Nowość z widżetami na ekranie blokady Win11 u mnie nie działa

Witam!
To jest ta opcja, o której piszę w temacie i którą pokazuję na zrzucie? To jest ta nowość, niedawno wprowadzona do Win11?

Jeśli tak, to dlaczego u mnie na ekranie blokady nie ma żadnych widżetów? Z góry dzięki :slight_smile:

Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko dla członków Windows Insiders w kanale Release Preview (kompilacje 22621.3371 i 22631.3371
https://gagadget.pl/422760-ekran-blokady-windows-11-zaktualizowany-o-nowe-widzety/

:open_mouth: A ja czytam na DP „O super nowość, widżety na ekranie blokady w Windowsie” hehe, a tu kiszka. Moim zdaniem takie głośne mówienie o nowościach w wersjach beta czy RC lub innych tego typu, to takie „napalanie” siebie lub kogoś na coś. Przez to rośnie taka niecierpliwość. Podobnie jest moim zdaniem z tym iOS lub Apple Intelligence.

Przecież ta funkcjonalność nie jest ograniczona tylko do wersji testowej Windowsa, nawet 10 dostała opcjonalną aktualizację dodającą te widżety na ekranie blokady. Zobacz jaki typ tła masz ustawiony na ekranie blokady. W Windows 10 na liście rozwijanej należy wybrać Windows Spotlight jako tło. Może w Windows 11 jest analogicznie?