Nowe radeony na agp

http://www.sklep.tylda.pl/?idp=VGAGICATI0163

http://www.sklep.tylda.pl/?idp=VGAGICATI0164

http://mojepc.pl/index.php?ProductID=29767

W takiej cenie jeśli będą dostępne to mogą być bardzo ciekawe. Wie ktoś jak pro sięprzetaktowuje? Tak jak dawniej czy może nie robi problemów w zbliżeniu się do zegarów xt?

2600pro na PCI-E są mało wydajne w grach i mało opłacalne do gier, zmiana złącza tutaj nic nie wnosi, jedyne profity to obsługa dx10 na AGP.

No UVD, przy słabych procesorach to tak naprawde jedyna szansa na cieszenie się filmami hd na staruszku. His jest gotowy do wypuszczenia 2600xt (800/2200mhz) na agp, a w nowych grach te karty sprawują sięraczej lepiej niż taki 7600gt, no i ten 7600gt za 1-2 lata nie będzie odpalał żadnej nowej gry więc nawet jeśli będzie odrobinę wydajniejszy nic mu nie da. Przede wszystki interesująco wyglądają cenowo, no i fakt że biorą max 45W…

pozostałe komponenty jak choćby ddr1 są nieopłacalne, zwracając uwagę na koszt zmiany platofrmy na AM2 takie zabiegi z kartami graficznymi na agp są nie opłacalne ze względu na ich koszt w stosunku do PCI-E.

nie no wiesz set 2x1gb całkiem dobrze przetaktowujących się ddr’ów 400 to koszt ok 360zł, czyli podobnie co ddr’ów 2 800’tek. Jeśli ktoś ma dobrą płytę główną i np już ma sporo ramu (1gb i więcej) i przyzwoity procesor to wymiana całej platformy nie ma chyba sensu szczególnie przy ogranicznych budżetach. Żeby wyraźnie odczuć różnicę i wiedzieć że wymiana była sensowna trzeba wyłożyć sporo kasy na nową platformę. Swoją drogą podobno też gf’y 8500/8600 mają wyjść na agp, bo podobno tworzona jest nowa wersja HSI obsługująca też rdzenie g9x :] Sporo osób może mieć k7 platformy 2,2-2,4ghz i sporo może też mieć k8platformy taktowane 2,5-2,8ghz, i odpowiednio mocne pentki tak więc tymbardziej wymiana platformy robi się bezsensowna. A i jeszcze jedno, dx10 został stworzony w myśl “likwidowania wąskich gardeł” i dlatego tak karty graficzne obciąża bo mniej z cpu korzysta, to kolejny argument za tym że nie trzeba uciekać z agp :slight_smile:

A co myslicie o HD2400 ?? Jak jest z ich wydajnoscia ? Czy moglyby przewyzszyc wydajnoscia mojego radka 9800 pro ? Bo cena jest bardzo atrakcyjna, a przydal by sie ps 3.0 a tu nawet 4.0 jest. I czy sa jakies szanse na lekkie oc tego “czegos” ?

Akurat te przetaktowują się dobrze, ale nie zmienia to faktu że 2400 to de facto połowa 2600, z wydajnością jest analogicznie. W nowych grach - kto wie, może będzie wydajniejszy od 9800, w starszych napewno 2400 nie ma szans. Ale za to na 2400 odpalisz nowe gry też za rok/dwa na minimalnych detalach i niedużej rodzielczości, a na 9800 nie koniecznie. Wszystko zależy od tego na ile czasu zamierzasz kupić kartę. Tak jak napisałem bardzo możliwe że w przyszłym roku rynek agp poszerzy się o 8500/8600, a ze strony ati może o 2450, 2650 i kto wie może nawet coś w rodzaju 2950pro… Do grania w to co teraz jest chyba 9800pro będzie lepszy.

No nie wiem czy do grania teraz radeon 9800 :slight_smile: Na wydajnosc w zadnym stopniu nie narzekam gdyz wczesniej miałem gf’a 2, ale chodzi o obsluge ps’a 3.0 i na przykład taki double agent juz nie działa, a jestem fanem tej serii :] Pomysle nad kupnem tego, lub kupie geforca 6800, ktorego zmoduje jak sie uda.

Chyba lepiej zrobisz jak się szarpniesz na hd2600pro, po 400zł na allegro jest (agp oczywiście) http://www.allegro.pl/item242124505_agp_gecube_radeon_hd2600pro_256mb_ge_2600pro_box.html

Ja jeszcze czekam za ile wyda nvidia na agp karty pod dx10

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 19:07

Heeh fajne pudelko tego hd2600 takie narodowe :lol:

Szkoda że nie napisali “polish edition” :wink:

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 1:42

Ale swoją drogą na nvidie można będzie czekać i 5 miesięcy, a oficjalnie nie powiedzieli że je zrobią, zależy to od producentów typu gigabyte, gecube itp. A nawet jeśli wydadzą to będą potrzebować mocniejszych zasilaczy, nie wiadomo czy będzie 8600gt i nie wiadomo czy nie będzie miał obniżonego napięcia (złe oc bez vmoda). Jakby tak gdybać to wychodzi że lepiej wziąść teraz 2600pro albo x1950 a nie czekać.

Gdzie 400zł, ja miałem zamiar wydać maks 250zł, gdyż chce sprzedać mojego radka i kupic coś z conajmniej ps 3.0, z nadzieja ze bede mogl w cos pograc co wymaga directx 9.0c.

Te radki to mogły by być na pamięciach gddr3 (1,2ns) z 256 mb …

Do tego te 128 szaderów i karta by była wymiatacz … ale :

Skopali to niesamowicie … 400zł za low-end 'ową grafikę i te wolne pamięci ddr2 ;/

hd2400 jest po 210-230zł

hd 2600 jest po ok 400zł

Dopiero xt będzie miało gddr3/4 w niemczech są jużpo 440zł takie na agp, ale jakoże Polska jest krajem “bogatszym” to płaci więcej.