Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Sytuacja z dzisiaj - chciałem wysłać wiadomość prywatną do jednego z uczestników HotZlotu. Niestety w polu profilu na portalu nie ma takiej opcji. Postanowiłem więc znaleźć użytkownika na forum i przez forum wysłać wiadomość. Tutaj jednak pojawił się problem opisywany w innych tematach a mianowicie po wybraniu pierwszej literki nick’a, który nas interesuje wyświetla sie błąd 404. Fajnie by było gdyby można było skontaktować się jakoś z ludźmi przez ich profil portalowy :slight_smile: Ta opcja przydałaby sie szczególnie osobom, które rzadko korzystają z forum.

Mam taki oto pomysł:

Na końcu każdego z wpisów na blogu mógłby być przycisk do konta na PayPalu autora wpisu. Jeśli dany wpis komuś się spodobał lub pomógł, to czytelnik mógłby podziękować autorowi przelewając dowolną kwotę.

Myślę, że wielu z nas chętnie by w ten sposób podziękowało kolegom blogowiczom. Normalnie postawiłbym piwo, ale że widzimy się raz do roku to przelanie np. 2,80PLN komuś nie jest takim głupim pomysłem.

Poza tym może to by zmotywowało ludzi do pisania na wyższym poziomie, bo obecnie obserwuję, że na blogu pojawia się coraz więcej śmieciowych wpisów. Ot takich, żeby się pokazać.

Proponuję dodać jedną prostą ale i użyteczną funkcjonalność do strony głównej bloga, po prawej stronie jest kilka opcji: najczęściej komentowane, popularne, pozostałe. Obecnie wchodząc na główną bloga widzimy “najczęściej komentowane”, zawsze…

Proponuję umożliwić wybór, można by zapisywać w ciachu preferencję Usera, np. mój wybór padłby na “pozostałe” :wink: Od tej pory wchodząc na główną bloga z automatu miałbym widok na listę najnowszych, nieopublikowanych wpisów.

Mam nadzieję że określiłem pomysł wystarczająco jasno.

Na blogach pojawia się coraz więcej recenzji a co za tym idzie - obrazków we wpisach. Fajnie by było gdyby dodano dodatkowe opcje edycji obrazka tzn. jego położenie, rozmiar itd itp :slight_smile:

Poproszę o wprowadzenie numerowanych stron na blogach. Bardzo ułatwiałoby to przeglądanie starych wpisów.

Coś źle wycinacie skrypty i np. napisanie jakiegoś fragmentu kodu w komentarzu jest niemożliwe a o formatowaniu które by się przydało nie wspomnę :wink:

Mnie przerosło tworzenie wielopoziomowych list dlatego w jednym z moich wpisów wrzuciłem je jako obrazki :lol:

Mam pewną propozycję co do blogów. Otóż często zdarza się, że podsyła się link do wpisu na blogu. Przydałoby się (inaczej - byłoby niezmiernie miło :smiley: ), aby elementy H2 i/lub H3 posiadały własny id (mogą być nawet guidy). Wówczas można przesłać komuś link, do wpisu na blogu, z # na końcu i id elementu H2/H3, co da wiadomy rezultat.

@djfoxer +1

przyda się w przypadku długich wpisów :D, których jednak jest coraz mniej

Dodane Cz, 25 paź 2012, 01:46

na podstronie profilu “http://www.dobreprogramy.pl/Licencje.html” przydały by się odnośniki do pobrania programów do których mamy klucz, bo póki co trzeba na “sucho” wracać na główną stronę dobrych programów i w szykajce walić

ostatnio zauważyłem, że redakcja nie wrzuca ciekawszych wpisów blogowych na główną stronę… ostatni wpis jest z 26, a przez te kilka dni pojawiło się naprawdę kilka rzeczowych wpisów :slight_smile:

UPDATE

może warto byłoby dodac opcję głosowania na opublikowane wpisy i te które zbiorą najwięcej głosów w danym dniu, są następnego przypinane na główną.

Jest spory problem z czarnym layoutem blogów. Podczas edycji wpisów, gdy zjedziemy kilka linijek niżej to podążający pasek od tagów będzie się przewijał w wersji białej, co specjalnie estetycznie nie wygląda. Jednakże to sprawa drugorzędna, gdyż prawdziwa masakra zaczyna się gdy wejdziemy na blog np: samsunga i ujrzymy zabójczą kombinację białych literek na białym tle.

PS

Skoro mamy już trzy oddzielne kanały bloga, to może byłyby one hermetyczne?

–Edit–

Działy blogów już są OK.

@ X.A.N.

Potwierdzam, wygląda to tragicznie, zwracałem na to uwagę po wystartowaniu konkursu blogowego Win 8, pisałem w komentarzu, brak reakcji…

Co do Bloga to mnie dręczy jeden problem, a mianowicie gdy mam wpis napisany w Listopadzie a jest już połowa Grudnia np i gdy publikuje tekst jest on nadal widoczny w listopadzie a nie w grudniu, i żeby był w grudniu muszę wszystko skopiować wraz z obrazkami etc… do nowego wpisu już stworzonego w miesiącu grudniu.

Jest to taka pierdoła ale moja inwencja twórcza nachodzi mnie w różnych momentach i niekiedy napisze wpisów na 2-3 miesiące na przód także jest to takie troszkę nie wygodne…

Przecież możesz kod zapisać choćby w Notatniku a potem go wystarczy wkleić na bloga.

Nie chcę tego trzymać w notatniku, to nie wygodne a tak to wszystko sobie na bierząco aktualizuję :wink:

Nie wiem, czy to zamierzone, czy przypadkowe, ale wydaje mi się, że brakuje stylu dla .userMenu (kiedyś chyba był), przez co u niektórych blogerów ten element jest słabiej widoczny (np. u Krogulca lub Shakiego).

Poprawka (pierwsze dodane, w drugim zmieniony margines):

#pageHeader .userMenu {

    background-color: #272625;

    border-radius: 0 0 4px 4px;

    margin-top: -3px;

    padding: 0 0 4px 15px;

}

#pageHeader .userMenu li {

    display: block;

    float: left;

    margin-right: 15px; /*zmiana z 21px*/

}

Overclocker,

Data ustawiana jest w momencie publikacji. Widocznie musiałeś przypadkowo opublikować wpis wcześniej, a potem go wycofać. Wtedy po ponownej publikacji data pozostaje niezmieniona. Jest to zabezpieczenie zapobiegające sztucznemu podbijaniu daty wpisu na nowszą :wink:

Mi na blogu brakuje odnośnika do forum, przez co muszę specjalnie wchodzić na stronę główną portalu i dopiero potem na forum lub muszę korzystać z zakładek. Myślę, że odsyłacz do forum by się przydał :wink:

W jakim zakresie obsługiwane jest Unicode na blogach?

Próbuję dodać ♂ lub ♀ i nic z tego nie wychodzi. Po kliknięciu Zapisz znaki te są zamieniane na inne.

Nie wiem, czy problem był już poruszany, ale może warto byłoby wprowadzić pogrubienie i przekreślenie do blogów. Coś takiego dałoby dużo większą czytelność tekstu.