Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Ślicznie :wink:

To jeszcze powrót miniaturek przy “Ostatnio na blogu” i będzie git

1 polubienie

Tyle, że trzeba ręcznie zmienić sobie kategorię by się Blogi wyświetlały. Domyślnie dalej jest TechMoto i Smartdom. No chyba, że tak czy siak Wam to odpowiada.

2 polubienia

Mogłoby być lepiej, ale jest krok do przodu.

@tomekb zauważyłem, że w tym Blogowym kafelku pojawiają się także pozycje, które trafiły tylko na stronę główna bloga? Tak ma być? Może warto by rozważyć wrzucanie tam tylko tekstów, które zostały zaakceptowane przez moderacje i powędrowały na główną portalu.

Moderacja niech też się wypowie @DjLeo @Shaki81

A ja jestem za tym tak jak jest. Zauważ że na stronie głównej blogów jest sporo fajnych treści które nie ujrzały głównej strony portalu. Poza tym po co dublować. Przecież jak dany wpis poleci na główną to i tak jest w formie kafelka, więc po co ładować dodatkowy?

1 polubienie

dlatego pytam :slight_smile:

Dzięki za wnikliwą analize

Komórkomania ?

@tomekb coś już wiadomo w sprawie nowych blogów, czy dopiero przecieki na HotZlocie?

Ostatnim miesiącem można zaobserwować swoisty wysyp nowych wpisów blogowych, przynajmniej w takim zakresie że dziennie są w stanie przykryć każdy możliwie opublikowany wpis. Czy “nowa” odsłona blogów mogłaby zmienić parę rzeczy? Mam na myśli:

  • podobne jak na stronie głównej bannery przy wpisach;
  • więcej wpisów na głównej bloga (obecnie - 10)
  • nieco nakreślić kategorie które dotychczas nie są zbyt dostępne dla przeglądających

Mogę się czepić że osoby “zarabiające” na odsłonach, zauważyły znaczny spadek oglądalności poprzez zbyt częste wypuszczanie nowych wpisów na główną, choć to zarzuty bezpodstawne gdyż po prostu upały sprzyjają pisarzom. Myślę że fair by było gdyby skorzystać z 3 powyższych propozycji.

Widzę to mniej więcej tak:

1 polubienie

Na stronie głównej blogi powinny być bardziej wyeksponowane… Pisali ludzie już kilka razy i coś tam zrobiono, ale poprawy nie widać bo wprowadzone zmiany nic nie zmieniły, NIC.

@tomekb Pytałem kilkunastu blogowiczów czy zauważyli znaczny spadek wyświetleń i niestety, jest źle, bardzo źle.
Niektórzy myślą nawet czy nie przestać blogować - to nie szantaż tylko smutne realia.

2 polubienia

Moim zdaniem to efekt tego, że w ostatnim czasie pojawia się bardzo dużo wpisów. Statystycznie jest więc mniej wyświetleń na pojedynczy wpis :slight_smile:

Najłatwiej będzie usunąć informacje o wyświetleniach i lud się nie będzie burzył :rofl: bo nie będzie miał podstaw.

Ja na zmiany @lisek odnośnie grafiki wiodącej czekam już ponad pół roku, więc nie liczę już na nic nowego. Blogi zeszły na dalszy plan w roadmapie

1 polubienie

To efekt tego że blog został zaorany w odmętach strony głównej. Druga sprawa to fakt że większość po prostu z marszu otwiera “publikacje” żeby ominąć popieprzone kategorie a tam już nie ma bocznego panelu z blogami nawet na końcu strony.

Czy jest więcej wpisów? Założę się że tak jak i ja, większość nawet nie zauważyła bo do bloga nie dociera przez dziwną politykę firmy i układ strony. Co skutkuje tym że bez specjalnego pofatygowania się na bloga trudno zobaczyć coś poza głównymi banerami.

1 polubienie

@Lisek nie działa przełączanie listy publikacji: najczęściej komentowane, popularne, pozostałe

Screenshot_2018-08-13%20Blog%20u%C5%BCytkownik%C3%B3w%20portalu%20dobreprogramy

Screenshot_2018-08-13%20Blog%20u%C5%BCytkownik%C3%B3w%20portalu%20dobreprogramy(1)

Screenshot_2018-08-13%20Blog%20u%C5%BCytkownik%C3%B3w%20portalu%20dobreprogramy(2)

@wojtekadams Już o tym było, testerzy nowego systemu komentarzy są na innym serwerze dlatego są te błędy (najprawdopodobniej)

Tia. Lata lecą z tym błędem. Ani usuwać z kosza blogowego starych wpisów - usuniętych zresztą do kosza.

Tyle że to żadne wytłumaczenie. Nie działa opcja podglądu pozostałych wpisów, co jest niezmiernie krzywdzące dla większych jak i przede wszystkim - mniejszych twórców.

2 polubienia

Przecież tego i tak nikt nie przeglądał poza wami :laughing:

Z czegoś moderatorzy biorą nabiał na stronę, nie?