Nowy AOL Active Virus Shield lepszy od F-secure?

(matisto) #1

Właśnie przeczytałem na vortalu o nowym darmowym antywirusie, moje pytanie brzmi jak wyżej napisałem. Mnie sie wydaje (ale tylko wydaje) że jeśli Kaspersky ma coś z nim wspólnego to powinien być niezły :smiley:

Czekam na odp.

Pozdrawiam...

P.s Teraz mam zainstalowanego F-secure i nie narzekam, wiec nie wiem czy jest sens instalować tą nowość.

(Venger) #2

A jaki jest sens instalowania każdej nowości.

F-secure to dobry antywirus. Jeśli to trial to poczekaj do końca okresy testowania, jeśli kupowany to przecież nie będziesz pieniążków w błoto wywalał...

(aju) #3

Program powstał przy współpracy z kaspersky.

Co w zasadzie mówi że nie wiadomo jak to było: pewnie za całość odpowiada AOL a kaspersky tylko coś tam mógł dorzucić by program prześcigł avasta czy antyvir.

Obecnie program dopiero wyszedł więć zalecam wstrzymać się z instalacją jeśli używamy dobrych AV ( a takim niewątpliwie jest f-secure - jeden z lepszych na rynku).

Polecam poczekać na jakieś obiektywne testy i oceny nowych użytkowników.

Na razie zostań przy F-Secure :slight_smile:

(Mrowka) #4

niewiadomo czy on jest cały spolszczony po polsku?jesli nie to poco instalowac niespolszczonego antivirusa??

(aju) #5

Na vortalu program nie ma flagi więc chyba nie jest po polsku.

jeśli się zna angielski czy inny obcy język w którym jest program to nie stanowi to dla nikogo żadnego problemu.

Nie ma sensu

Nawet bardzo dobry.

Dokładnie.

(fiesta) #6

Po to żeby mieć darmową ochronę, a język interfresju jest potrzebny tylko do jego konfiguracji, potem program ma działać w tle i nie najmniejszego znaczenia jego język interfresju 8)

(matisto) #7

F-secure mam za darmo (6 miesięcy) Dla posiadaczy legalnego Windowsa (nie jestem pewny), jakaś akcja Microsoftu :slight_smile: Jest naprawde bardzo dobry, używam ok 4 miesiące, komp zawsze stabilny, bez formata ( nie zapeszać :slight_smile: ) Niech lepiej ten nowy zostanie przetestowany :smiley: Nie ma co w ciemno instalować :slight_smile: Macie absolutną racje, pozdrawiam :slight_smile:

P.s Raczej w angielskiej aplikacji bym sobie poradził, zawsze dochodze do takich rzecz intuicyjnie 8)

(wacek) #8

Jeżeli każdy bedzie czekał to kto będzie testował :slight_smile:

Przetestowałem go (o ile można przetestować antywirusa w tak krótkim czasie)

wyniki są tu

(aju) #9

Chociażby gazety.

A nie martw się bo myślę iż dość szybko doczekamy się testów.

Co do Twojego testu: zainfekuj sobie system lub poszukaj paczek z wirusami, ewentualnie poszperaj bo różowych i zakazanych na tym forum stronach i dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej jak ten AV się sprawuje. :mrgreen:

(Fernando) #10

Masz racje nie wiadomo czy Kaspersky dał tam swój silnik i swoje bazy wirusów tak, więc nie wiadomo czy jest to okrojona wersja Kasperskiego ;]

Kiedyś kolega w ten sposób pozbył się całej zawartości partycji d 60g.

(wacek) #11

bazy wirusów na pewno sa z serwera kasperskiego

4vw3.th.jpg

(co do silnika podejrzewam że też)

Zrobiłem to (z pewnej stronki :mrgreen: ) i znalazł wszystkie (a dokładnie nie dopuścił do ściąnięcia)

(Venger) #12

Zwracam uwagę, że antywirus jest na jeden komputer i do osobistego użytku więc nie dla firmy - one dalej będą kupowały.

NIe tylko w domach mamy komputery... Ja się już cieszyłem, ze w pracy zainstaluję a tu ...kicha... pozostaje kiepski Comodo..

(Fernando) #13

A ja myślę, że nie to by było nie opłacalne dla Kasperskiego...

(aju) #14

Krótki opisik ( 3 strony) od pcworld: