Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

716e8fe96beeed0f106090d86393e6224d1afbf36f42acd9ab0f37a2027621e953a2df1fa7be0e8eaa53e261716ff5e2d90001e7f9159311cf3b0fcbb7f95bca.php

Pomiędzy właściwym adresem xmpp a nagłówkiem “Popularne wpisy” jest kawałek tekstu. Za czasów ‘starego bloga’ było możliwa edycja, stąd też z tego skorzystałem.

Proponuję wprowadzić możliwość edycji tego.

w ramach bezpieczeństwa podczas zmieniana adresu email w ustawieniach na blogu

prop1.JPG

proponował bym podać hasło. co ograniczało by zmianę maila przez osoby niepowołane, które mają dostęp do kompa.


prop2.JPG

na powyższym zdjęciu strona główna oraz ? mają zaokrąglone roki, jak najedziemy myszą to podczas hoveru zaokrąglenie znika;p wygląda to mało estetycznie jeżeli wcześniej było zaokrąglenie

Jakiś bug chyba jest w dodawaniu komentarzy.

Dodawanie dłuższych komentarzy pod wpisami na blogu powoduje pójście POSTa, ale komentarz się nie pojawia.

Próbowałem przed chwilą wrzucić kilka obrazków na bloga. Każdy dodaje się natychmiast, a w galerii mam tylko białe pola. Po próbie dodania obrazka do samego wpisu przez tak [image=coś] na blogu też nic się nie pojawia. Może to jest błąd po mojej stronie, ale musiałbym wiedzieć jak to sprawdzić. W każdym razie na komputerze obrazki są normalne.

HELP! :'c

Proponuję :

  1. zmienić wygląd zakładki ulubione programy - zmniejszyć widok takiego programu do samej nazwy ze zdjęciem/screenem i oceną, ewentualnie dodać przycisk więcej lub czytaj opis lub coś w ten deseń bo jak na razie przeglądanie kilkunastu stron z ulubionymi programami jakiegkolwiek użytkownika może przyprawić o nerwicę…

Podobnie z zakładką blog , dostaję napadów agresji jak widzę ile muszę czytać i przewijać ](*,) ;]

  1. przenieść przycisk następna strona na prawą stronę. Byłoby czytelniej

Druedain już wie ale info dla innych, galeria naprawiona

Zgadzam się z @sebt, brakuje ostatnich komentarzy, tym bardziej gdy wpis na blogu znika z głównej, komentarze spod newsów i programów również są użyteczne…

Do rozwiniętego wpisu (całego z komentarzami) moim zdaniem należy dodać liczbę wszystkich komentarzy. Najlepiej w nawiasie obok napisu Komentarze tak jak to kiedyś było, bo teraz żeby zobaczyć ile wpis ma komentarzy trzeba albo wrócić do bloga autora i szukać tego zwiniętego wpisu, albo samemu liczyć komentarze.

Oprócz tego wydaje mi się, że należy dodać #1, #2 tak jak wcześniej było, bo teraz nie można zrobić bezpośredniego linku do konkretnego komentarza.

Co do tego przeglądania swoich komentarzy, o którym pisało tutaj kilkoro użytkowników … może zamiast wyświetlania listy komentarzy (w końcu chyba każdy wie co pisał - tak sądzę) zrobić coś na kształt listy tematów, w których dana osoba się udzielała, z informacją o tym, czy pojawiły się nowe komentarze? A więc coś na kształt funkcjonalności, która dostępna jest na forum? IMO jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

@matzu

Obecność listy komentarzy wynikała z tego, że była to strona widoczna dla wszystkich. W tym momencie dochodzimy do tego, że jest potrzebna i strona o użytkowniku, z listą jego komentarzy, i lista tylko dla oczu użytkownika, z listą rzeczy, które go zainteresują, m.in. tych, o których pisałem w kontekście My Opera, oraz np. listą komentarzy do jego wpisów.

To jest dość zakręcone zdanie. Przeczytałem je 3 razy i wciąż nie widzę jego sensu. Jakbyś mógł rozwinąć myśl? Moim zdaniem lista komentarzy innego użytkownika nie stanowi żadnej informacji, bo to są przecież wypowiedzi wyrwane z kontekstu i mogą zostać źle zinterpretowane.

dobra mam kolejnego buga. A dotyczy on “zajawki” oraz tagów . otóż nie są one wyrzucane z wcześniej wspomnianej zajawki, co w rezultacie wygląda tak;p

zajawka-bug-yt.JPG

Moim zdaniem lista komentarzy była po to, aby inni mogli sobie zobaczyć jak komentuje dany użytkownik. Nawet jeśli komentarze mogą być wyrwane z kontekstu.

Oczywiście czy taki był zamiar, to trzeba pytać Redakcję. Wydaje mi się jednak, że nie chodziło o możliwość przejrzenia własnych komentarzy, bo i po co?

Mi lista służyła np do szybkiego znajdowania aktualności w których brałem udział w “dyskusji” ,można było raz dwa sprawdzić co i kto odpowiedział, nie trzeba było sobie przypominać gdzie i co pisaliśmy ,wchodziło się w profil i było czarno na białym.

A i również do tego.

Tak, pole z komentarzami będzie na pewno.

Natomiast zmianie ulegnie “sposób działania” tej listy. Nie ma sensu wrzucać po prostu listy ostatnich komentarzy do jednego worka (tak jak było to wcześniej).

Staramy się to jakoś sensownie przemyśleć, żeby łatwiej było znaleźć wątki w których dyskutowaliśmy itd.

Input komentarza wg mnie powinnien mieć szerokość tekstu który potem będzie wyświetlany.

Oszczędzamy w taki sposób userowi edycji postu.

Na Chromium 15 jest to samo.

gdyby tak tylko była możliwość owej edycji komentarza… heheh :wink: póki co nadal jej nie ma (nawet takiej “do 3 minut po publikacji” :-P)

Każdy obrazek we wpisie powinien mieć tekst alternatywny. - Teraz, gdy w przeglądarce wyłączone jest wyświetlanie obrazków, nie widać nawet, że coś tam się znajduje.

No dobra tylko po co to komu? Może się to przydać tylko takiemu Bananowi, który czeka na załadowanie strony na jego komórce :stuck_out_tongue: Wystarczy ustawić, żeby opis lub tag obrazka wyświetlany był jako tekst alternatywny lub jedno i drugie. Dobry pomysł Saskatchewan =)