Nowy DR pojazdu = nowe tablice?

Witam mam pytanie skończyło mi się miejsce w dowodzie na pieczątkę przeglądu, czy przy wymianie DR na nowy będe musiał także wymienić nowe tablice rejestracyjne czy wystarczy tylko dowód ?? no i proszę o przybliżoną cenę kosztów tej wymiany wszystkiego:)

Nie nie będziesz musiał zmieniać nr.rejestracyjnego.Ja dostałem nowy dowód rejestracyjny ze starymi numerami i kosztowało mnie to jakieś 65 zł.

Jeżeli posiadasz obecny “wzór” tablic rejestracyjnych to wystarczy tylko wymiana dowodu rejestracyjnego , a jak masz “stare” tablice to wymieniają również tablice , czyli jak na tablicy jest znaczek uni to zostają niema znaczka namalowanego tablice do wymiany.A no i żółte “zabytkowe” tablice też nie wymagają wymiany ale to już inna bajaka bo w takich autach nigdy nie “konczy” się dowód rejestracyjny bo “zabytki” nie wymagają przeglądów technicznych, okresowych.

Ja miałem jeszcze czarne i nie musiałem zmieniać.

ok mam nowe unijne wiec zostaje tylko dowód dzięki za odp :slight_smile:

No to troche zadziwiające czyżby było to uzależnione od upodobań wojewody w danym mieście , to jest możliwe dlatego że to Polska , jedni stosują prawa unijne a jeszcze inni własne interpretacje , w moim urzędzie była sprawa odnośnie tłumaczenia dokumentów na auta sprowadzane i okazuje się że dokumenty w języku angielskim nie muszą zostać przetłumaczone gdyż urzędowym językiem w UE jest między innymi język angielski , a wiekszość samochodów sprowadzanych z niemiec, francji , austri czy holandi umowy sprzedaży/nabycia/transportu jak i dowód rejestracyjny jest w dwóch językach , ojczystym kraju i angielskim np imię/name i tak wszyskie pozycje.

A jeśli jest “biała” tablica, ale z flagą?

ojcu i ciotce też się skończyło miejsce DR i też mają nadal czarne tablice

dostaniesz naklejkę tylko. pamietaj aby tablice wziasc ze sobą bo musisz je pokazac

Jakiś dziwny “wymysł” żeby tablice odkręcać po to tylko żeby pracownik urzędu je zobaczył i przykręcać znowu , coś mi się wydaje że ten urząd to jeszcze jest z 19 wieku i nie prowadzi danych zapisywanych na dyskach , no ale to Polska i wszystko jest możliwe , pozatym jak ktoś ma tablice w ramce plastikowej to wiadomo że te ramki są jednorazowego użytku , to i nowe ramki trzeba przy wymianie dowodu , a najlepiej jest pod moim urzędem , co dziennie komuś giną tablice bo nikt nie zwaraca uwagi na coś co jest normalnym zjawiskiem pod urzędem , i zazwyczaj jak gości przychodzi do auta to już władza na niego czeka bo zatankował i nie zapłacił. Pozatym nie wiem jak jest z przepisami za granicą ale niemcy czepiają sie wszystkiego i jeżeli na tablicy masz biało-czerwoną flage a na znaczku na szybie unijną to mozesz zaliczyć 24 godziny do wyjaśnienia.

Już lepiej chyba przykręcić tablicę rejestracyjną na wkręty tak, jak to się robiło kiedyś przy czarnych blachach.

U nas obecnie obowiązujący (najnowszy) wzór jest dokładnie odwrotny :slight_smile:

no niestety ale tak jest byłem w urzędzie i przy wymianie dowodu musisz dostarczyć nie tylko kilka potrzebnych dokumentów ale także odkręcić tablice i z tymi tablicami stawić się na nowo… bo to Polska:)

Dodane 01.11.2009 (N) 10:43

hehe no tak najlepiej tablice na wkręty tak jak mówisz przy starych autach mozna tak robić a kto tak zrobił to na miejscu tablic nie wykręci jak sa potrzebne ;p