Nowe Prawo Jazdy - zasady przedłużania

(Mlodymechanik3) #1

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie Prawa Jazdy wydanego po 21 stycznia 2013.

Próbowałem szukać informacji na ten temat, ale jakoś nie znalazłem dokładnie opisanej sytuacji. Wiem tylko tyle, że w wypadku posiadania kat. B prawko wydawane jest na 15 lat. Czy w wypadku kat. B potrzebne są potem badania lekarskie?

A jak sytuacja ma się odnośnie kategorii C i D ? Tam z tego co słyszałem, to niby ważność jest max 5 lat ( i tyle np. ja mam u siebie wpisane ).

A jak jest z badaniami? Czy w 2017 roku będę musiał przechodzić obowiązkowo jakieś badania?

Bo gdzieś pisało, że przechodzić je muszą jedynie ci, którzy już wcześniej mieli w zaświadczeniu lekarskim jakieś zastrzeżenia dotyczące stanu zdrowia.

A reszta składa tylko wniosek o nowe prawo jazdy i dostarcza świeże zdjęcie swojej mordki.

Jak ktoś jest obczajony w 100 % to chętnie wysłucham. Lubię być po prostu pewny, co mnie czeka.

(Ctr) #2

Nowe prawka są od 19 stycznia. Oczywiście badania lekarskie są wymagane na B. Jeżeli jesteś zdrowy to dostaniesz bezterminowe. Nie wiem jak z C i D.

(Karolekc5) #3

@ctr

Nie wiem czy wiesz ale bez terminowych praw jazdy już nie ma :frowning:

(system) #4

Ok jeżeli ja mam wydane bezterminowe to będę musiał wymieniać? Zdałem we wrześniu 2012

(Kpc21) #5

Są bezterminowe o tyle, że egzamin zdaje się raz i to wystarcza. Ale sam dokument wydawany jest terminowo. Nawet wydane na starych zasadach “bezterminowe” prawka czeka wymiana zgodnie z terminami określonymi w ustawie.

http://www.twojewiadomosci.com.pl/conte … Cy%C4%87-0

(Ctr) #6

Chciałem powiedzieć, że badania lekarskie są bezterminowe (przynajmniej ja takie dostałem, a zdaję właśnie prawko na nowych zasadach).