Nowy DR pojazdu = nowe tablice?

(Dzioszek) #1

Witam mam pytanie skończyło mi się miejsce w dowodzie na pieczątkę przeglądu, czy przy wymianie DR na nowy będe musiał także wymienić nowe tablice rejestracyjne czy wystarczy tylko dowód ?? no i proszę o przybliżoną cenę kosztów tej wymiany wszystkiego:)

(Ali123) #2

Nie nie będziesz musiał zmieniać nr.rejestracyjnego.Ja dostałem nowy dowód rejestracyjny ze starymi numerami i kosztowało mnie to jakieś 65 zł.

(Zbych ) #3

Jeżeli posiadasz obecny "wzór" tablic rejestracyjnych to wystarczy tylko wymiana dowodu rejestracyjnego , a jak masz "stare" tablice to wymieniają również tablice , czyli jak na tablicy jest znaczek uni to zostają niema znaczka namalowanego tablice do wymiany.A no i żółte "zabytkowe" tablice też nie wymagają wymiany ale to już inna bajaka bo w takich autach nigdy nie "konczy" się dowód rejestracyjny bo "zabytki" nie wymagają przeglądów technicznych, okresowych.

(Ali123) #4

Ja miałem jeszcze czarne i nie musiałem zmieniać.

(Dzioszek) #5

ok mam nowe unijne wiec zostaje tylko dowód dzięki za odp :slight_smile:

(Zbych ) #6

No to troche zadziwiające czyżby było to uzależnione od upodobań wojewody w danym mieście , to jest możliwe dlatego że to Polska , jedni stosują prawa unijne a jeszcze inni własne interpretacje , w moim urzędzie była sprawa odnośnie tłumaczenia dokumentów na auta sprowadzane i okazuje się że dokumenty w języku angielskim nie muszą zostać przetłumaczone gdyż urzędowym językiem w UE jest między innymi język angielski , a wiekszość samochodów sprowadzanych z niemiec, francji , austri czy holandi umowy sprzedaży/nabycia/transportu jak i dowód rejestracyjny jest w dwóch językach , ojczystym kraju i angielskim np imię/name i tak wszyskie pozycje.

(Kpc21) #7

A jeśli jest "biała" tablica, ale z flagą?

(Lukaszm Zdw) #8

ojcu i ciotce też się skończyło miejsce DR i też mają nadal czarne tablice

(Dzioszek) #9

dostaniesz naklejkę tylko. pamietaj aby tablice wziasc ze sobą bo musisz je pokazac

(Zbych ) #10

Jakiś dziwny "wymysł" żeby tablice odkręcać po to tylko żeby pracownik urzędu je zobaczył i przykręcać znowu , coś mi się wydaje że ten urząd to jeszcze jest z 19 wieku i nie prowadzi danych zapisywanych na dyskach , no ale to Polska i wszystko jest możliwe , pozatym jak ktoś ma tablice w ramce plastikowej to wiadomo że te ramki są jednorazowego użytku , to i nowe ramki trzeba przy wymianie dowodu , a najlepiej jest pod moim urzędem , co dziennie komuś giną tablice bo nikt nie zwaraca uwagi na coś co jest normalnym zjawiskiem pod urzędem , i zazwyczaj jak gości przychodzi do auta to już władza na niego czeka bo zatankował i nie zapłacił. Pozatym nie wiem jak jest z przepisami za granicą ale niemcy czepiają sie wszystkiego i jeżeli na tablicy masz biało-czerwoną flage a na znaczku na szybie unijną to mozesz zaliczyć 24 godziny do wyjaśnienia.

(Kpc21) #11

Już lepiej chyba przykręcić tablicę rejestracyjną na wkręty tak, jak to się robiło kiedyś przy czarnych blachach.

U nas obecnie obowiązujący (najnowszy) wzór jest dokładnie odwrotny :slight_smile:

(Dzioszek) #12

no niestety ale tak jest byłem w urzędzie i przy wymianie dowodu musisz dostarczyć nie tylko kilka potrzebnych dokumentów ale także odkręcić tablice i z tymi tablicami stawić się na nowo.... bo to Polska:)

-- Dodane 01.11.2009 (N) 10:43 --

hehe no tak najlepiej tablice na wkręty tak jak mówisz przy starych autach mozna tak robić a kto tak zrobił to na miejscu tablic nie wykręci jak sa potrzebne ;p