Nowiuśki RAM nie działa!

Od dawna wiadomo, że nie wszystkie Pamięci RAM współpracują z płytami a zwłaszcza z MSI, a nie łatwiej będzie wybrać się do serwisu i niech informatyk wyjaśni i sprawdzi w czym jest problem, bo nie zawsze wszystko da się rozwiązać na forum tym bardziej jak tak chaotycznie piszesz, wybacz szczerość.

Według różnych stron wynika, że moja płyta obsługuje ram ddr3 1333MHz.

Spróbuję JAKOŚ sprawdzić w instrukcji(może tłumacz mi pomoże). 

 

No chyba jak byk napisano, że max 1066, a 1333 tylko OC

 

Czyli, pamięć 1333 może pracować lub nie.

Dokładnie i nic z tym nie zrobisz. Jeśli nie możesz sprzedać to wymień się z kimś na wolniejszą, innej opcji nie ma.

Wymień RAM, sprzedaj RAM, kup inną

1333MHz OC, to chodzi że można do tylu podkręcić???

To bardzo dziwne bo w internecie napisane jest, że moja płyta obsługuje ram ddr3 1333MHz!

Czytaj komentarze:

“Płyta jak płyta. Duże problemy z pamięciami DDR3. Pamięci taktowane z 1333Mhz nie działają.Wg producenta te z taktowaniem 1066Mhz powinny działać, a jednak nie - G.Skill 8GB DDR3 PC3-8500 (DDR3-1066)nie działają.Płyta tylko do DDR 2.”

Autorze, pożycz od kogoś pamięci dedykowane, czyli pracujące na taktowaniu 1066 MHz i nie wydziwiaj. Sprawdź czy wtedy działa komputer i masz wtedy jasną odpowiedź.

Twoją pamięć wymień na wolniejszą, sprzedaj, cokolwiek co pozwoli Tobie pozyskać pamięci dopasowane do płyty jaką posiadasz.

Czytaj wpisy kolegów i nie siej zamętu, taka dobra rada :wink:

A co do płyty, MSI nie współpracuje ze wszystkimi kośćmi, niestety ma dedykowaną listę i wypadałoby z niej skorzystać. Sam mam płytę MSI, pamięć nie dedykowaną ale komp działa.

Nie ma reguły na to jaki RAM i jaka płyta.

Może i zadziałąją ale tylko w przypadku _ Overclocking _ jak wskazuje na stronie producenta

Witam wszystkich i PRZEPRASZAM, ŻE MNIE BARDZO DŁUGO NIE BYŁO 

Tylko nie wiem czy dobrze przeczytałeś djzon,  ale ten ram kolegi to był 1600MHz, a płyta obsługuje max 1333MHz.

djzon chodzi ci o te wytłumaczenie “Może i zadziałąją ale tylko w przypadku _ Overclocking _ jak wskazuje na stronie producenta”?

Ja wyśle ten ram, a potem zobacze czy będzie działać ten co mi przyślą. 

TheSlowik97- płyta ma 2 sloty(banki)? Sprawdzałeś działanie na wszystkich slotach(bank pamięci)?

Jeśli nadal nie będzie działać to zareklamuj pamięć RAM.

Ewentualnie zobacz na stronie producenta czy konkretny model pamięci obsługuje. To że pisze np. 1066 czy 1333 to nie znaczy, że będzie obsługiwać ten model.

Zawsze jest adnotacja do tego na czerwono z taką gwiazdką … Zobacz liste obsługiwanych pamięci (rózne modele)

 

1600 MHz - działało?

Być może ale System lub bios SAM AUTOMATYCZNIE obniży do takiej wartości jaką płyta obsługuje…

Ram wysłałem na gwarancje i czekam na paczkę. Pisałem już to :-D .

Płyta ma dwie bańki. W obu próbowałem i nic  :placze:. 

Skoro płyta nie miała problemu z RAMem 1600MHz to nie powinno mieć z 1333MHz.  Płyta nie obsługuje częstotliwości RAMu 1600MHZ

To może pamięć nie ma 1600 MHz - tylko to jakaś podróbka lub żle odczytałeś dane z kości.

Dobrze odczytałem  !