Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Zgłaszam do IT.

Czy ja gdzieś napisałem coś o swoim komentarzu na PurePC?

Nie, ale polecasz mi wpis na innym portalu, więc byłem pewien że tam też rzuciłeś redaktorowi swoje spostrzeżenia względem wpisu.
A jeśli nie i się mylę, w tym wypadku, to chyba zapomniałeś czym są blogi osobiste na tym portalu.

Po pierwsze, blog to zawsze blog. Blog osobisty tutaj czy gdzie indziej, będzie zawsze osobisty.
Podziwiam jednak to doszukiwanie się drugiego dnia, wymyślanie jakiś teorii.
Sprawa jest bardzo prosta: widziałem, że piszesz ten wpis, więc zwróciłem uwagę na bardzo dobry test, z myślą, że może Tobie przydać.
Ot i cała teoria spiskowa.

No to dziękuję za dobre chęci, ale ja nie wzoruję się na innych tekstach. Nie chce się bawić w plagiaty.

Zapoznanie się z testem przeprowadzonym przez inną osobę nie wiem czemu ma być zaraz wzorowaniem.
Pisanie zaraz o plagiacie to już niezły odlot. Nie szukaj już drugiego dna.

Małe ogłoszenia parafialne:

  • Moderację blogów przejmuje ode mnie w tym tygodniu @DanKar, który ponownie zajmuje się u nas także katalogiem oprogramowania. Od teraz wszelkie problemy związane z katalogiem oraz moderacją bloga proszę więc w razie konieczności kierować do niego. Podkreślam, że chodzi o problemy - tekst oczekujący na moderację to nie jest problem, tylko standardowy proces publikacji :wink:
  • Wciąż trwa procedowanie powrotu informacji o liczbie komentarzy do wpisu na stronie głównej bloga. Nie mam wpływu na szybkość tego procesu, trzeba uzbroić się w cierpliwość.
  • Problem z ładowaniem obrazków został zidentyfikowany jako incydentalny i jest dalej obserwowany.

Także jest notoryczny problem z zapisem publikacji jeśli są w niej obrazki.

Bo obsługa tego edytora, to sztuka sama w sobie;)

Tak trzeba być jak ninja

Widzę, że i konkurs blogowy już leży

Priorytety są inne!

Następuje stopniowe ubogacanie portalu benchmark.pl - skryptami, dłuższym czasem ładowania strony i bannerem dla zgód, które nie wiedzieć czemu trzeba potwierdzić i i tam i tu. Może czas wprowadzić 1RODO? :joy:

Kolejny fajny moloch upada pod naporem WP.

1Rodo od WP.
No tak, to ma sens, zrzeknij się wszelkiej prywatności jednym kliknięcie, wszędzie. :wink:

Google w ponad 193 domenach umie zapisać zgodę lub skopiować stan z innego języka. Jedynie nie działa to na inne marki takie jak YouTube (może boją się Unii Europejskiej i lekkiej kary na 5 mln euro).

@o.zio
Nadal traktujecie problem z ładowaniem obrazków jako incydent? Wczoraj straciłem bite 30 minut, żeby wgrać 9 obrazków.

@DanKar Jak długo trwa proces moderacji nowego wpisu? I o której zwykle można liczyć na jego klepnięcie. Chodzi mi tylko o synchronizację z Tobą, aby wpisy blogowe nie były spychane przez newsy (bo jak wiemy liczy się data publikacji, a nie data zatwierdzenia przez moderacje).

Przekażę zespołowi IT, że nadal jest z tym problem, skoro tak mówisz.

Blogi co do zasady moderowane są codziennie, w miarę możliwości jak pozwala na to dana zmiana. Nie przewiduję deklarowana żadnej konkretnej godziny, zwłaszcza, że jest to sprawa bardzo płynna, z uwagi na zmianowość naszej pracy i różne potrzeby podczas danej zmiany.

Czytelnicy zainteresowani blogami mają do dyspozycji stronę główną blogów i sekcję wpisów blogowych w dalszej części strony głównej, gdzie Wasze blogi nie są w żaden sposób przeplatane z newsami.

Problem z dodawaniem obrazków występuje w każdy nowym wpisie, więc jest to łatwe do zreprodukowania. Tak samo jak problemy z zapisem czy publikacją.

U nas takie błędy nie występują. Opisz proszę dokładnie objawy - czy pojawia się jakiś błąd, czy zdjęcia się wrzucają, ale potem nie ładują itp. Wówczas przekażę całość zespołowi IT do zgłębienia tematu.

Tworzysz nowy wpis - tytuł, kategoria, tekst.
Następnie wybierasz obrazek i się ładuje … ładuje, ładuje, ładuje i:

Nie ważne czy „waży” 240 KB czy kilka MB … efekt zawsze ten sam.
Są godziny gdzie złapie od ręki grafikę, ale i tak zazwyczaj mieli i mieli.

PS: A tak się ma sytuacja po 23 minutach czekania: