Nowszy Samsung Gt-S5570 Mini

Witam,

podobno jest nowsza wersja Samsung GT-S5570 Mini, jednak nikt mi nie może powiedzieć dokładnie jaka to jest… Może mi ktoś to podać?

Nie ma nowszej wersji S5570, jest tylko nowsza wersja Androida dla niego (np. 2.3.3, 2.3.4 i 2.3.5)

No nie do końca… Ostatnio wyszedł Samsung S5360 Galaxy Y,

który jest takim nieco lepszym Miniakiem, z Andkiem 2.3.5 Ginger…

Nie to nie jest żadna nowa wersja. Za dużo różnic: wyśietlacz - cale, procesor, przyciski. Kolejny low endowy model z nowszym systemem. A tak samo można by było powiedzieć że Gio jest gorszą wersją Ace. Ale że mają inne oznaczenia. Poza tym do Mini też można wgrać 2.3.5 a nawet jest już 2.3.7. A trwaja już prace nad przeniesieniem ICS na starsze telefony z ARMv6. Jak narazie udało się uruchomić go na LG.

Procesor Galaxy Mini Qualcomm MSM7227 600MHz, Galaxy Y Broadcom BCM21552 832 MHz.

sebekzosw nie ma żadnej nowej wersji Mini tak jak w przypdaku Galaxy S gdzie nową wersja jest S plus. Cy jak było w przypadku Avila i Avila GPS. Na rynku jest sporo modeli które maja bardzo podobne do siebie parametry i bardzo niewielkie różnice. Poza tym do Galaxy Mini jest sporo modowanych softów które również mają podrkręcenie procesora do 825MHz.

Zapomniałęm dodać jest ewentualnie tzw. wersja L ale tu chodzi o lokalizację rynku wypuszczenia tylko. Ameryka łacińska.

No nie mów ze galaxy y, jest gorszy od Mini, uważam wręcz przeciwnie,

a to jest ta sama półka…

Przeciętny użytkownik, i tak nie wnika w ich procesorki, najwyżej w MGherce i tyle…

No, ale skoro uważasz że to nie jest nowa wersja, bo tam nie ma ICS, tylko 2.3.5,

no to powiedzmy że galaxy Y, jest udoskonaloną wersja Miniaka,

wszystko zależy od tego co mamy na myśli pisząc ‘nowa wersja’…

Galaxy Y to zupełnie nowy model telefonu a nie ulepszona wersja mini bo został zaprojektowany od początku.

O nowszej wersji telefonu mówimy wtedy gdy zostanie np. zmieniony procesor, zwiększy się pamięć RAM ale wygląd pozostanie ten sam wraz z oznaczeniem producenta i ewentualnie zostanie dołożona np. literka odróżniająca nowszą wersję od starszej.

Odnośnie Mini, to jest kilka wersji tego telefonu S5570, S5571 (Ameryka Południowa), S5570i (Azja), S5570a (Indie) i jest również i559 Pop (który jest dedykowany na rynek amerykański)

@Jarekm26 a ja uważam, że Y jest gorszy od Mini choćby pod względem wielkości wyświetlacza i aparatu, poza tym i tu i tu jest oficjalny 2.3.5 (A nawet 2.3.6 -nieoficjalny i CM 2.3.7), procesor można podkręcić do 900mHz (ja miałem podkręcony, ale stabilniej pracuje na 825mHz)

Akurat matrycą aparatu w tej klasie cenowej bym się nie sugerował,

bo i tu i tu jakość będzie podobna, fakt wyświetlacz w mini jest

odrobinę większy, choć szału nie ma, co do procków to przecież

w Y również będzie można podkręcić do jakiejś ciekawej wartości,

i raczej mini mu pod tym względem nie dorówna…

A po za tym wygląd GalY jest o wiele ciekawszy i nowocześniejszy od miniaka…

czyli ustalmy że to nie jest nowsza wersja, tylko nowszy model… może być… :smiley:

Y to zupełnie inny model, a autorowi zapewne chodziło o to czy są jakieś inne wersje tego samego telefonu :wink:

Nie wiem czy Y może liczyć na taki sam sukces co Mini a przy tym na tak duże wsparcie techniczne :smiley: zresztą czas pokaże.

Autor tematu chyba olał temat…

W każdym razie, jak bym miał wybierać jakiegoś

małego zgrabnego smartfona, to raczej wybrał bym

Ygreka, tym bardziej że cenowo jest przystępny,

a konkurencji w tej półce poza Miniakiem też raczej nie ma…

dziękuję za informacje, ten Samsung Galaxy Mini jest nawet spoko, poza jakością wyświetlacza. Chciałem go kupić dziewczynie jako prezent na urodziny. Jest jakiś telefon Waszym zdaniem w podobnej cenie a lepszy niż Mini?

No ja mam zmienioną rozdzielczość wyświetlacza :smiley:

Moim zdaniem dobrą alternatywą w tym przedziale cenowym jest LG P500.

dziewczynie bardziej sie spodoba samsung galaxy Y, bierz Ygreka… :smiley:

A powiedzcie mi który kupić?? Samsung GT-S5570 Mini czy SamsungGT-S5360 Galaxy Y??? Bo mam nie za wiele kasy…a chciałbym coś solidniejszego kupic…Chodzi mi o sms, otwieranie aplikacji WORD, PDFa, i czy te procki to duza różnica?? bo widze 800 lub 600 a się nie zna m…Proszę o poradę i pomoc:)

Zdarzają się u wszystkich producentów modele, które oznaczone są tym samym symbolem, jednak są trochę inne - różnice są raczej subtelne typu lepsza klapka, multidotyk (jesli nie było), lepszy wyświetlacz (np. lepsze kąty widzenia). Ale to przecież normalne usprawnienia.

Jeśli się przyjrzysz całej serii Galaxy o ekranach ok. 3" to zobaczysz dość duże podoieństwa, najlepiej brać te z Androidem 2.2 i wyższym.

Czyli Twoim zdaniem lepiej GALAXY Y kupic??

Wg mnie tak.