Nowy adres strony i szata graficzna. Stara treść. Czy usunąć starą stronę?

Witam

 

Stworzyłem na nowo; przebudowałem “starą” stronę www. I umieściłem na nowym adresie. Stworzyłem “nową” stronę z taką samą treścią co stara strona (kopiuj - wklej).  Przy pomocy WordPress dodałem do nowej strony nową grafikę i zmieniłem adres strony. Jestem 100% autorem merytoryki zawartej na obu stronach.

 

Na starym adresie zachowałem Stronę Główną na której umieściłem link do nowego adresu nowej strony; “słowny” NIE - 301 (bo nie wiem jak to zrobić).  Ręcznie zmieniłem/usunąłem linki w starych podstronach.

 

Nowy adres i budowę strony sporządziłem dlatego, że stara strona, miała bardzo małą ogladalność. Prawie zerową (1-2 odwiedziny/dzień).

 

 

Uprzejmie proszę o informację:

 

  • czy Google nie uzna nowej strony jako plagiat? Co zrobić aby nie uznało?

  • czy usunąć wszystkie treści ze starej - złej - strony a zachować tylko Stronę Główną z linkiem i info o nowym adresie?

  • czy JUŻ teraz zgłosić do Google adres i info Nowej strony? Jeśli NIE to kiedy?

  • czy - i kiedy - usunąć z rejestru Google  (Narzedzia dla Webmasterów) całą starą stronę?

  • jak bezboleśnie i fachowo przeprowadzić te przenosiny?

 

 

Pozdrawiam

jaity

Właśnie najprościej zrobić 301 ze starej domeny na nową domenę.

Wpisz w Google “htaccess redirect 301” - znajdziesz rozwiązanie.

Adres nowej strony zgłoś po zrobieniu powyższego, potem usuń stronę z narzędzi dla webmasterów.

Dziękuję za informację.

 

Okazało się, że te moje “ręczne przekierowanie” wystarczyło aby Google Bot zauważył nową stronę i ją zaindeksował.

Z tego powodu, nie czekałem dłużej i oficjalnie ją zgłosiłem - poprzez weryfikację własciciela - w Narzędziach dla webmasterów.

 

A czy koniecznym jest usuniecie starej strony z rejestru Google?

Pytam, bo kilka linków “ze świata” prowadzi do starej strony. I - poprzez przekierowanie - wskazuje na nową.

Szkoda by było utracić te kilka linków?

Z indeksu Google można usunąć starą stronę.

Ważne linki ze starej strony warto przekierować na nowe linki, a jeśli nie wszystkie się da przekierować to przynajmniej na stronę główną.

OK, zrobione, dziękuję.

 

Wiesz może, gdzie najlepiej bezpłatnie/odpłatnie zareklamować nową stronę?

Czy takie katalogi jak: onet czy wp mają sens? Czy może są jakieś inne/korzystniejsze formy promocji?

NIE chodzi mi o odpłatne pozycjonowanie.

 

pozdrawiam

Nie mam pojęcia jaką wartość mają katalogi WP czy Onet. Byle by nie wrzucać linków byle gdzie, w jakieś chińskie czy amerykańskie marne katalogi, bo efekt będzie odwrotny.

 

Pytasz o bezpładne/odpłatne reklamy stron, a potem, że nie chodzi o odpłatne pozycjonowanie - to się zdecyduj :wink:

Odpłatnie możesz sobie zareklamować stronę przy użyciu googlowego AdWords. A z innych metod np. reklamy w mniejszych portalach internetowych.

OK, dziękuję za informację.

 

Już kiedyś, wpisałem się do katalogu Onet i WP.

Jak na razie nie mam więcej pytań. Bo “nie wiem czego nie wiem” :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Jeżeli już raz wpisałeś swoją firmę do onetu, to nie będziesz mógł zrobć tego  po raz drugi. Najlepiej jak zedytujesz stare wpisy. Pytanie dlaczego miałeś słabą oglądalność? Bo jeśli dobrze zrozumiałem, to ta stara strona nie była pozycjonowana, więc nie wiem czemu miałaby być bardziej popularna. Czy robiłeś coś aby tamta stara domena miała większy zasięg?