zatrzymało się uruchamianie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Byłem w 2 serwisach i okazało się, że to uszkodzona płyta. Jakim cudem, nie wiem. Teraz muszę zainwestować w zasilacz, bo coś mi śmierdzi ten mój. Nie wiem, czy potrzeba zakładać nowy temat chciałbym zapytać się tylko czy ten jest w miarę dobry?

 

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gpa-500s8-500w-iarena-series-i3750479366.html

 

Ups, widzę, że ten już nie posiada starego zasilania do dysków, a jedno by mi się przydało. Czy znalazłby ktoś taki zasilacz w podobnej cenie? Chyba, że lepiej kupić przejściówkę.

…stawiam na to, że masz uszkodzony zasilacz. Opisywany przez Ciebie objaw utrudnionego włączania komputera jest typowy dla uszkodzeń elektrolitów (oczywiście nie tylko). Uszkodzenia tego typu powodują między innymi złą stabilizację napięć, zwiększenie ich tętnień itd. a to w Twoim przypadku może być przyczyną padania płyt głównych. 

Jeśli podłączyłeś wadliwy zasilacz pod dobrą płytę i płyta “padła” to nic nie da jej sprawdzanie na sprawnym zasilaczu bo i tak nie będzie działała.

Polecam Ci markowy, niedrogi, wydajny zasilacz:Corsair VS 450W (12V, 34A, 408W).

 


Zasilacz CHIEFTEC GPA-500S8 500W iArena Series jest mniej wydajny i ma gorszą sprawność niż ten co Ci podałem.

CHIFTEC ma dwie linie 12V o wydajności prądowej 25A i 21A i łącznej maksymalnej mocy 396W.

Corsar jest nowszą konstrukcją. Wybór należy do Ciebie.

 


A taki? http://allegro.pl/chieftec-560w-cft-560-a12s-nowy-gwarancja-i3754199599.html

 

Czy ma ten nowszy molex i starszy? Chce coś z allegro, nie lubię szczerze takich stron jak morele i nie mam konta.

Któryś z poprzednich ci spokojnie starczy. Zwróć uwagę że ten który teraz podałeś to tzw. leżaki magazynowe. Ma gwarancję na 6 miesięcy. 

Nie ma starszych i nowszych złącz molex. Do dysków są molex, lub w nowszych wtyczki  sata. Wszystkie te zasilacze mają jedne i drugie.

Kolego ja Ci podaje namiar na dobre zasilacze z 36 miesięczną gwarancją, natomiast sklep wymieniam jako przykładowy.

Pamiętaj o jednym, jak kupujesz jakiś podzespół komputerowy i nie tylko, to patrz na długość gwarancji, bowiem ona jest ważnym wykładnikiem jakości. Jeśli producent daje na swój nowy zasilacz sześcio miesięczną gwarancję to sam określa jego jakość - ja takiego zasilacza bym nie kupił.

Chyba lepiej wydać 10-20zł więcej i mieć sześciokrotnie dłuższy okres gwarancji.

Ja osobiście nie polecam nikomu kupowania podzespołów komputerowych na allegro, no może za wyjątkiem tych osób, które mają bardzo dobre rozeznanie i wiedzę na temat tego co chcą kupić.

TAK - zasilacze mają Molexy do podłączenia “starych” HDD, to jest standardowe złącze.

 


Proszę np masz jeszcze taki:http://www.ram.net.pl/pl/p/ZASILACZ-TACENS-RADIX-V-450W-80-BRONZE/239048

Sam korzystam z tacensa, tylko jeszcze z IV (wybierałem go ze względu na to że są to bardzo ciche zasilacze).

A tak przy okazji to dzisiaj jest dzień darmowej wysyłki i za za zamówienie np w/w sklepie nie ponosisz kosztów transportu. Ale to najdalej do północy.

Hmm Ja$ masz na pewno rację jeśli chodzi o tą gwarancję. Zastanawiam się czy 450 wystarczy, bo za jakiś czas pomyślę pewnie o rozbudowie.

 

Jak na razie koniguracja wygląda tak:

 

Athlon 64 X2 3800+

2 GB RAM DDR2

GeForce GT 220

 

I każdy z powyższych elementów chciałbym zmienić. Procesor na Athlona II x2 245, zmienić 2x1GB na 1x4GB DDR3 i grafikę na lepszą, ale jeszcze się nie rozglądałem. I nie wiem czy 450 starczy na mniej więcej taką rozbudowę.

Athlon 64 X2 3800+ TDP=95W, GeForce GT 220 TDP=56W 

Komputer oparty na tych podzespołach pobiera maksymalnie do 200W.

Athlon II x2 245 TDP=65W, Radeon HD 7770 TDP=80W 

Komputer złożony z tych komponentów pobiera również maksymalnie do 200W.

 

Kolego podałem Ci dwa zasilacze jeden Corsair VS 450W o wydajności linii 12V=408W (η=90%), drugi  OCZ CoreXStream Series 500W o wydajności linii 12V=444W (_η=88%) . _Obydwa te zasilacze posiadają wysoką sprawność i dużo większą moc niż Ci jest potrzebna.

Wnioski wyciągnij sam.