Nowy bardziej wydajny wentylator w laptopie

Witam ,córka posiada laptopa : SAMSUNG NP355E7C-S02PL .Niestety oryginalne chłodzenie nie jest produktem premium, temperatury procesora/gniazda procesora to 90 -95 st.C rzy czym temperatura karty graficznej AMD Radeon 7640G to …zaledwie 44 st.C ( w idle ) laptopa rozkręciłem ,wyczyściłem,wymieniłem termopady i pastę termoprzewodzącą . Temperatury tego procesora to bolączka wszystkich użytkowników…moje pytanie brzmi : czy wymiana na lepszy wentylator chłodzący sekcję GPU i CPU spowoduje obniżenie temperatur? . Obecny wentylator to : http://allegro.pl/wentylator-samsung-np350v5c-np355v5c-np350e7c-3pin-i6656620508.html , vzy jest szansa wymiany na bardziej wydajny ? jaki ?

Laptop, to nie stacjonarka i tu raczej wymienia się coś w układzie chłodzenia jak jest uszkodzone na oryginał i to powinno wystarczyć do normalnej pracy. Jeśli laptop jest w pełni sprawny, to praktycznie zostaje zastosowanie podstawki chłodzącej, szczególnie jak laptop zaciąga z dołu zimne powietrze.

Procesor mobilny AMD znany jest z osiągania niebotycznych temperatur i niskiej kultury pracy. Tutaj tylko dobra podkładka chłodząca może niewiele pomóc. Po prostu ten typ tak ma :frowning:

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie .Poszukam dobrej podkładki chłodzącej.