Nowe podzespoły

witam planuje wymianę komputera, tzn chce zmienić procesor, płyta główna i ram (grafikę odkładam na później) planuje kupić procesor core 2 duo e4300 i zastanawiam się jaką płytę wybrać żeby posiadała zintegrowany układ graficzny ale jednocześnie pozwoliła na podkręcenie tego procesora, na płytę chce wydać około 400 zł

podaj jaki masz całkowity budżet oraz jakie podzespoły już posiadasz (włącznie z zasilaczem).

budżet to około 1000-1200 zł zasilacz już mam amacrox warrior 450, planuje taką pamięć RAM DDR 2 - 2048MB PATRIOT D.800 EXTREME (cena 245zl) o procesorze już pisałem

Foxconn P35A

dzięki za propozycje dobra płyta ale bez zintegrowanej grafiki, na razie nie posiadam środków na kartę graficzną która by mnie zadowoliła więc szukam płyty ze zintegrowanym układem

ta płyta główna nie ma zintegrowanej grafiki :stuck_out_tongue:

dobre.

dobre.

a proca berz intela dual core z serii 2xxx. i palita 8600gt sonic + na razie.

chyba e4300 jest wydajniejszy i z tego co czytałem można go spokojnie podkręcić do 3GHz

ale też swoje kosztuje proca wymienisz jak złożysz więcej kasy niedługo intel wprowadza nowe. lepiej zainwestować w kartę graficzna i słabszego (tańszego proca).

w takim wypadku mógłbym kupić athlona np 4200 i oszczędziłbym na płycie bo płyty na am 2 są tańsze ale planuje kupić pierw procek z "przyszłością e4300 jakąś ma szczególnie po podkręceniu

jest to bardzo dobre wyjście. amd też się bardzo dobrze kręcą jeśli chodzi o płyty główne to zależy które są i tańsze i droższe :P.

ten procesor nie ma przyszłości zwłaszcza jak intel wypuści na rynek nowe proce. inna sprawa że możesz trafić na sztukę która nie zrobi więcej niż 2,6 Ghz i wtedy będzie kłopot…

podstawą zakupów przyszłościowych powinna być płyta główna oraz ram.

tak można w nieskończoność bo cały czas będą wypuszczane nowe procesory/płyty główne/grafiki/itp :smiley:

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 17:12

większość płyt pod amd jest tańsza ale po tej modernizacji nie będe nic zmieniał przez rok a może nawet 2 więc punktem wyjściowym powinien być procesor

mam E4300