Nowe zabezpieczenia stron

Ostatnio na wielu stronach pojawia się zabezpieczenie


Nie stanowi ono żadnego problemu na kompie.
Jednak zaczęły się problemy na przeglądarce TV…strona się zapętla, pokazują się obrazki
CAPTCHA jednak po ich prawidłowym wybraniu strona ponownie wyświetla się od nowa i tak w kółko.
Nie za wiele jest możliwości ustawień przeglądarki w tym TV (z zeszłego roku).
Można to w jakiś sposób ominąć, czy też zrobić tak, żeby strona startowała.
Szkoda, bo są na niej bezpłatne streamy pozycji ze wszystkich platform…
Nie jest to wina internetu, bo takie zabezpieczenie pojawia się u mnie na lapku jak i u znajomego na TV.
Więc różny sygnał neostrada/ mobilny od Orange.
To zabezpieczenie zaczęło pojawiać się na różnych stronach od niedawna.

To nowy system weryfikacji czy użytkownik nie jest botem. Stosuje go Cloudflare. I tutaj, z Twojego opisu wynika, że to nakłada się na to, że administrator strony z którą chcesz się połączyć stosuje dodatkowo captche (pewnie od Googla)…

OK tylko dlaczego przeglądarka TV nie daje rady tego przejść?
Zapętla się…

To są stare zabezpieczenia z nową szatą graficzną:

"prevent-bab" breaks DDoS protection by Cloudflare · Issue #21 · AdguardTeam/Scriptlets · GitHub - w 2019 już były…

Wcześniej były bardziej pomarańczowe.

OK, ale nic z tego nie wynika.
Teraz po prostu nie można przez to wejść na stronę (w TV).
Nie ma na to jakiejś rady?
Żeby się nie zapętlała…
Przecież nowy TV nie ma chyba archaicznej przeglądarki, która sobie z tym nie radzi…albo ma?
LG ma WebOS, więc nie da rady zainstalować jakiejś innej przeglądarki.
Naprawdę nie ma możliwości wejść na jakąs stronę, bo Cloudflare obecnie sr* tym zabezpieczeniem coraz na większej ilości stron.
Więc przeglądarka nie do użytku, bo nie potrafi sobie z tym zabezpieczeniem poradzić?
LG śpi i nie widzi tego?
Zupełny bezsens, żeby na starcie była już kicha z przeglądarką…nie mówię o apkach, które pewnie po roku też będą już „niewspierane”.

Znalezione w internetach,osobiście nie sprawdzałem.Możliwe że to jest odpowiedź na twoje pytanie.
Odpowiedź z firmy LG :"Uprzejmie informujemy, iż przeglądarka internetowa Smart TV jest przeznaczona do przeglądania stron internetowych o prostej treści. Portale z multimediami takimi jak filmy i zdjęcia mogą być nie obsługiwane ze względu na brak możliwości pobrania potrzebnych wtyczek przez przeglądarkę. Do otwierania tego typu multimediów zalecamy używanie aplikacji dostępnych w LG Content Store. W sklepie nie ma innej przeglądarki do pobrania. "

Może ktoś wie czy tam jest konsola przeglądarki, wtedy można by „pilotem” przepisać JS na skopiowanie stanu cookes/localStorage jak z PC.

LG wspiera WebOS z apkami przez 8 lat od dnia premiery danej wersji oprogramowania.

Ja mam Samsunga i u mnie przechodzi dalej sprawdzałem na filman CC i vizjer pl

Czyli Samsung robi „smart” przeglądarki w odróżnieniu od LG - który robi „dumb” :wink:
Tutaj nie chodzi przecież o skomplikowanie stron, ale głupią niemożliwość przejścia przez proste zabezpieczenie danej strony.
To nie sama strona jest problemem, bo wcześniej bez tego zabezpieczenia przez Cloudfire strona działała bardzo dobrze.
Problemem jest to, że przeglądarka zapętla się z jakiejś przyczyny przy zabezpieczeniu i nie przechodzi dalej do właściwej strony.
Patrząc na to, że zabezpieczenie to jest stosowane coraz częściej tak przeglądarka traci funkcjonalność nawet do przeglądania najprostszych stron.
@krystain2w
Co by to zmieniło? Nawet jakby była taka możliwość.
Na kompie mimo stanu cookes/lokalStorage i tak już na drugi dzień trzeba przechodzić ponownie przez zabezpieczenie, więc brak zabezpieczenia działa jedynie przez jakiś okres.
Nie wiem, czy można go edytować na stałe.
Może źle to rozumiem.

