Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

W komentarzach na DP wyświetla się user agent. A ja sprawdzam w kilku przeglądarkach, czy jest problem.
Rozumiem, że trzeba podawać user agenta, bo samo się nie poda… Niektóre strony wykrywają UA - można nawet skopiować - ale gdzie zwykły użytkownik ma szukać user agenta? @narandill - no gdzie?

Tu na forum trzeba często prosić o podanie systemu, przeglądarki. Ale w temacie - ludzie zgłaszają problemy i mają windowsy od XP do 10, maja też przeglądarki na których DP działa. Na internet explorer 8 nie działa DP, ale brak zgłaszających.

“Podaj nazwę i wersję lub user-agenta”

Czyli wystarczy jeśli w zgłoszeniu napiszesz jakiego używasz systemu oraz jakiej przeglądarki z numerem wersji, np: “Windows 10 64-bit, Opera 49.0.2725.47” - dla przykładu, user agent dla tej konfiguracji wygląda tak: “Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.3202.89 Safari/537.36 OPR/49.0.2725.47”

ps. Sprawdzić user agent można np tutaj: https://www.whoishostingthis.com/tools/user-agent/

1 polubienie

Ja wiem, że w firefoxowatych chodzi o identyfikator przeglądarki (można znaleźć w pomocy). Przykłady -
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.9) Gecko/20100101 Goanna/3.4 Firefox/52.9 PaleMoon/27.6.1
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.5192.0 Safari/537.36
Wiem, że mam egzotycznie. Jest jeszcze slimjet i basilisk browser (nightly 55).

Albo Google podpytać (nie działa na IE8 / Opera 12 / Firefox Android):

:white_check_mark: Dobra Panowie, proszę sprawdźcie teraz, czy sytuacja z linkami uległa poprawie ? :slight_smile:

:white_check_mark: @AntyHaker możesz teraz sprawdzić, czy treści po wklejeniu z Worda zachowują swoje formatowanie ? Teraz powinno być o wiele lepiej :slight_smile:

U mnie zadziałało - nazwa odnośnika przenosi na stronę programu.
Wszystkie przeglądarki.

Ok. linki poprawione, ale …

Nie działa zapisywanie obrazków. @narandill :

Podczas edycji wpisu, dodaję obrazek, załadowuje się i jest. Podczas zapisu znika.

W związku z tematem utworzonym przez Ciebie, oznajmiam :

  1. Przeglądarka Chrome 62.0.3202.94 (Oficjalna wersja) (64-bitowa)
  2. Błąd mobilki i desktopu
  3. Błąd powtarza się za każdym razem
  4. Adres błędu - edytor wpisów / w tym momencie nowych
  5. Włączam edycję wpisu, wybieram i dodaję obrazek, załadowuje się. Zapisuję bloga, obrazka ni ma. Ani na podglądzie ani w edycji.

Dzięki, sprawdzę to.

U mnie tak samo jak u @lordjahu od kilku godzin nie działa zapisywanie obrazków.

PS, Korzystam z przeglądarki Chrome 61.0.3163.100 (Oficjalna wersja) (32-bitowa)

Ja pieprze … Chciałem wyedytować wpis, zmieniłem co miałem i zapisałem - wszystkie grafiki wytrzepało … Ręce opadają :slight_smile:

EDIT. Ale fakt faktem podpisy mogę dać - tylko co z tego, skoro tylko one zostają? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@lordjahu @AnTar @AntyHaker problem z grafikami naprawiony :slight_smile:

1 polubienie

Super, tylko znów podpisy nie działają - widzę, że albo jedno albo drugie :stuck_out_tongue:

Tutaj akurat mógłbyś pomóc w diagnozie błędu odpowiadając na pytania z checklisty do zgłaszania bugów :slight_smile: póki co nawet nie wiem gdzie szukać problemu :slight_smile:

Ty mi powiedz gdzie leży błąd - działały grafiki to nie było podpisów, naprawiliście podpisy to padły grafiki :slight_smile: Ofc po przywróceniu grafik znów nie ma podpisów. Mam już dość non stop powtarzania tego samego w kółko - zapisz sobie to gdzieś, bo się naprawdę z postu na post nie zmienia.

Najnowszy Chrome, Windows 10 x64
Wrzucam grafikę, dodaję podpis, zapisuję i podpis znika. Czy to nowe wpisy czy stare.

EDIT. Dziwna sprawa - zauważyłem, że o ile podpisów nie ma po zapisaniu zmian w edytorze, o tyle pojawiają się po odświeżeniu całej strony :slight_smile:

EDIT2. Na chwilę obecną wygląda to tak, że wszystkie irytujące mnie błędy zniknęły - bardzo dziękuję :stuck_out_tongue:

Pomysł: Bardzo proszę dodajcie opcję zmiany kolejności obrazków, gdy są połączone. Teraz ta opcja faktycznie łączy je (i działa prawidłowo), ale ciężko jest wymusić chcianą kolejność, na ten moment cały czas kombinuję - łączę, odłączam i przesuwam góra - dół… Nie wiem czy tylko ja mam taki problem … Firefox 57 (linux), każdy wpis… na sesji incognito też. Sraty pierdaty :wink: Teraz na dodanie wpisu tracę około 20% więcej czasu… A miało być tak pięknie. @narandill

4 polubienia

Pomysł II trzeba dodać wybór domyślnego obrazka dla sieci społecznościowych. W tym momencie mechanizm działa tak, że pierwszy obrazek zuploadowany jest używany, nawet w tedy gdy zostanie usunięty… @narandill

Dla przykładu. W moim ostatnim wpisie używany jest obrazek:
<meta property="og:image" content="https://gallery.dpcdn.pl/imgd/UGC/78848/g_-_-x-_-_s_x04e72678-31ea-4cce-881d-3966fdd044b8.jpg" />

A na stronie go nie ma: https://www.dobreprogramy.pl/wojtekadams/Gryzon-od-Genesis-czyli-Xenon-400-niedroga-mysz-dla-graczy,84434.html

Temat poruszany już przez @djfoxer: Domyślne zdjęcie z postów w mediach społecznościowych

Hej, dzięki, że poruszyłeś ten temat – oczywiście wprowadzimy możliwość ustawiania zdjęcia wiodącego dla wpisu blogowego podczas jego edycji. Zastanawiam się jak by to mogło wyglądać? Mam taki pomysł:

Przy każdym pojedynczym zdjęciu po jego zaznaczeniu będzie można ustawić je jako wiodące poprzez kliknięcie dodatkowego przycisku “Ustaw jako grafikę wiodącą” (tekst również mógłby być bardziej jasny / krótszy, jeśli macie propozycje to piszcie).

Co sądzicie ? Jakieś inne pomysły ?

EDIT: @wojtekadams zupełnie zapomniałem dopisać, że dodaliśmy przycisk do zamiany kolejności zdjęć w galeriach :wink:

2 polubienia

Fajne.

No, bardzo dobra szybka reakcja :stuck_out_tongue_winking_eye: