Nowe podzespoły

(E Marek21) #1

witam planuje wymianę komputera, tzn chce zmienić procesor, płyta główna i ram (grafikę odkładam na później) planuje kupić procesor core 2 duo e4300 i zastanawiam się jaką płytę wybrać żeby posiadała zintegrowany układ graficzny ale jednocześnie pozwoliła na podkręcenie tego procesora, na płytę chce wydać około 400 zł

(Technik Elektro) #2

podaj jaki masz całkowity budżet oraz jakie podzespoły już posiadasz (włącznie z zasilaczem).

(E Marek21) #3

budżet to około 1000-1200 zł zasilacz już mam amacrox warrior 450, planuje taką pamięć RAM DDR 2 - 2048MB PATRIOT D.800 EXTREME (cena 245zl) o procesorze już pisałem

(Gawamawa1) #4

Foxconn P35A

(E Marek21) #5

dzięki za propozycje dobra płyta ale bez zintegrowanej grafiki, na razie nie posiadam środków na kartę graficzną która by mnie zadowoliła więc szukam płyty ze zintegrowanym układem

(Technik Elektro) #6

ta płyta główna nie ma zintegrowanej grafiki :stuck_out_tongue:

dobre.

(E Marek21) #7

dobre.

(Technik Elektro) #8

a proca berz intela dual core z serii 2xxx. i palita 8600gt sonic + na razie.

(E Marek21) #9

chyba e4300 jest wydajniejszy i z tego co czytałem można go spokojnie podkręcić do 3GHz

(Technik Elektro) #10

ale też swoje kosztuje proca wymienisz jak złożysz więcej kasy niedługo intel wprowadza nowe. lepiej zainwestować w kartę graficzna i słabszego (tańszego proca).

(E Marek21) #11

w takim wypadku mógłbym kupić athlona np 4200 i oszczędziłbym na płycie bo płyty na am 2 są tańsze ale planuje kupić pierw procek z "przyszłością e4300 jakąś ma szczególnie po podkręceniu

(Technik Elektro) #12

jest to bardzo dobre wyjście. amd też się bardzo dobrze kręcą jeśli chodzi o płyty główne to zależy które są i tańsze i droższe :P.

ten procesor nie ma przyszłości zwłaszcza jak intel wypuści na rynek nowe proce. inna sprawa że możesz trafić na sztukę która nie zrobi więcej niż 2,6 Ghz i wtedy będzie kłopot...

podstawą zakupów przyszłościowych powinna być płyta główna oraz ram.

(E Marek21) #13

tak można w nieskończoność bo cały czas będą wypuszczane nowe procesory/płyty główne/grafiki/itp :smiley:

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 17:12

większość płyt pod amd jest tańsza ale po tej modernizacji nie będe nic zmieniał przez rok a może nawet 2 więc punktem wyjściowym powinien być procesor

(system) #14

mam E4300