Nowe podzespoły - wysoka temperatura, zapach, odgłosy i błąd

Witam! Mam lekkie problemy, po kupnie sprzętu (podpis) i podłączeniu go

  1. Po podłączeniu, domownicy którzy wchodzili do pokoju wyraźnie mówili że coś śmierdzi spalenizną ? Co to może być ? Sprzęt chodzi dobrze.

  2. Temperatura procka po 8 minutach Orthosa to pod 60* … Box +AS5 coś chyba nie tak ?

  3. w obudowie coś zaczęło terkotać. Myślałem że to których z wentyli więc wyłączałem po kolei … nic nie pomogło. Posprawdzałem podłączenie, czy coś nie ociera dalej nic. Macie jakiś pomysł ? (terkot jest dość cichy, ale słyszalny)

  4. podczas instalacji PES 08 nagle wyskakuje błąd (z głośniczka wydobywa się dźwięk)

DLL LOAD ERROR ?

Co jest ?:confused:

  1. Normalne jeśli komputer długo pracuje, nagrzewa sie i można odczuć zapach… Heh moja babunia jak wchodzi do pokoju zawsze mówi “A co tu tak śmierdzi!?” :slight_smile:

  2. Masz dobrze wentylowaną obudowę? Może pasta termo jest źle położona na procku?

  3. Może nity w obudowie w jakiś miejscach są uszkodzone i dlatego podczas pracy coś “stuka”. Ja tak miałem gdy kupiłem obudowę. Jeden nit niestety był uszkodzony i ruszała się cała pułeczka na napędy, ale wyjąłem nita i wkręciłem śróbkę i wszystko ok.

Jeśli nie widać dymu i nie gfryzie w oczy, to proponuję spokojnie czekać.

Czasami nowe elementy muszą się troszkę wygrzać, zanim przestaną wydzielać podobne zapachy.

Ponieważ są nowe, to nie ma się co martwić na zapas - masz przecież gwarancję.

  1. To jest normalne, też tak mam tylko za pewne na większą skale bo jak ktoś wchodzi do pokoju, jest wystraszony, od razu otwiera okno i pyta co ja tu paliłem w pokoju itp itd…

  2. Może pasta musi się wygrzać?, odpal orthosa i niech pochodzi jakoś czas, jak się temperatura nie poprawi to wtedy trzeba będzie się bać.

3.Być może coś z obudowa, mam podobnie, zaślepki od wejść na Dvd itp hałasują, a to strasznie przeszkadza. Dziwi mnie tylko że to na CoolerMaster Elite 331 :x :frowning: chciałem kupić tą obudowę.

Chipset się nie przegrzewa? Sprawdź czy wszystkie wentyle/radiatorki dobrze dolegają. Zapuść Orthosa na parę godzin i zobacz co się będzie wtedy działo.

Spoko zapuszczę zaraz Orthosa. Myslę że pasta musi się wygrzać lub źle ja nałożyłem. (dałem jak ziarenko ryżu przyłożyłem radiator poruszałem i zaczepiłem więc powinno być OK )

Co do tej spalenizny to poczujemy za chwilę czy już przeszło czy jeszcze nie.

Chipset nie jest gorący, radiator jest ciepły ale nie jakiś żeby parzył.

z tym terkotaniem jakby ustał , ale jeszcze potem posprawdzam wszystko po dokręcam.

/edit

Znowu takie temperatury … po 15minutach Orthosa, ale zostawię na dłużej.

Może pasta za grubo położona.

Trudno powiedzieć, poczekaj jeszcze trochę z tą pastą. W ulotce lub na tubce nie pisze ile musi się wygrzewać?

Niestety nie …

Po 1h17min zapuszczenia Orthos’a 55* na obu rdzeniach.

czyli trochę spadła?

Destroy kręciłeś procka? Jeśli tak to temp. są normalne, jeśli nie to spróbuj lepiej przymocować BOX.

Aha, jak szybko (RPM) obraca się wentyl na procku? Może za wolno?

Cewki w zasilaczu/mobo (ostatnio słyszy sie o piszczących cewkach na Gigabyte), dysk twardy.

BTW. Wycierałeś spirytusem wiec może zostały osady na boxowym coolerze i nie styka dobrze z procesorem. Proponuje zrobić szlifa.

To weź to zetrzyj i rozprowadź na procesorze kawałkiem plastiki równomiernie.

No to tak terkotanie już załatwiłem … po dokręcałem i działa jak marzenie.

nie kręciłem procka … teraz w idle ma 30* , ale w stresie gorzej .

Ale może ta pasta się wygrzeje.

PES’a już zainstalowałem … musiałem podmienić pewien plik więc jest OK.

Nie śmierdzi już żadną spalenizną.

Tylko tak przy włączeniu kompa po pokazaniu tam GIGABYTe itd. . pojawia się czarne tło i napisy tak muszę poczekać ze 4/5 sekund i dopiero przechodzi pod Winde. Więc nie wiem czy wszystko OK. Potem zrobię aparatem zdjęcie i wkleję to ocenicie.

Alinek , Masz tą samą płytę czy u Ciebie też coś takiego się pojawia po włączeniu ? zaraz dam foty jak co.

Obroty 3000RPM

Tez mam coś takiego z tym czekaniem, więc się nie przejmuj ;]

Coś takiego

6ba3aa8e2f633f2fmed.jpg

Utrzymuje się to jakieś 4/5 sekund.

Mam dokładnie tam samo. To nie jest żaden błąd, po prostu musi wczytać dobrze dysk i bootloader’a. Temperaturę procka sprawdzałeś w biosie czy w jakimś programie?

programami … SpeedFan oraz CoreTemp … W biosie nie da rady sprawdzić przy stresie :confused:

Każda nowsza płyta Gigabyta tak ma… :mrgreen:. Moja też :stuck_out_tongue: .

Nie tylko Gigabyte tak ma, u mnie na Foxconnie jest tak samo.

Wszystkie problemy usunięte … tylko ta temperatura … chyba pozostaje tylko poczekać i zobaczyć co się będzie działo ?

destroy

AS5 ma czas wygrzewania ok.200 godzin więc na temp. na razie nie patrz spójrz za jakiś tydzień po nałożeniu.