PS Na vizjer pl trzeba się do niektórych pozycji logować, więc jest gorsza - ale zabezpieczenie też nie daje na nią wejść.
Wychodzi na to, że przeglądarka na najnowszych LG niedługo nie obsłuży większości stronek, nawet tych najprostszych - przez brak możliwości ich weryfikacji.
Pewnie będą proponować zakup najnowszego smart TV z zaktualizowaną przeglądarką…
Patrząc na sytuację jaką znowu firma SONY robi ze swoimi TV, które nie potrafią odebrać naziemnej emisji 4K, ponieważ się wyłączają już tak od roku i SONY ma na to wywalone, to mnie nic już nie dziwi…ręce opadają jak wpycha się na siłę najnowszy sprzęt upośledzając poprzedni.

Włączyłem na moim LG stronę filman.cc który przekierował do strony logowania cloudflare i czeka na e-mail i hasło. Nic się nie zapętla. Bym zapomniał - przed pojawieniem się strony logowania na dole ekranu pojawiła się prośba o akceptację cookies którą potwierdziłem.


Logowanie bez problemu na LG.

Może masz nowszą wersję, na webos reklamy i cookies można filtrować jedynie sieciowo (co daje 25% na ukrycie reklam i mniej na ukrycie cookies/rodo gdzie blokada domeny może upośledzić odtwarzacze wideo).

Serwis nie wymaga logowania więc nie wiem jakie konto woła Cloudflare…
Więc jeszcze jakieś inne dziwne zabezpieczenie…
Najpierw daje tylko info, czy jestem człowiekiem a po potwierdzeniu zapętla i wypluwa jedynie obrazki CAPTCHA a po wybraniu prawidłowych zapętla się ponownie i znowu daje obrazki CAPTCHA i tak w kółko na zmianę z potwierdzeniem, czy jestem człowiekiem.
Na kompie normalnie przechodzi sprawdzenie i po kilku sekundach włącza stronę.
Nie wiem co to Cloudflare miesza…jakie konto?
Zresetowanie cookies też nie pomogło.
Próbowałem innych ustawień przeglądarki i nic to nie dało.
Wychodzi chyba na to, że modele z ubiegłego roku mają jakiś bug w przeglądarce, albo Cloudflare używa jakiś dodatkowych zabezpieczeń i woła o zarejestrowanie u nich konta?
Pomieszane to wszystko.
PS Wszystko zawodzi, żadnej możliwości przejścia tego zabezpieczenia…Oj LG.
Żadna z zabezpieczonych Cloudflare stron nie przechodzi tego zabezpieczenia.
PS Na drugim TV Samsung (2020 rok produkcji ) zabezpieczenia automatycznie przeglądarka przechodzi i strony są normalnie dostępne.
Więc najwyraźniej jest jakiś problem z zabezpieczeniem w najnowszych TV LG.

LG to g.. Od 4 lat nie mogą zrobić aplikacji LG Thing, która by włączała i wyłączała TV za każdym razem, a Ty oczekujesz by przeglądarka radziła sobie z cloudflare. U mnie też nie przechodzi tego zabezpieczenia. Nie wspomnę o pralkach z NFC, które tak naprawdę do niczego nie służy. Nawet nie można sobie własnego programu napisać i wstawić do pralki. Aplikacja nawet nie pokazuje ile prań się zrobiło, o innych statystykach nie wspomnę. Na google play wiecznie tlumaczą się rozwojem aplikacji - z 7 lat już albo 8.

Ewidentnie mają jakiegoś buga w przeglądarce i nie potrafi przejść tego zabezpieczenia.
Widocznie nikt ich nie „męczy” z tym, albo wiedzą i mają na to wywalone.
Jednak bardzo to upośledza jej funkcjonalność.

Najlepsze, że Cloudflare weszło do sklepów typu RTV/OleOle czy MediaExpert, niektóre blogi np. tabletowo.

Dlatego ta przeglądarka zupełnie straci sens w tych TV.

Już filman.cc działa napisałem do właściciela strony i od teraz nie ma cloudflara

To fajna wiadomość:)