Nowy cooler na Athlon XP 2200+ (Socket A)

Niedawno zmieniłem procka na szybszy. Wymieniłem tylko wiatrak, a radiator został, myślałem, że temperatury będą OK, ale sie przeliczyłem… Procesor na razie chodzi na 1.35GHz z powodu, o którym pisałem tutaj. Udało mi sie maksymalnie (przez zmiane częstotliwości w BIOS-ie) uzyskać 1.55GHz, ale powróciłem do poprzedniej wartości bo temperatury dawały w kość. Teraz chodzi tak jak go BIOS widzi, czyli 1.35GHz i zdarzyło mi się już, że sie zawiesił przy graniu lub jakichś “stresujących” pracach…

W związku z tym chce kupić nowy cooler (oczywiście na Socket A), nie drogi, ale żeby dobrze chłodził i nie był w miare cichy.

Zastanawiałem się nad:

  1. tym

  2. tym

albo,

  1. tym

Który z tych wybrać? Może macie jakieś lepsze propozycje? Mogą być linki z Allegro.

Arctic Cooling

Pastę termo-przewodzącą też będziesz musiał kupić, no chyba, że już masz.

Pasta jest od razu w zestawie z tym coolerem. Nie jest może super ale ładnie przewodzi ciepło. Powinna wystarczyć.

Pastę weź MX-2, 2zł Cię nei zbawi a pasta dużo lepsza, łatwiejsza w eksploatacji i lepiej przewodzi.

to chłodzenie co podałeś każde jest wystarczające, ale lepiej byś zrobił kupując AC Freezer 64 na allegro za 49zł nieporównywalnie lepsza wydajność.

A gdzie tam widzisz freezer’a pod socket A ??

Kupuje tego Arctic Cooling.

Co do pasty to nie będę kupował bo wujek jakąś tam ma to ewentualnie pożyczy, jeśli by była lepsza od tej z kompletu.