Nowy dysk - czy ma jakiś defekt? (S.M.A.R.T.)


(E08) #1

Kupiłem rzekomo nieużywany dysk, teraz już widzę, że to nieprawda. Czy poza czasem pracy i ilością włączeń, wszystko jest z nim OK? Z góry dzięki jak byście rzucili okiem:

fac2.png


(Michal Kolatek) #2

Defektów nie ma, niektóre wartości są duże bo SG nie wszystko rejestruje, a na przyszłość to dyski twarde zawsze kupuje się nowe żadnych leżaków z przed lat. Możesz jeszcze przeskanować dysk MHDD pokaże w jakim stanie jest powierzchnia dysku.


(falcon89) #3

Parametr BF informuje o tym że dysk został poddany wstrząsom (uderzenie, upadek).

Dodane 30.07.2013 (Wt) 1:09

Dodatkowo parametr BC może wskazywać na problemy z zasilaczem/zasilaniem (monitoruj ten parametr).


(Drpc Lublin) #4

Dysk wygląda na refurbishowany. Zamieść zdjęcie naklejki. Ale znaczących defektów tu nie widać.


(rgabrysiak) #5

drpc_lublin na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif


(E08) #6

5qxNsWT.jpg

Dodane 05.08.2013 (Pn) 23:27

Odpaliłem, skanowało niecałe 70 min. i wynik: większość ciemnoszara lub szara, 3500 jasnoszarych, 5 zielonych i niestety jeden pomarańczowy (500ms). Ale chyba źle nie jest? :roll:


(Michal Kolatek) #7

Jak tylko jeden jest <500ms to źle jeszcze nie jest, gorzej jak się w brązowy zamieni lub zacznie się dużo takich pojawiać.


(hirem) #8

Dobrze by było jednak naprawić szczególnie sektor <500 ms pomarańczowy . Jak już masz i wiesz jak używać MHDD i nie masz jeszcze na danym dysku danych. To możesz dać operację zerowanie selektywne erase dealays w MHDD i zrobić skan czy dalej jest sektor <500 ms. Zależnie od efektów zerowania selektywnego jak naprawiło to dobrze. Jak nie to można dać pełne zerowanie uruchamia się przez wpisanie komendy samo erase albo remap jak sektor <500 ms nie został naprawiony przez zerowanie.