Nowy desktop i zawieszanie się aplikacji i myszki

@anon17641694 a widzisz! a już się bałem, że może ten slot jakiś skopany fabrycznie jest.
Co do tego świecenia to tak mi strasznie nie przeszkadza (pewnie do momentu kiedy ktoś zauważy i spyta czemu te dwa wiatraki nie świecą tak jak inne :sweat_smile: )
Tylko jak patrzyłem na schemat to nie wiem za bardzo w które miejsce ten pilot miałbym wpiąć?


@reqoil tak system odpala się dwa razy szybciej, bo o tym też nie wspomniałem, że startował strasznie wolno ale myślałem, że tak ma być. Myszka już nie tnie. Ale wciąż Adobe Premiere Pro haczy :frowning: więc to na czym najbardziej mi zależy nie działa tak jakbym chciał. Odpalam OCCT i spróbuje coś montować. Mam po prostu go uruchomić i pracować tak?

@pasquali skorzystaj z rozgałęziacza, który masz w obudowie. Z jednej strony wpinasz PWM od wentylatorów, z drugiej ARGB od oświetlenia. Potem przewód PWM z rozgałęziacza podłączasz pod płytę główną (CPU FAN), a ARGB do pilocika. Na koniec pilocik do SATA (zasilanie), a drugi kabelek do przycisku RESET w obudowie - tymże resetem zmieniasz potem schematy kolorów oświetlenia.

W takim ustawieniu drugi pilot (od Navisa) będzie zbędny.

2 polubienia

takie coś mi wyszło

Na moje oko, temperatury są jak najbardziej w porządku.

No to nie wiem, sterowniki od grafiki są aktualne :frowning: a wygląda to tak https://streamable.com/wvmrs

Z którego dysku idzie projekt: m.2, ssd czy hdd?

Program zainstalowany jest na m.2, cały projekt z mediami jest na ssd

To wróć do żródła. Jak Q… pójdziesz do lekarza i te tabletki co ci przepisał nie działają to też tu się o następne tych “fachowców” zapytasz? Jezu, ręce opadają

A co ma piernik do wiatraka? Zwróciłem uwagę na to, że montowany był w xcom po to by udzielający się w wątku mieli na uwadze, że mogę czegoś nie wiedzieć, że musiałem się posiłkować czyjąś pomocą, a to że coś zrobione zostało nie tak jak powinno wynikło w trakcie dyskusji. Nie wiem co jest powodem moich problemów dlatego zwróciłem się tu z prośbą o pomoc. Jeśli w trakcie okazałoby się, że komputer wymaga odesłania do sprzedawcy to bym to zrobił. Być może się nie domyślasz ale jest to ostatnia rzecz jaką chciałbym zrobić, bo nie uśmiecha mi się czekać na diagnozę X dni kiedy mogę podjąć próbę dzięki pomocy ludzi którzy chcą pomóc. Ty i twoje “porady” wnoszą tutaj tyle co ta dyrektorka sanepidu ze Słubic podczas wczorajszego wystąpienia ws koronawirusa.

Stwierdzenie" idz do żródła" oznacza by ci co zmontowali próbowali naprawić to co nie tak działa. Więc mimo wszystko ma . Poza tym wydaje mi się ze mimo ze coś tu nie wyszło jednak lepiej się na tym znają niż nie wiadomo kto.
Twój wybór. To nie porada. Tak sie po prostu robi. Masz sprzęt i wiesz co i jak diagnozować?
Na odległosć też się leczysz?

Zrób trochę benchmarków, żeby się upewnić co do stabilności i wydajności sprzętu:

https://corona-renderer.com/blog/corona-1-3-benchmark/

https://www.maxon.net/en-us/products/cinebench-r20-overview/

Wrzucam na razie pierwsze benchmarki z Blendera:
CPU
GPU

Tu benchmark Corona

Z opublikowaniem wyniku Corony co prawda coś Ci nie wyszło, ale po Blenderze widać, że sprzętowo jest w porządku. Przynajmniej jeśli chodzi o procesor i grafikę.