Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Z tego co pamiętam, kiedyś ktoś z redakcji udzielił mi odpowiedzi, że aby moderowac sobie komentarze na blogu trzeba mieć: odznakę za 500kom pod wpisami. I jak nic nie zmienili od tego czasu, to takie są wymogi…

Najwyżej uszka lub nosek się zaczerwieni.

Oki, spoko. Czyli jeszcze 14 komentarzy i będzie nowe fejczer dostępny. :slight_smile: Dzięki za info!

2 polubienia

O ile wszystko zadziała jak należy :joy: u mnie nie pykło od razu, i pisałem do redakcji, stąd też pamiętam że ta moderacja jest od tego poziomu. :grinning:

(Niestety) potwierdzam.
Swego czasu miałem jakiś kompletnie idiotyczny komentarz-SPAM pod jednym z moich (niewielu) wpisów blogowych, bodajże ten o SONDZIE i wisiał tak naprawdę długo, zgłaszałem go kilkukrotnie i… nic się nie działo. Dopiero chyba Shaki kiedyś mi go, na moją prośbę, w końcu usunął.

2 polubienia

Dobra - bloga mam od 10 lat w sumie. Od czasu do czasu się tam coś pojawia. Chciałbym trochę powrócić do pisania więc mam takie sugestie:

  1. Moderacja komentarzy dla każdego blogera - bo jak rozumiem nie mogę tego robić bo nie uzbierałem czegoś tam.
  2. Możliwość zablokowania komentarzy anonimowych - Może warto wprowadzić analizy kohortowe i zachęcić użytkowników do zakładania konta w ten sposób? :slight_smile:
  3. “Lead”, oraz obrazek wiodący, mógłby się znaleźć w oddzielnym polu. Gdybym coś takiego miał, mógłbym w miarę przygotować wpis pod kątem ewentualnego wrzucenia na główną blogów, czy główną DP, czyli mniej roboty dla @Kristov_pl zakłdam. Oczywiście do modyfikacji przez redakcje, ale mogło by być wstępnie przygotowane.
  4. Z powiadomień nie przewija się do komentarza jeśli jest anonimowy - bug (minor)
  5. Teraz wymyślam, ale fajnie by było widzieć więcej statystyk. Np: spędzony czas, baunce rate ( ilość wejść i wyjść poniżej iluś sek.) i takie tam .

Generalnie z komentarzami jest problem.Nie przeszkadza mi jak po mnie jadą, ale poziom mnie wkurza. Jakbym mógł to bym trochę spamu powywalał. Z resztą zgłaszałem też jakąś chamską reklamę i nie została chyba wywalona zbyt szybko. Mógłbym to zrobić bez problemu, tylko dajcie mi narzędzie pod moim wpisem :slight_smile:

Pozdrawiam

Zapomnij że tkną anonimów. To oni guanem napędzają ruch na portalu.

O jakichkolwiek innych zmianach też można raczej zapomnieć. O nowym blogu słyszałem chyba jakieś dwa lata temu albo i lepiej. Do tej pory żadne zmiany się nie pojawiły.

A nowy edytor i wygląd wpisu to co? :thinking:

Mu raczej chodziło o to że blogi będą wyglądać jak portal lub “forum z 2016” (skórka by nie odróżniało się od portalu).

Przez cały mój czas tutaj (już prawie 10 lat) co jakiś czas redakcja wspominała o nowym blogu i wielkich zmianach.

Jakimś dziwnym trafem blog nadal ten sam. Nie wiem kiedy ostatnio ktoś wspominał o kolejnych zmianach ale nie było to jakoś bardzo dawno temu. Jedyną zmianą jest brak konkursów i zaoranie bloga w odmętach głównej.

Było już ostatnio wystarczająco dużo afer zlanych ciepłym moczem. Nie ma sensu się rozwodzić nad czymś co i tak jest ignorowane.

No ja na Hot Zlocie miałem możliwość pobawienia się nowym edytorem blogowym. I powiem, że całkiem przyjemnie się z nim pracuje. Mam nadzieję, że jak najszybciej zostanie wprowadzony, bo eliminuje kilka problemów, z którymi można się spotkać w czasie pisania tekstu. No i fajne fejczery z grafikami oferuje. Coś więc się dzieje. Oby wdrożenie było tuż-tuż…

2 polubienia

@Docent może coś zdradzisz jak tam idzie? :slight_smile:
Z tymi anonimami, to zdaję sobie sprawę, że kompletne ich wywalenie będzie pewnie nie możliwe, ale na przykład zniesienie progu ilości komentarzy, tak aby każdy mógł zmoderować swojego bloga, było by pewnie stosunkowo proste? Wiadomo - była by wojna, że cenzura itd, ale to w sumie by z drugiej strony wymusiło rejestracje i może zwiększyło ilość powracających wizyt?
Można by zrobić “testy AB” - części osób dać i zobaczyć jak się sprawa rozwija, jeśli będzie “opór”, to łatwo wycofać?

Ok, mamy nowy blog.
@Docent czy dodalibyście nową funkcjonalność by np. z panelu bloga, kasować wpisy które są w koszu? Mam tam kilka pozycji, a np. chciałbym się ich pozbyć. Jedyna opcja jaka tam jest to „przywróć”.

1 polubienie

Spróbuj w ublock origin je blokować.

Tu chodzi o usuwanie blogów z kosza, a nie blokowanie.

uBo umie wydajnie ukrywać z 800 elementów (np. Faili pisarskich) filtrem proceduralnym bez komunikatu „dodatek zawiesza stronę”.

Cyfrę np. „Kosz (3)” niby lepiej korygować plikiem *.user.js (większą swoboda niż CSS-em nasuwać pseudoelement „::after” w lewo z cyfrą „0”).

Tyle że przy koszu nie ma podanej liczby wpisów w nawiasie.

No to o połowę łatwiej - odpada nauka Javascript z solucjami ze stackoverflow.

1 polubienie

@Docent w blogu mamy dwie formy galerii zdjęć - albo slider albo jedno grupa. W grupie przy wrzucaniu zdjęć 4:3 nie ma problemu, ale w sliderze fotki w formacie 4:3, przekształcają się w 16:9, z automatu tnąc zdjęcie pod takie wymiary czysto automatycznie. Da się zrobić slider w 4:3 lub poinformować użytkownika by do tego typu celu podcinał zdjęcia na panoramiczny format?

A i jeszcze jedno. Byłaby możliwość wprowadzenia ikonki publikacji o danym czasie, by dla przykładu o danej godzinie publikacja wrzucała się samodzielnie ?

Sprawdzimy ten slider, co da się zrobić, może to bug. Co do publikacji planowanej to jest do zrobienia, ale uczciwie powiem - poruszamy się w takich realiach, że czas jest bardzo ograniczony i to redakcja/właściciele biznesowi określają priorytety tego rodzaju dodatkowych prac IT.