Nowy dysk czy nagrywarka...?


(Chalik 89) #1

Witam was! Sprawa jest taka, mam 280zł. Zrobiłem wcześniej temat o tym ze "jaki dysku kupic..." no ale mój kumpel wyskoczył mi z tekstem "po co ci dysk, lepeij nagrywarke dvd kup... lepiej się to opłaca" no i teraz nie wiem co począc:) lepiej dysk 200-250GB? czy nagrywarke? jak nagrywarke to poleccie mi cos przy okazji (nie obraził bym się jak nagrywarka by miała funkcje lightscribe) :slight_smile:

z góry dzięki


(JNJN) #2

Benq 1655.


(McDracullo) #3

Sam musisz podjąc decyzje co Ci bardziej potrzebne.

np.: http://sklep.benchmark.pl/pelny_24832.html


(Adrian) #4

wiesz, dysk to dysk, ma plusy i minusy (w porownoaniu z nagrywarką, która w porównaniu do dysku też ma plusy i minusy:p ) no i ty musisz przemyśleć jak napisał Dracullo do czego ci będzie to potrzebne i wybrać; jak chcesz np przenosić dane to bierz nagrywarkę, jak chcesz mieć szybki dostęp do swoich mp3 i filmów to wybierz dysk; dysk jest pewniejszym nośnikiem danych, obecnie płyty są coraz tańsze i ich trwałość szacuje się na około rok czasu (sic!), hehe i to ma być trwaly nośnik danych?!? ale tak jest (oszczędzanie na materiale potrzebnym do ich produkcji) więc jeżeli zalecane jest sprawdzanie i kopiowanie nawet mało używanych płyt mniej więcej co rok to dysk jest górą w porównaniu do nagrywarki i płyt.... oczywiście jeżeli kupisz płytę z napisam Photo to dane będą na niej mogły być przechowywane dużo dłużej niż rok (płyta taka kosztuje około 5 zł) ...wybór należy do ciebie:-)


(fiesta) #5

W którym miejscu ??


(Adrian) #6

no a nie jest?? potwierdź swoje podejrzenie a nie zadajesz pytanie i to jeszcze głupie...


(fiesta) #7

Właśnie nie jest, dysk twardy jest najmniej odpornym na uszkodzenia i najbardziej awaryjnym elementem każdego komputera.

Inne motywacje chyba nie są potrzebne, tym bardziej że

No ale skoro Ty wiesz lepiej i zadajesz tylko mądre pytania, to ja już na to nic poradzę :stuck_out_tongue:


(Adrian) #8

no dobrze, że najłatwiej uszkodzić dysk to racja (wystarczy upuścić) ale w porównaniu z płytami to raczej płyty są mniej wytrzymałe, wystarczy rysa i nie odzyskasz, pozatym ich jakość jest bardzo słaba (kiepskiej jakości materiały, niska cena) i powoduje to że co rok czy więcej zalecane jest kontrolowanie ich zawartości i błędnych sektorów, zaleca się nawet to, że jeżeli płyta przy przegrywaniu zawacha się na moment chociaż to jest to oznaka że należy ją jak najprędzej przegrać na nową, dla porównania dysk może leżeć latami i prawdopodobieństwo że będzie sprawny będize dużo dużo większe niż płyt;

a odnośnie głupich pytań to mogłeś odrazu napisać to co w drugim wątku a nie to bezsensowne pytanie...... ale tłumacz sobie to jak chcesz


(Daniellasek) #9

Lepiej kupic nagrywarke DVD, płytyki DVD maja duza pjemność wiec mozesz wduzo na nie wzucac!! Masz 280zł. kupujesz nagrywarke za za ok 160zł. i zostaje ci 120 dozbierasz jeszcze troche (widaomo miedzy czasie dyski stanieja) i kupisz i dysk :slight_smile:


(vanderneels) #10

Z tych 120 zł, 50 pójdzie od razu na płytki DVD :slight_smile:

Też polecam nagrywarkę


(Chalik 89) #11

bez przesady panowie... przecież nie będe kompem zucac po pokoju;) dysk wcale nie jest mało odpornym nosnikiem to tylko ludzka głupota nie ma granic;) jak się czegos nie potrafi uzywac to sie spiepszy... to normalne:D Ja mam obecny dysk 4 lata i nie nazekam... dysk w poprzednim kompie chodził mi przez 8 lat... i dalej jest sprawny... ale go nie uzywam bo jest mały i jak na dzisiejsze czasy juz raczej nie praktyczny :slight_smile:

Złączono Posta : 11.08.2006 (Pią) 14:51

większosc moich plików to mp3, eboki, taby do guitar pro. i raczej potrzebuje do nich szybkiego dostępu... więc chyba się jednak na twardziela zdecyduję


(Wigrus1) #12

dysku będzie miał 250 GB

i bardzo dobrze zrobisz, jak się nie zajmujesz jakimś tam przegrywaniem filmów, czegoś tam jeszcze, to zdecydowanie lepiej wziąć dysk.


(Djkamilos) #13

Też ją polecam. Bardzo dobra nagrywarka. Mam ją i pali dosłownie wszystko. Polecam :wink:


(Daniellasek) #14

Trzeba było tak mówic od razu jezeli tak to polecam dysk !!