Nowe podzespoły

Witam,

Czy te podzespoły ze sobą pasują?

http://www.morele.net/inventory/info/d0sdh/

Zasilacz ma wtyczkę zasilającą ATX 4pin do starych komputerów, płyta wymaga zasilania 8 pin. Dlatego zasilacz polecałbym zmienić np na Corsair VS Series 450W. Ma już złącze zasilające do mocniejszych kart graficznych. Jeśli chcesz korzystać ze zintegrowanego radeona to polecałbym pamięci 2133MHz, apu lubią szybkie pamięci RAM. 

…to fakt, większa częstotliwość taktowania oraz praca modułów pamięci w trybie dual znacząco zwiększa przepustowość współdzielonej z APU pamięci RAM, ma to duży wpływ na wydajność zintegrowanej karty graficznej. W związku z powyższym proponuje, żebyś zamiast jednego kupił dwa moduły pamięci o jak najwyższym dopuszczalnym przez MOBO taktowaniu i ustawił je w tryb pracy tzw. Dual-channel.

Jeśli chodzi o zasilacz, kolega Longhorn2009 ma rację, Corsair VS 450W będzie lepszym wyborem i nie tylko ze względu na nowszą konstrukcję, ale i na bardzo dobry stosunek wydajność/cena. 

• Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), jedna linia +12V (34A), moc linii 408W, aktywny PFC**1**, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 Plus (µ=80%), (specyfikacja), gwarancja producenta 3 lata.


1 - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

 

to jaki zasilacz wybrać

Nie będę tam dokładał karty graficznej

Wystarczy mi zasilacz który zasili mobo,SSD,APU,nagrywarke

Koszyk się nie ładuje a chętnie zerknąłbym :wink: