Nowe sterowniki "zgasiły" kartę grafiki

Witam!

Posiadam kartę ati radeon hd 5470 w laptopie. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty i wtedy zaczął się problem. Ekran zmienił rozdzielczość z pełnego ekranu na 1024 x 768. Co więcej, nie da się ustawić wyższej rozdzielczości, ponieważ są tylko dwie opcje, podana przeze mnie wcześniej i 800 x 600. Poza tym, w programie CCleaner nie jest wyświetlana od chwili zainstalowania sterowników karta grafiki. Nie mogę włączyć również żadnej gry. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki jak rozwiązać problem. Czy należy ściągnąć starsze sterowniki?

P.S. posiadam Windows 7( :cry: )

przed zainstalowaniem sterowników kg należy upewnić się,że są one zgodne z posiadaną wersją systemu operac i modelem kg (certyfikat też nie jest od rzeczy)

następnie należy poprawnie odinstalować stare stery np driver cleaner http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Clea … 11540.html ( czytając przedtem instrukcję ), która jest po angielsku- usuwając je z poziomu apletu dodaj/usuń programy w xp lub programy i funkcje w 7 w panelu ster, w viście nie pamiętam jakoś

potem uruchamianym win w trybie awaryjnym i lecimy dc

potem restart,i montujemy nowe stery

koniecznie należy przeczytać jednak instrukcję dc przed podjęciem tychże kroków

*****************

Oczywiście, i nie tylko. Należy teraz odinstalować wszystko, co wiąże się z tymi “nowymi”, które zainstalowałeś. Następnie wrócić wrócić do tych, które oferuje firmowa strona Twojego laptopa (nie podałeś, jaki to jest?), rzecz jasna, dla Windows’a 7. Tak to bywa z laptopami!

najbardziej właściwymi sterownikami będą te z płyty dołączonej do laptopa

Nie koniecznie. W przypadku gier istnieje zależność do nowszych sterowników. Ważne jest, żeby sterownik posiadał podpis WHQL i był pobrany od strony producenta. Wtedy raczej nie powinno być problemów.

sterowniki z płyty są oficjalnymi sterownikami uznanymi przez producenta laptopa/lub jego podzespołów

Owszem. Jednak nie widzę przeciwwskazań do aktualizacji sterowników. Mimo, że nie powinno cudować się z czymś, co działa :slight_smile:

przecież zostały zaktualizowane i przestały działać,a skoro przestały działać to przeciwzkazania są

te z wcześniejsze działały (pewnie z płyty były)

Przeczytaj mój post z :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Hardware_Quality_Labs

z postu 16.03.12r. 19.21

“Wtedy raczej nie powinno być problemów.”

raczej nie różni się od nie ma problemów i nie będzie problemów

Rozumiem, że wolisz używać sterowników z przed 4-5 lat? :slight_smile: Ponadto ciężko uwierzyć, że osoba zakładająca ten temat pobrała odpowiednie sterowniki a, jak już to w wersji beta :slight_smile:

Pozdro :slight_smile:

używam sterowników działających poprawnie

dla przykładu w kwestii sterowników : poczytaj sobie o oryginalych sterownikach producenta dla asusa ah3650-512mb agpx8, taki szybki przykład,a mam ich więcej

sterowniki z przed 4-5 lat nie są takie złe wbrew pozorom i nie różnią się zbytnio od tych najbardziej “aktualnych”

aktualizacja polega najczęściej na optymalizacji (nadpisaniu ich) pod najnowsze tytuły gier

zgodzisz się chyba,że nie aktualizuje się sterowników pod formaty odtwarzania np.dvd od tego są kodeki

proste gry przeglądarkowe czy też inne prostsze, starsze tytuły (bo jak można grać na laptopie) może obsłużyć taki “stary” sterownik i nic więcej nie jest potrzebne

w opisanym przypadku podczas bootowania można naciskać klawisz “F8” i wybrać opcję “ostatnie działające ustawienia”

powinno pomóc

Niesamowite, jak na to wpadłeś? Dla mnie odwracasz kota ogonem. Kwestia aktualizacji powinna wychodzić od samego użytkownika gdy jest taka potrzeba, co już zostało wspomniane i tyle :]. Dalsza offtopic dyskusja nie ma już sensu, bo najważniejsze zostało powiedziane.

Jedno z prawideł mówi

I tego należy się trzymać, ale nie należy brać tego jako zła totalnego.

Pozdrawiam

alleluja, amen i salam alejkum

jest tak jak mówisz “Dopóki coś działa dobrze, to nic nie zmieniaj” :lol: (raczej piszesz)

jak na to wpadłem? jestem niezwykle inteligentny a do tego przystojny i bogaty aha i jeszcze skromny :stuck_out_tongue:

mam jeszcze kilka zalet, ale nie wypada o nich na tym forum mówić…