Nowy DVD-rom Nie Odtwarza płyt!

A Więc… Dalem Na gwarancji Stary Dvd-rom (BenQ DD DW1640) bo nie odtwarzał płyt a był to już jego 2 raz… wcześniej Mi go zreperowali… Przy 2 reklamacji dali Mi nowy Taki sam DVD rom…

I ponownie spotyka mnie ten sam prblem… Wkłądam Płyte… Coś tam Burczy w Kompie (w dvd) i Zwis, reset Komptera… I tak przy każdej płycie… przy czym czasami łapie wszystkie cd i dvd bez problemu… Co mam Zrobić!?

Ja bardziej stawiam na kiepski zasilacz.

Taśma sygnałowa.

Ustawienie napędu na taśmie - podłącz go na II kanale IDE jak masz, zworka na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Radziłbym zmień taśmę IDE i sprawdzić ustawienia zworek jeśli masz więcej niż 2 napędy optyczne.

Ok thx… Ale czy możecie Powiedziec Tak Dla Zielonych Co mam zrobić…

A Zasilacz Faktycznie Mam słaby … Mustang 650w bodajże.;/

Zasilacz powinnien wyrabiać chyba że masz uszkodzony. Mi się komp resetował jak miałem niedokładnie taśmę podpięto, spróbuj ją powiginać, być może gdzieś jet uszkodzona to wymień ja.

Troche o ustawieniach zworek na dysku(tu pokazane jest to w przypaddku Seagate, ale w innych dyskach jest podobnie):

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=pl-PL&name=ATA_Jumper_Settings&vgnextoid=b40dbf5469a6d010VgnVCM100000dd04090aRCRD