Nowe procki Intela


(Adrinex) #1

Witam, obiło mi się o uszy coś o nowych procesoracj intela, które właśnie miały wejść w październiuku tego roku, ale nie pamiętam, czy na początku czy na końcu tego miesiąca. Jeżeli ktoś by coś wiedział na ten temat to proszę o link do ich produktów oraz opinie osób co się "znają" na rzeczy, czy za taką cene warto kupić, interesuje mnie procesore 4- rdzeniowy. I nie mówcie, abym czekał, az stanieją, bo po co mi za rok kupić taki procek jak wtedy wyjdzie coś nowszego.


(Alzajac1) #2

wpisz w :arrow: nehalem (core i7) i się wszystkiego dowiesz :] procki z tego pamiętam miały wyjśc na przełomie października i listopada bieżącego roku. Zeby je kupować trzeba poczekać na pierwsze testy. Procki te będą współpracowały z nową podstawką i pamięciami DDR3


(mati75) #3

viewtopic.php?f=19&t=272972


(Alzajac1) #4

a tu nawet pierwszy mini test jednego z nowych procków


(Adrinex) #5

A waszym zdaniem czekac ...

Czy kupic jakis inny 4 rdzeniowy przede wszystkim


(Alzajac1) #6

po 1 do czego komp bo jak zwykły użytek to nie pakuj się w 4 rdzenie.

po 2 ile masz kasy na tego procka (ew. na cały zestaw)

po 3 jeśli kupisz teraz 4 rdzeniówkę czy inny procek ze stajni intela musisz pamiętać że nehalemy na niego już nie wejdą ale to tylko tak na przyszłość mówię


(Adrinex) #7

Komputer gry/ edukacja, ale 4 rdzeniówka już się przyda na możliwe nowe aplikacje w przyszłym roku, chcę wydać na Monitor , jednostkę centralną ( blaszak) głośniki do 4 - 4,5 tys. zł.


(Blotny) #8

Gry/edukacja... Ciężko coś doradzić, nie znając ceny zestawu (i7 + płyta z nowym socket`em + DDR3). Do tych celów można śmiało brać dwa rdzenie.

Po za tym nie wiadomo, czy rozwój pójdzie w rdzenie, czy w grafikę.


(Gen Salvador) #9

http://www.in4.pl/komentarze_Nehalem_-_ ... ,17180.htm

http://www.in4.pl/komentarze_Core_i7_-_ ... ,16823.htm

ceny hurtowe - przy zakupie powyżej 1000 szt.