Nowy DirectX nie zastępuje plików

Witam.

Problem dotyczy PC kolegi który niestety nie ma dostępu do neta. Chciał zainstalować i pograć w nową grę, lecz niestety w instalatorze zawierała ona o dziwo directX web instalator, a więc nie mógł go zainstalować, gra nie działa. Przyszedłem więc z najnowższym DirectemX i zainstalowałem go. Nie pomogło. Jak się później okazało, patrząc na “pliki directX” to o ile na moim faktycznie większość jest z datą 2008 to na tamtym PC jest ich mniej i są z datą 2006 i starszą. A więc instalator wcale nie zadziałał. Próbowałem później inną wersje DX, efekt ten sam, pliki directX pozostają te same.

PC ma win XP sp 2 obecna wersja directa na nim to (przynajmniej wg tego co jest napisane) 9c, lecz pliki są starsze. Karta grafiki - stary GF mx 440 bodajże.

Jak inaczej można wymóc aktualizacje directa?

W procesie instalacji programu DirectX potrzeba dostępu do Internetu i około 55 megabajtów (MB) wolnego miejsca na dysku twardym. Pobranie składników DirectX po zainstalowaniu wymaga około 22 MB miejsca na dysku twardym. Uwaga: Po zainstalowaniu nie można już usunąć (odinstalować) składników wykonawczych DirectX 9.0c. W procesie instalacji ulegają zmianie składniki podstawowe i są wprowadzane liczne zmiany w rejestrze systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie obsługuje dezinstalacji.[cytat]

Ale na co mi ta definicja? :slight_smile: Napisałem że internetu tam nie ma. Poza tym Directa offline również da się zainstalować bo robiłem to setki razy. Tylko w tym wyjątkowym wypadku instalacja offline nic nie zmienia.

DirectX9.0c to ten sam zbiór bibliotek od 2004 r ,kilka razy do roku aktualizowany , ostatnio w listopadzie 2008.

Najpierw ściąga się instalator a po jego uruchomieniu uaktualniane są m.innymi te biblioteki:

DirectInput

DirectPlay

DirectSound DirectMusic DirectShow DirectSetup DirectX Media Objects

Aktualizacja bibliotek offline jest niemożliwa,choćby dlatego że instalator porównuje zgodność karty graficznej

z Direkt X i cz ma ona aktualny sterownik.