Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Znaki unicode powinny przechodzić, sprawdzimy co z nimi jest nie tak*. Co do pogrubienia, był to temat szeroko dyskutowany w redakcji i głównie na fakt usunięcia tagu B wpłynęła historia jego użycia na blogu. Niestety mówiąc w skrócie, wyglądało to w większości przypadków koszmarnie. Pogrubienie było nadużywane, pogrubiane były całe akapity, a często zastępowało ono nagłówki. Zdecydowaliśmy się zatem po pierwsze uwypuklić rolę nagłówków, a po drugie dodać ładniejsze i bardziej zwracające uwagę cytaty. Efekt moim osobistym zdaniem jest znacznie lepszy.

Sam piszę od czasu do czasu na blogu i osobiście pogrubianie uważam za prostą metodę zwrócenia uwagi czytelnika, znacznie ciekawiej jest tak napisać tekst, aby z kontekstu wynikało, na co chcemy uwagę zwrócić :wink:

A jeśli chodzi o strikethrough, to temat otwarty :slight_smile: Możliwe że się pojawi :slight_smile:

* - po sprawdzeniu okazało się że z uwagi na ograniczenie wykorzystania HTML w treści bloga, takie znaki nie mogą być niestety wprowadzane.

Wydaje mi się, że cytowanie w treści bloga jest dużo za duże. Sugeruję, aby je zmniejszyć.

Co do pogrubienia, to wiem, że specjalnie nam je zabraliście (takie celowe utrudnienie z wątpliwym wyjaśnieniem). Nie rozumiem też co jest złego w pogrubianiu nagłówków, które też obecnie są zbyt duże.

Jeszcze jedna rzecz, którą to po prostu musicie wprowadzić, a mianowicie skrót klawiszowy do dodawania nowego elementu listy. W obecnym stanie jest to tak niewygodne, że rzadko kto używa w ogóle list.

W moim ostatnim wpisie LCD + RPi użyłem znacznika code=pthon, aby umieścić kod programu, w którym znajdował się kwadratowy nawias, który został potraktowany przez edytor jako nowy - nieznany kod formatowania.

Poniżej przedstawiam propozycje do usprawnień, których wprowadzenie bardzo rozwinęłoby blogi dobrychprogramów oraz zwiększyłoby ich użyteczność, a może nawet zrobiłoby pełną platformę blogową:

W edycji profilu (ustawienia bloga) nie da się podać linka do facebooka szyfrowanego - https oznacza jako błędny link, http jest ok.

[1] też mi brakuje :wink: Czasami cytat załatwia sprawę, ale “bolda” bardzo brakuje.

[7] jest - po wejściu w panel użytkownika przy jego avatarze jest “RSS użytkownika” ;), to chyba o to chodzi?

Rzeczywiście, przeoczyłem. W związku z tym oznaczyłem postulat jako nieaktualne.

Da się zmienić wygląd bloga na jakiś inny bo ten mnie razi w oczy z tym officem 365 :wink:

Szukałem ale się nie doszukałem…

Na stale jest , do czasu kiedy microsoft zamknie portfel i bym na twoim miejscu nie prosił o zmianę , bo moje prośby poległy :P.

Teraz widzę, że ciemny layout ma więcej plusów niż jasny na blogu… :wink: :stuck_out_tongue:

He no ok, nie ma tematu :wink:

Zdało by się jakieś buforowanie avatarów / listowanie komentarzy. Bo mimu że mam 1MBps to wpisy z dużą ilością komentarzy się dość długo ładują :stuck_out_tongue:

Błąd na blogu jest gdy chcemy dać dwa filmy YT. Zamieszczenie

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=PuQwJTyiQkA]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=78QZTA8vE5Q]

powoduje wyświetlenie dwóch różnych miniatur, ale włączenie już filmu ukazuje błąd. Mianowicie w pierwszym okienku będzie leciał zawsze taki sam film co w drugim.

Swf obrazujący problem - pobierz

Nie wiem czy ktoś już to zgłaszał, na blogu nie wyświetlają się avatary użytkowników.

Już to gdzieś widziałem, i nawet Docent na to odpowiedział :))

Nie mogę załadować zdjęć za pomocą zmienionego okienka galeria. Po dodaniu zdjęć, nie wyświetla się w nich grafika. Kliknięcie na brak grafiki powoduje błąd:

Server Error in Application “DPCDN.PL-NG”

Internet Information Services 7.5

Error Summary

HTTP Error 404.0 - Not Found

The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Detailed Error Information

Module ManagedPipelineHandler

Notification ExecuteRequestHandler

Handler SimpleHandlerFactory-Integrated-4.0

Error Code 0x00000000

Requested URL http://gallery3.dpcdn.pl:80/Image.ashx? … C&avatar=0

Physical Path I:\IISContent\dpcdn.pl-ng\Image.ashx

Logon Method Anonymous

Logon User Anonymous

Most likely causes:

The directory or file specified does not exist on the Web server.

The URL contains a typographical error.

A custom filter or module, such as URLScan, restricts access to the file.

Things you can try:

Create the content on the Web server.

Review the browser URL.

Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code and see which module is calling SetStatus. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Links and More Information

This error means that the file or directory does not exist on the server. Create the file or directory and try the request again.

View more information »

Licznik wyświetleń nowych wpisów na blogu stoi na zerze!!

Nie wyświetlają się znajomi i ich liczba.

jkz65 od opinii na temat nowej strony Vortalu jest ten temat: nowa-odslona-portalu-dobreprogramy-opinie-t540837.html

PROPOZYCJE

  1. Brakuje mi rozwijanej listy. Przyda się gdy ktoś pisze dłuższy wątek, wtedy wystarczyło by napisać tytuł danej rzeczy i przycisk rozwinięcia. Znacznie poprawiło by to czytelność bloga ! W ten sposób można by było także ładnie ukryć screeny/zdjęcia, które czasami zajmują dużo za dużo miejsca a nie wszyscy je oglądają.

  2. Pogrubienie, ile to razy chciałem coś wyróżnić i się nie da bo nie ma czym… tłumaczenie, że ludzie to zaczną nadużywać jest słabe. Skoro każdy użytkownik ma swojego bloga to dlaczego nie może na nim pisać takim stylem co chce ? Jest zbyt “słitaśny” to moderator napisze info z prośbą o poprawę, a jeśli poprawy nie będzie - nie będzie akceptacji postu i nie będzie go na stronie głównej :slight_smile:

  3. Cytowanie… czy to musi być takie OGROMNE ? Po co takie to wielkie ? Jeśli ktoś chciałby odnieś się do jakiegoś artykułu i będzie cytował kilkanaście zdań to cytowane rzeczy będą nie dosyć ze zajmować mnóstwo miejsca, będzie brzydko wyglądać, to jeszcze to co napisze autor bloga zejdzie na dalszy plan gdyż w oczy rzuca się to kolosalne cytowanie.

BŁĘDY

Y