Nowy AOL Active Virus Shield lepszy od F-secure?

Właśnie przeczytałem na vortalu o nowym darmowym antywirusie, moje pytanie brzmi jak wyżej napisałem. Mnie sie wydaje (ale tylko wydaje) że jeśli Kaspersky ma coś z nim wspólnego to powinien być niezły :smiley:

Czekam na odp.

Pozdrawiam…

P.s Teraz mam zainstalowanego F-secure i nie narzekam, wiec nie wiem czy jest sens instalować tą nowość.

A jaki jest sens instalowania każdej nowości.

F-secure to dobry antywirus. Jeśli to trial to poczekaj do końca okresy testowania, jeśli kupowany to przecież nie będziesz pieniążków w błoto wywalał…

Program powstał przy współpracy z kaspersky.

Co w zasadzie mówi że nie wiadomo jak to było: pewnie za całość odpowiada AOL a kaspersky tylko coś tam mógł dorzucić by program prześcigł avasta czy antyvir.

Obecnie program dopiero wyszedł więć zalecam wstrzymać się z instalacją jeśli używamy dobrych AV ( a takim niewątpliwie jest f-secure - jeden z lepszych na rynku).

Polecam poczekać na jakieś obiektywne testy i oceny nowych użytkowników.

Na razie zostań przy F-Secure :slight_smile:

niewiadomo czy on jest cały spolszczony po polsku?jesli nie to poco instalowac niespolszczonego antivirusa??

Na vortalu program nie ma flagi więc chyba nie jest po polsku.

jeśli się zna angielski czy inny obcy język w którym jest program to nie stanowi to dla nikogo żadnego problemu.

Nie ma sensu

Nawet bardzo dobry.

Dokładnie.

Po to żeby mieć darmową ochronę, a język interfresju jest potrzebny tylko do jego konfiguracji, potem program ma działać w tle i nie najmniejszego znaczenia jego język interfresju 8)

F-secure mam za darmo (6 miesięcy) Dla posiadaczy legalnego Windowsa (nie jestem pewny), jakaś akcja Microsoftu :slight_smile: Jest naprawde bardzo dobry, używam ok 4 miesiące, komp zawsze stabilny, bez formata ( nie zapeszać :slight_smile: ) Niech lepiej ten nowy zostanie przetestowany :smiley: Nie ma co w ciemno instalować :slight_smile: Macie absolutną racje, pozdrawiam :slight_smile:

P.s Raczej w angielskiej aplikacji bym sobie poradził, zawsze dochodze do takich rzecz intuicyjnie 8)

Jeżeli każdy bedzie czekał to kto będzie testował :slight_smile:

Przetestowałem go (o ile można przetestować antywirusa w tak krótkim czasie)

wyniki są tu

Chociażby gazety.

A nie martw się bo myślę iż dość szybko doczekamy się testów.

Co do Twojego testu: zainfekuj sobie system lub poszukaj paczek z wirusami, ewentualnie poszperaj bo różowych i zakazanych na tym forum stronach i dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej jak ten AV się sprawuje. :mrgreen:

Masz racje nie wiadomo czy Kaspersky dał tam swój silnik i swoje bazy wirusów tak, więc nie wiadomo czy jest to okrojona wersja Kasperskiego ;]

Kiedyś kolega w ten sposób pozbył się całej zawartości partycji d 60g.

bazy wirusów na pewno sa z serwera kasperskiego

4vw3.th.jpg

(co do silnika podejrzewam że też)

Zrobiłem to (z pewnej stronki :mrgreen: ) i znalazł wszystkie (a dokładnie nie dopuścił do ściąnięcia)

Zwracam uwagę, że antywirus jest na jeden komputer i do osobistego użytku więc nie dla firmy - one dalej będą kupowały.

NIe tylko w domach mamy komputery… Ja się już cieszyłem, ze w pracy zainstaluję a tu …kicha… pozostaje kiepski Comodo…

A ja myślę, że nie to by było nie opłacalne dla Kasperskiego…

Krótki opisik ( 3 strony) od pcworld:

http://www.pcworld.pl/news/97457.html