Nowoczesny Linux z KDE 4.2 - jak?

Witam! Mam pytanie odnośnie KDE 4.2 jak i Linux-a. Chciałbym osiągnąć efekt taki jak tu: http://www.kde.org.pl/Nowo%C5%9Bci/KDE_ … _KDE_4.2.0 .

Z Linux-em prawie w ogóle nie miałem do czynienia (odpalałem linux-a na maszynie wirtualnej) więc proszę o wyrozumiałość. Z tego co się zorientowałem to pakiety KDE doinstalowuje się do systemu (wersja 4.2). Moje pytanie brzmi: Jakiego mniej więcej linux-a użyć aby otrzymać taki efekt i jak doinstalować do niego nową wersję środowiska KDE 4.2? Proszę o pomoc i z góry dziękuję. :slight_smile:

Opcją dla leniwych może być instalacja testowej wersji Kubuntu, która zawiera już KDE 4.2: http://www.kubuntu.org/

Wiele innych dystrybucji ma w repozytoriach KDE 4.2, ale są to zazwyczaj testowe wydania, ponieważ KDE 4.2 jest bardzo świeże.

// edit: oczywiście trzeba liczyć się z tym, że to wersja testowa i raczej bym jej nie instalował, a odpalił z LiveCD lub w maszynie wirtualnej.

hmm, a wiesz może na jakiego linuxa wgrać kde 4.2 żeby osiągnąć efekt jak na obrazku? I jak to zrobić?

można np. na Debiana, Ubuntu, Kubuntu :wink:

wydaje mi sie ze wyglad srodowiska graficznego nie zalezy bezposrednio od dystrubucji. wydaje mi sie że osiągniecie takiego wygladu pulpitu nie byloby zbyt trudne. instalujesz kde, bawisz się ustawieniami ikon, i wygladu interfejsu, instalujesz programik typu screenlets albo conky, wybierasz fajna tapete i już masz łady pulpit. kde da sie pobrac z repozytoriów, ale nie powiem Ci jak dokladnie przebiega jego instalacja, bo nigdy tego nie robilem. Gnome mi wystarcza:)

Jestem zadowolony z mojego pulpitu:]

http://img15.imageshack.us/img15/3804/zrzutekranub.png

To jest podstawowy wygląd w KDE 4.2. A jaka dystrybucja np. Debian lenny wrzucasz repozytoria sida + dodatkowe wpisy instalujesz i śmiga - ostatnio instalowałem na VB (też polecam lepiej na virtualu) i działa ładnie

Link do KDE 4.2 na sida http://pkg-kde.alioth.debian.org/experimental.html

Więcej możesz znaleźć na http://debian.linux.pl np. http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=12811&start=0

Tak wygląda “normalne” KDE 4.2, co najwyżej można ustawić kilka odcieni do wyboru.

KDE 4.2 można doinstalować do kubuntu 8.10 - chyba trzeba zaznaczyć “aktualizacje opcjonalne” czy jakoś tak, jest na stronie kubuntu.org angielskojęzyczny opis jak to zrobić.

Albo poczekać te prawie 2 miesiące na kubuntu 9.04, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.

A ten taki przezroczysty pasek zadań osiągnę na debianie ? http://www.kde.org.pl/wiki/images/thumb … DE_4.2.png

Hmm … http://www.linux.pl/?id=foto&kategoria=1&results=1093

A gdzie to wpisać ?? Jestem w tym zielony :slight_smile: wiec …

A ja Ci powiem tak, że na każdym Linuksie osiągniesz to samo. Wszystko co tu widzisz to środowisko graficzne. Nie myl tego z linuksem. Zainstaluj sobie Kubuntu, lub Debiana i tyle.

Wszystkie efekty masz na Mandriva Free 2009, ta dystrybucja idealnie nadaje się dla początkujących w linuksie. Tu masz filmiki z Mandrivą z KDE4.

Ściągnąłem już Kubuntu. Zainstalowałem na maszynie wirtualnej ale za szybko to nie chodzi a po za tym ekran jest obcięty. Czy gdybym chciał zainstalować linuxa na dysku to czy przy instalacji odnajdzie on partycję NTFS skonfigurowaną pod Windowsem ??

A na jakim virtualu zainstalowałeś - bo jeżeli na VB to musisz doinstalować Guest Additions.

Na virtualu zawsze może wolniej chodzić, ale trzeba też mieć “stery” (w przypadku VB nie wiem jak innych).

Odnajdzie (bo będzie pytał gdzie zainstalować) i jeżeli nic nie zrobisz źle to nawet jej nie skasuje :wink:

Tak na Virtual Box , spróbuję … :slight_smile:

Dodane 28 lut 2009 14:54

W systemie jest chyba KDE 4.1 bo tak się wyświetla przy uruchamianiu, czy da się zaktualizować kde ?? (aktualizacje zostały zainstalowane)

Hmm… Czy przezroczystość paska zależy od wykrytej karty graficznej ??

marcin_k ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif