Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

W tym wątku prosimy o zgłaszanie wszelkich sugestii, uwag i ewentualnych błędów na nowym blogu czytelników dobrychprogramów.

Info o zmianach: http://www.dobreprogramy.pl/9-lat-dobry … 29193.html

Odnośnie sekcji Ulubione programy:

  1. Lepiej by było, gdyby następna strona była oznaczona strzałką w prawo.

4u74pg.png

  1. Opis przy poszczególnych programach jest za długi (jeden krótki akapit w zupełności by wystarczył). Sekcja Ulubione programy zawsze wydawała mi się przydatna z tego powodu, że można było szybko przejrzeć jakich programów używa dana osoba (o podobnych zainteresowaniach) i tym samym znaleźć coś użytecznego dla siebie. Teraz przewijanie tych stron wydaje się nie mieć końca (gdy ktoś takich programów ma dodanych na prawdę dużo). Może ten przycisk Przeczytaj całość ustawić na wysokości oceny (na sztywno)? Ewentualnie trochę poniżej (mniej więcej tak jak na załączonym zrzucie ekranu)?

Oczywiście to tylko moje odczucia. Nie wiem jak inni czytelnicy to widzą :slight_smile:

Też dołączam się do sugestii @matzu.

Nowy wygląd śmierdzi mi stylem google +/ czy nawet wszystkich usług google

stary był taki ładny i pasował do całości a teraz to taki odłam od dp ;].

A mi się podoba nowy wygląd bloga. Wreszcie bardziej świeżo.

Dodane 08.12.2011 (Cz) 8:13

Mam propozycję, nie jest ona nowa bo już kilka osób o niej na pewno redakcji wspominało - może zamiast komentarzy pod blogiem, system punktacji? Bo chyba Redakcja zgodzi się ze mną, że wiele komentarzy jest “nerwowych” i zaczepnych, co powoduje oczywiście zwrotne reakcje, ale jednocześnie psuj atmosferę.Na forum i tak ludzie “obgadają” kogoś, wiec może chociaż blog zostawić czysty od tego jadu?

Chyba się coś nie zawija…

http://cl.ly/1E1H0T372N2H0p1G2w1c/Zrzut … .26.43.png

Co do kolorystki pól do edycji na blogu - mogłyby być ciemniejsze lub innego koloru niż prawie biały jak tło. W zależności od ustawień monitora, zlewają się z tłem i jest to trochę niewygodne.

Na moim ost. wpisie blogowym były jakieś dziwne bbcode ([/font=14]) jak u kolegi bartek46op, ale już sobie poprawiłem - nie mniej chyba nie rzadki to przypadek. Ale tak ogółem to wpisy wyglądają teraz dużo lepiej :slight_smile:

Swoją drogą, czy można wstawiać do wpisów obrazki z zew. źródeł? Dalej jest limit do 3?

Czy kategorie z biegiem czasu będą się rozszerzać o nowe działy, a także czy zniesiecie kiedyś limit na 3 kategorie ? :stuck_out_tongue:

starsze wpisy wyglądają koszmarnie po zmianach na blogach.

Gdzie wyłączyć pokazywanie mojego adresu e-mail na moim blogu? Coś mi się wydaje, że nigdy na to nie wyrażałem zgody.

blog w ogóle nie pasuje do reszty dobrychprogramów.

Wygląda jak połączenie wordpress’a i google+…

górna część strony z obrazkiem jest imo za duża- po co to takie duże?

Nie podoba mi się też że nie wyświetlają się całe wpisy od razu tylko trzeba klikać “wyświetl całe”.

W ogóle poprzedni styl był moim zdaniem lepszy: białe tło wkurza w nocy bardzo…

było już w komentarzach pod newsem, ale to się zmieniło dość ostro: szerokość tekstu na blogu. Jest zdecydowanie zbyt wąsko, albo tekst powinien opływać liczbę komentarzy na górze i niżej być już pod spodem, albo ta liczba powinna być mniejsza i przesunięta bardziej w lewo. Jeśli to się nie uda, to pewnie spróbuję sam pomniejszyć jakoś stylem czcionkę. Strasznie się natomiast roześmiałem po zobaczeniu nazw i ilości oferowanych opcji wyglądu. Bardzo ciekawie zrobione

No dobra, znalazłem w… ustawieniach forum :o. Mimo wszystko, opcja “Użytkownicy mogą wysyłać mi e-maile” nie brzmi tak jak “Pokazuj publicznie mój adres e-mail” (tym bardziej, że na forum nie było go widać), a poza tym rozumiem gdyby jakieś ustawienia globalne miały wpływ na to co jest na forum, ale odwrotnie?

Osobiście uważam że ten licznik komentarzy po lewej jest zbyt wielki, do tego wpis wydaje się dużo dłuższy, ponieważ część “do czytania” jest węższa.

Moja opinia - poprzedni design był lepszy. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale:

1/ ten szablon z serwerami w ogóle nie koresponduje ze stroną główną portalu - skórka “zieleń” już jak najbardziej tak, dlatego to ona powinna być domyślna (w końcu zieleń to od lat barwa typowa właśnie dla DP)

2/ nagłówki i śródtytuły są zbyt duże

3/ treść wpisów w oczy rzuca się dużo mniej niż “najczęściej komentowane”

4/ z fontem nagłówków dzieją się czasem dziwne rzeczy, tzn. podczas przewijania strony czasem się “rozsuwa”, inny przykład tutaj

5/ brak użycia pseudoklasy :hover - to jednak się przydaje, bo z początku miałem wrażenie, że blog wczytał się z jakimiś błędami i linki nie są klikalne

Edit:

To screeny kolejnych błędów jeśli chodzi o font nagłówków:

http://screenshooter.net/0038080/hqprriw

http://screenshooter.net/0038080/onrwmnd

Przeglądarka: Chromium 14.0.835.202 (Build 103287 Linux) Built on Debian unstable, running on Debian wheezy/sid

Błąd serwera 500 i… kicha. :frowning: Poczekam.

A zanim wszystko wróci do normy, mógłby mi ktoś objaśnić, jak zmajstrować tekst pogrubiony? Bo stosowny tag nie jest rozpoznawany - “i” tak, ale “b” niestety nie. :frowning:

U mnie błędy numer 500 się sypią przy próbie wejścia na własny profil - tyczy się również próby wejścia do własnych wpisów ze strony głównej.

Co się tyczy błędów 500, to był to czasowy problem związany z aktualizacją silnika (cały czas wprowadzamy zmiany, między innymi słuchając Waszych sugestii - zmniejszyliśmy fonty nagłówków). Obecnie problem już nie występuje :slight_smile:

@Meszuge: Z tagu “b” (pogrubienie) świadomie zrezygnowaliśmy. Udostępniliśmy Wam jednocześnie nowe tagi do nagłówków i cytatów, wierzymy że to wystarczy by bardziej elegancko niż “boldem” wyróżnić daną treść.

ta dolna belka na 1680x1050 (na innych nie mam jak sprawdzić) jest jakaś taka nie naturalnie duża:

a20074d0005b8203m.jpg

tak ma być?

komentarze pod postami mogły być szersze: teraz są bardzo wąskie…

BTW: gdzie znajdę wszystkie moje komentarze: te pod newsami jak i do blogów? w profilu pokazuje tylko "Ostatnie komentarze do moich blogów, a moje do innych gdzie są?